BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Албанці готують Македонську війну

НЕСПОКІЙ

Святослав ЦЕГОЛКО

Македонію закрутило у передвоєнному вирі. Мало не щодня македонським військовим доводиться перестрілюватися з озброєними албанцями. Останні хочуть приєднати прикордонні території Македонії до Косово.

Упродовж останніх трьох днів македонські танки блокують прикордонне село Танушевач. Військові дії ведуться із застосуванням важкої бронетехніки й артилерії. За чотири дні кількість біженців з Македонії у Косово збільшилась удвічі. Переважно це немічні люди та жінки. Албанці твердять, що жити в Македонії, де кожен третій є албанцем, небезпечно. А військове керівництво Македонії переконує всіх у тому, що албанці незаконно ввозять в країну зброю.
Два тижні тому македонська поліція вбила озброєного албанця. Міжнародним організаціям поки що не вдалося з’ясувати, хто ж почав стрілянину.

Танушевач – село, розміщене за чотири кілометри від кордону з Косово. За 26 кілометрів від нього – столиця Македонії Скоп’є. Танушевач – дуже знана у Сербії географічна назва, бо саме звідси походить один із польових командирів Армії визволення Косово (АВК) – Ксавіт Хасані. Працівники сербських спецслужб вважають, що під час авіаударів НАТО Хасані переховувався у себе на батьківщині. У березні минулого року міжнародні війська KFOR арештували Хасані й звинуватили його у вбивстві, а після того видали у Скоп’є. Проте в столиці Македонії суд над ним не відбувся, бо польового командира випустили під заставу в розмірі 100 тисяч доларів. За останніми даними, Хасані служить в АВК.

Офіційний Скоп’є вже неодноразово просив міжнародний американський контингент, який патрулює частину Косово, суміжну з Македонією, посилити охорону косовсько-македонського кордону. Проте американці повідомили, що це не належить до компетенції миротворчих батальйонів. Усі на Балканах знають, що через прозорі кордони з Косово албанці ввозять зброю і наркотики, гроші від продажу яких ідуть на підтримку Армії визволення Косово.

Останнім часом на півдні Сербії активізувалося відгалуження АВК, так звана Армія визволення Прешова, Медіни і Буяноваца. Македонський президент Борис Трайковскі неодноразово називав групу цих людей терористами. У понеділок увечері, після позачергового засідання Ради національної безпеки, Трайковскі звернувся до народу. Він сказав, що македонський народ хоче миру, проте зможе захистити свою цілісність.

У вівторок миротворці КFOR посилили охорону стратегічних об’єктів Косово.
Водночас американські війська, дислоковані у Македонії, посилили пильність. У середу вранці Північноатлантичний альянс ухвалив рішення зменшити буферну зону між Косовом і Сербією з метою покласти край проникненню албанських бойовиків на сербську та македонську територію. Згідно із заявами Белграда, албанці використовують буферну зону завширшки 5 кілометрів як плацдарм для нападів на сербські поселення. Югославське керівництво звернулося до НАТО з проханням надати дозвіл силам югославської армії на проведення операцій проти бойовиків.

Поки що Альянс не дав однозначної відповіді. Держсекретар США Колін Павелл, виступаючи у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, закликав озброєні групи албанців припинити насильство. Проте македонці вважають, що НАТО проявляє щодо злочинців непотрібну м’якість. У Скоп’є кажуть, що миротворці побоюються, що у разі виникнення зіткнень із албанцями вони можуть зазнати втрат. Позавчора спеціальний спостерігач НАТО Пітер Фейт розпочав відвідини півдня Сербії. За дві години до його прильоту в Буяновац озброєний бойовик важко поранив сербського солдата.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса