BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Європейська Комісія теж уміє страйкувати

Європейські бюрократи створили собі комунізм в окремо взятій організації

ГОДУВАЛЬНИЦЯ

Альфред НИТКА

Співробітники апарату Європейської Комісії – центрального органу Європейського Союзу – учора провели акцію протесту проти реформ, які мають змінити форму оплати їх праці.

Близько 100 чиновників організували пікет у будинку Комісії в Брюсселі, а представники їхньої профспілки протягом кількох годин намагалися переконати голову ЄК Романо Проді відмовитися від реформаторських ідей, метою яких є пов’язати рівень зарплатні та пільг із якістю й результатами роботи кожного працівника.

План, який викликав таку бурхливу реакцію євробюрократів, розробив заступник голови Європейської Комісії Ніл Кіннок, який свого часу був лідером британської лейбористської партії. Коли Кіннок – захисник інтересів британського пролетаріату, колишній функціонер відомої своїми бойовими традиціями профспілки транспортних робітників – зайняв посаду в Брюсселі і побачив, як працюють євробюрократи і яку зарплату вони отримують, він був шокований. Дуже швидко Кіннок дав зрозуміти “ударникам праці з переведення паперу”, що далі цього терпіти не можна. У відповідь вони звинуватили нового начальника у “тетчеризмі”. Для лейбориста і профспілкового діяча, кар’єра якого формувалася в роки правління “залізної леді”, це була найжахливіша у світі лайка.

Зараз зарплата співробітників Європейської Комісії може зрости на 50% за роботу протягом 14 років у апараті – взагалі без якогось підвищення по службі. Чиновники вищого рангу отримують 170 тисяч євро (160 тисяч доларів) на рік – і то без урахування всіляких знижок, пільг і т. п. Наприклад, допомога на кожну дитину молодше 18 років становить 214 євро на місяць, плюс допомога на народження кожної дитини – 192 євро на місяць. Секретарки, які працюють в апараті комісії, заробляють від 28 320 до 47 200 євро в рік, а крім того, ще й отримують доплату у розмірі 1 920 євро на рік за те, що вони... друкують документи.

Зарплати європейських представників різного рівня стали предметом конфлікту вже не вперше. Ще у 1998 році група депутатів Європарламенту запропонувала відмовитися від системи фіксованих доплат на поїздки. Журналісти підрахували, що пересування європейських народних обранців континентом обходяться бюджету ЄС майже в 30 мільйонів доларів. Навесні 1998 року понад 17 тисяч євробюрократів уже організовували страйк, щоб захистити своє право на безбідне існування, податкові пільги, довічну зайнятість і просування по службі за вислугою років. Тоді бюрократи перемогли – і реформи не пройшли. У черговий раз європарламент повернувся до цього питання влітку минулого року, запропонувавши відмовитися від доплат. Натомість обуреним депутатам запропонували підвищити платню. І ось – нова сутичка між конторським пролетаріатом і реформістами.

План Ніла Кіннока передбачає, що зарплата євробюрократів повинна зростати повільніше, якщо вони не будуть просуватися по службі. Зекономлені засоби Кіннок хотів би скерувати на заохочення чиновників, які особливо відзначилися на роботі, – ідея, що суперечить усій діловій етиці Європейської Комісії.
Кіннок також має намір скоротити пільги, не пов’язані з зарплатою, наприклад, дотації працівникам Єврокомісії та членам їх сімей для поїздок на батьківщину й назад у Брюссель двічі на рік. До речі, ці гроші вони отримують навіть тоді, коли насправді ніхто нікуди не їде.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса