BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Фінів можуть позбавити всіх нагород

ДОПІНГ

Роман ДОРОШ

Ще минулого тижня вся Фінляндія святкувала перемоги своїх лижників і лижниць на першості світу у Лахті. Усі називали це великим поверненням фінів до лона еліти лижного спорту. Справді, у Фінляндії лижі є найпопулярнішим видом спорту. Ніде у світі не приділяють стільки уваги лижним перегонам. Під час першості світу всіх фінських лижників та лижниць майже буквально носили на руках. Та, як мовиться, “недовго музика грала”.

Секрет успіху фінської команди – не у прекрасній підготовці спортсменів. Річ тут зовсім в іншому. Усе набагато складніше. Лижні перегони охопила допінгова лихоманка. Наразі вона зачепила лише фінську збірну, яка у повному складі вживала заборонені препарати, що понижують рівень гемоглобіну у крові. Про це сказав вже екс-тренер фінської команди Карі Пекка Кіро. “Я хочу вибачитися за те, що ми намагалися добитися успіху незаконними методами, та ще й на чемпіонаті світу у нашій країні”, – заявив він.

До речі, відразу після першого допінгового скандалу, пов’язаного з позитивним результатом проби Ярі Ізометси, один з провідних членів всесвітньої лижної федерації сказав: “Лижі ніколи не були позбавлені заборонених препаратів. На кожній першості світу виявлялося дві-три позитивні проби. Та ми цього не розголошували. Та те, що зробили фіни на домашньому чемпіонаті, перейшло усі межі”. Тож цей скандал ще раз доводить, що у світі невдовзі вже не залишиться жодного виду спорту, де б не вживали заборонених препаратів.

Найцікавіше те, що цей скандал спричинили самі ж фінські діячі лижної федерації. Намагаючись якось залагодити справу з Ізометсою, вони почали наполягати на тому, щоб у всіх фінських лижників та лижниць ще раз взяти допінг-пробу. Результати шокували всю Фінляндію. Усі фінські спортсмени більшою чи меншою мірою користувалися забороненими препаратами. Цією справою зайнялося фінське національне бюро розслідувань, яке вже знайшло медичну сумку лікаря збірної, де були заборонені препарати.

Ця справа кинула тінь не лише на весь фінський спорт, але й на країну загалом. Адже фіни завжди славилися чесними перемогами. А наразі розгублені фіни відмовилися виставляти свою команду з лижних перегонів на наступні етапи Кубка світу. А також від фіналу Кубка світу, який теж мав відбутися у Фінляндії. Залишається незрозумілим: чим думали фінські лікарі і тренери, коли давали своїм спортсменам заборонені препарати? Адже не може бути, що на етапах Кубка світу цілком безпомічні фінські лижники та лижниці програвали кому завгодно. А тут – ніби якийсь чарівник зробив їх непереможних. І ось розплата. Загалом фіни на домашній першості у Лахті завоювали у лижних перегонах сім нагород, з них три – найвищої проби. Та тепер усі нагороди від фінів заберуть. Можливо, цей прецедент змусить інші команди серйозно замислитися над такою перспективою. Та українцям не слід нічого боятися.
Сьогодні ми у лижних перегонах більше нагадуємо команду туристів, без жодних надій на пристойні місця. І нам ці проблеми дуже далекі.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вони обирають нову владу

ПОГЛЯД
·"Україна без Кучми!" обіцяє перекрити основні дороги у Львові
·У прогресуючій русифікації нашого міста винні міліціонери
·Про правду і свободу слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські освітяни знову експериментуватимуть
·Карпати потребують міждержавного захисту
·Мистецтво дозволяє зцілювати недуги
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Львів-ТБ" у пошуках нового директора та грошей
·Осередок Всенародного руху опинився на вулиці

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Степан Сенчук: Я сьогодні вірю Президентові!

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко скоро вб"ють?
·США незадоволені розгромом наметів
·Опозиція з Шевченком - проти Кучми
·КОМЕНТАРІ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби воюють з пам"ятниками на танках
·Михайлові Горбачову - 70!
·Україна захищатиме Хусейна
·Невинність за 300 тисяч марок

КРУГЛИЙ СТІЛ
·Тадеуш Івінський: Візи для українців повинні бути дешеві й багаторазові

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Лікар колекціонував... внутрішні органи
·Школа - кузня кривих хребтів?
·Як побороти депресію

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рослини створюють музику
·Миша із мозком людини?
·На Червоній планеті таки існувало життя!
·Комп"ютери заговорять...
·Північна Корея - ворог Інтернету
·NASA підрізали крила

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джерелом натхнення для сонетів Шекспіра виявилася марихуана
·Гаррі Поттера заборонять?
·Злодії викрали Самсона
·Помер останній "магічний реаліст"
·Велика китайська стіна стала довшою

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінів можуть позбавити всіх нагород
·"Срібні стріли" в гонитві за "червоним бароном"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Король Данило на поштовій марці