BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Чому і що ми п"ємо

Роздуми після запустів

ЗВИЧАЇ

Михайло МИШКАЛО

Що святкувати, наївно спитаєте ви при такій погоді і таких статках? А яке це має політичне значення? Немає релігійних праздників, – є “нове свято” всіх закоханих – День Святого Валентина. Не забули “воскреслий” день Захисника Вітчизни, старе нове 23 лютого. Крім своїх, безперечно, світлих i яскравих сторін, цей “карнавал” має свої темні i не надзвичайно приємні на дотик моменти. Один з них – це звичайне переїдання, хоча, на жаль, не всі, очевидно, мають змогу переїдатися, і випивання неймовірної кількості спиртних напоїв, тобто тихе побутове п’янство. Щоб з’ясувати це питання “вживу”, я банально звернувся до народу, тобто провів своє експрес-опитування. Єдина умова, яку висунули самі ж опитувані, – анонімність. (Чим тут гордитись). Це, крім того, передбачає i більшу відвертість.

– Скажіть, чому ви вживаєте спиртні напої i, якщо це не надто велика таємниця, які?

Ігор В., 23 роки. Неодружений i тимчасово без роботи.

– Ну, я п’ю так, як усі, ти що, не п’єш? Зараз були свята, то вийшов трохи перебор, десь забухав на два тижні, а так – без переборів. Раз у тиждень у суботу i неділю – закон. Півлітра на двох, у мене сусід – спортсмен. Ми з ним разом сядемо, включимо телевізор i поїхали. Дуже полюбляємо “первак”, але трохи задорого. Сусідка в нас сама варить, то в неї беремо за два п’ятдесят. Ну, і день Валентина відмітили. Та в день 23 лютого ми собі з колегами серйозно кирнули. Згадали службу.

Оля Б., 18 років, студентка національного університету.

– Яке там – п’ю. Деколи, коли збирається група або хороша компанія, можемо випити вина, як правило, “Кагор”, останнім часом перейшли на пiвсухi червоні вина “Кадарка”, “Старе місто”, “Ведмежа кров”, ну, i хлопці собі там наливають горілки. Можемо випити хорошого коньяку з кавою десь у барі, якщо запросять, а так – самі беремо кавовий лікер до кави. Останній раз це було якраз на Валентина. Скинулись, зробили “дівушник”. Ну, а на свята трохи з батьками собі випила горілки. Традиція – до шинки випити, чи що. Горілка мені не сподобалася, по-моєму, це була “Московська”, i пива я також не люблю. Шампанське, щось легеньке, ароматне – це інша справа.

Пан Степан, 73 роки. Пенсіонер. Працює на базарі.

– Та п’ємо, бо зимно так-во цілий день стояти на холоді. Ну, але міру треба знати. Я на роботі, i гроші треба рахувати, то треба бути тверезим, бо, чоловіче, не дорахуєшся i тих копійок, що тут за цілий день заробиш. Свята є свята, але дуже не пив, бо знову треба було йти на базар i треба було торгувати i мати свіжу голову. На всі ті Валентини, то я вже застарий. А на 23, може, собі з бабами дзьобнули. Я в морфлоті служив три роки. А що п’ємо? Та горілку п’ємо. Колись кум, небіжчик, варив свій самограй, то я не мав мороки з тим. Він там i дубову кору додавав, як фільтрував, i полин, i трави, i якісь там ягоди. Я такої горілки в магазині не бачив. У мене зараз теща з дочкою на селі варить, сто років у цьому році буде, а ще може випити бабка. Я в них i беру, а в магазині не купую. Не смакує мені магазинна.

Iра З. Домогосподарка бальзаківського віку.

– Я маю час пити? Діти зі школи прийдуть, треба накормити. Чоловік з роботи прийде, треба їсти дати. Випрати, обшити всіх, випрасувати. Я ще підробляю. В’яжу светри, шкарпетки. Повно заказiв. Жінки приносять, роботи вистарчає. Яке там – пити. Навіть зараз, на свята, то все треба було приготувати, накрити на стіл. Потім перемити то все. Роботи вистарчало. Може, перехилила стаканчик-два i все. Якась горілка, я навіть i не придивлялась. Вона для мене вся на один смак. Недавно свято було Валентина, то чоловік прийшов з квітами, мені мало очі не вилізли, приніс лікеру, я спекла торт, тому ми з кавою і тортом випили. Був день армії, то я переживала, що він прийде п’яний. Вони там, на роботі, самі хлопи, весь час це свято відмічають.

Зеник Ф. Людина вільної професії (художник, фотограф, журналіст, поет- концептуаліст, вантажник у плодоовочевому магазині).

– Старий, що значить, я п’ю? В тебе такий бідний словниковий запас. Я не п’ю, я випиваю. Чувак, це величезна i, я би сказав, принципова різниця. Я п’ю, коли в мене творчий спад, депресія. Мені потрібна випивка, щоб піднятись над нашою сірою, зацофаною буденністю. Просто так напитися, в драбадан – в мене немає ніякого стимулу i бажання. Були свята, я, строго дотримуючись народної, освяченої віками традиції, випив горілочки, поїв. Поспівав, поколядував. Усе, як має бути. Як книжка пише. Валентина – чисто символічно – пляшчину “Вігору” і “Монастирку”. Всьо було файно, але, старий, я тобі скажу відверто – горілочка не розвиває уяви. Не сприяє творчому злету. Я полюбляю кріплене вино. Я знаю, що ти зараз скажеш, що то чорнило i будеш неправий. Чорнило – це плодоовочеве вино, а я вживаю виключно продукт виноробства. Його тільки трохи підсилили для красоти ефекту. Дах не зриває, але, знаєш, як потім легко вірші пишуться. Вогень! А день армії я принципово не відмічаю. В мене ж є якісь принципи.

Зоряна С. Нова українка. Бізнес-вумен. Рекламний бізнес. Офіційно не розлучена, але з чоловіком не живе. “Який з нього толк”. Вік визначити неможливо.

– Пити чи ні? Ну, це залежить від моменту. Коли мені потрібно розкрутити клієнта, я, звичайно, постараюсь використати коньяк або щось трохи крутіше, екзотичнiше. Особливо у випадку, якщо клієнт –людина багата i мені залежить на контракті з ним. Беру текiлу чи якесь закручене іспанське, французьке вино. Коньяки – це вже як норма. Досить непогані закарпатські коньяки. На свята ми з мамою – тато вже помер – накрили традиційний стіл i українську горілку. Патріотично – свій по своє. Поставили “Гетьмана” i “Зубрівку”, виробництво фірми “Київський град”. Ця “Зубрівка” – моя улюблена випивка. Можеш так i написати. На день закоханих ми з моїм “мужчиною” – це не чоловік, але більше, ніж друг, ну, ти доросла людина і мене зрозумієш, ми красиво пішли в ресторан. Який – не буду казати. Це буде реклама. Там були легенькі салати, біле м’ясо і хороше легеньке вино. Грузинське. На день армії ми будемо пити коньяк “Арарат” на одній конспіративній квартирі. Я виставляла. Так що сказати, що я п’ю, я не можу, я просто вживаю алкоголь час від часу, можна сказати, в медичних цілях i для бізнесових інтересів. Я собі елементарно не можу дозволити зайвого, я повинна тримати все своє життя під контролем. Помилка – це надто дороге задоволення.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса