BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Відчуйте себе частиною Львова

Щоб вирішити проблеми нашого міста, кожен із його мешканців повинен відчути себе Господарем

РЕЗОНАНС

Богдан МАКСИМОВИЧ

Львів завжди вірний. Вірний собі, своєму покликанню і яскравим свідченням цьому є розроблена групою львівських інтелектуалів “Концепція розвитку Львова”. Одним з вагомих здобутків “Концепції...” є власна її суть – теоретична спроба розробити прикладні алгоритми дешифрування “природного покликання Львова” і механізмів реалізації цього покликання. Простіше кажучи, розроблено своєрідний протокол намірів щодо розвитку Львова, з одного боку, який підписали автори “Концепції...” – Андрій Садовий, Орест Друль, Юрій Зима і Олександр Фільц, а з другого... запрошені до підпису ТІ, кому справді БОЛИТЬ Львів і хто може щось конкретне для Львова зробити. Мається на увазі духовна, організаційна, теоретична робота на славу нашого міста і нас, його потенційних будівничих.

Але перш, ніж розвивати Львів, спочатку треба врятувати те, що дуже інтенсивно знищується.

Господь дав нам щастя жити в місті, центральна частина якого є унікальним архітектурним шедевром. Але цей шедевр перебуває у такому катастрофічному стані, що вимагає надзвичайно інтенсивних заходів щодо свого порятунку. Інакше незабаром ми вже не зможемо говорити про якусь унікальність Львова, хіба-що за допомогою фотографій і літературних спогадів.

На моє тверде переконання, Львів повинен оголосити себе Відкритим містом.
Архітектурне диво Львова творило багато поколінь наших предків – як корінних мешканців, так і вихідців з навколишніх європейських країн.

У процесі багатовікового формування обличчя Львова його творці – українці, поляки, євреї, німці, італійці, вірмени тощо самі сформувались, правильніше, сплавилися у ще один унікальний галицький феномен – Львів’янина.
Тож нам, львів’янам, і потрібно просити нащадків тих, хто будував наше місто, допомогти нам врятувати його.

Самі ми не дамо собі ради. Занадто складні, часто технічні, проблеми і занадто великі кошти потрібні для цього. Середньовічне місто побудовано на болоті, а це проблеми гідротехнічні. Крім того, маємо складну мережу підземних інженерних комунікацій, які потрібно вже не реконструювати, підкреслюю, а реставрувати. Польща, Австрія, Німеччина, Словаччина, Чехія мають власний досвід реставрування своїх середньовічних міст. Вони мають для цього відповідну техніку і технологію. Мають вони і грошей побільше.

Тож необхідно якомога швидше створити міжнародний європейський консорціум з метою реставрації середньовічного Львова і приступити до рятувальних робіт.
Бо, якщо ми не наведемо порядку з “підземним” Львовом, прекрасне обличчя Львова буде інтенсивно вкриватися все жахливішими зморшками (руйнуватимуться все нові і нові будинки – архітектурні перлини середньовічного Львова) аж до остаточної втрати свого обличчя.

Подолавши “підземну” проблему Львова, можна вести розмову і про те, що на поверхні.

Однією з найважливіших проблем середньовічних міст є транспортна проблема. У Львові вже тривалий час ідуть розмови про будівництво то метро, то швидкісного трамваю, щоб з’єднати далекі околиці “спальних” районів із центром міста. А може, краще глянути догори. Львів – горбисте місто і мережа естакад у поєднанні з кількома тунелями (це вже за межами середньовічного міста) вирішить транспортну проблему.

Багато віків Львів будували і мають відбудовувати професіонали з високим рівнем відповідальності за свою діяльність. За шість десятиліть ця традиція відповідальної праці майже втрачена.

Як же нам серед нас віднайти людей, кому можна довірити і рятувальні роботи, і роботи у “розвитку Львова”? Як же ж нам віднайти справжніх майбутніх Господарів Львова?

Тільки в праці. Майбутніх керівників Львова ми повинні вибирати не за передвиборними обіцянками, а за конкретними вагомими справами на користь Львова.

Пам’ятається, як хвалився Зиновій Кулик, коли, прагнучи здобути депутатський мандат на Сихові, привіз якісь документи, що свідчили про забезпечення фінансуванням завершення будівництва шляхопроводу з Сихова на Новий Львів. Де ці фінанси? В бюджеті 2001 року їх немає. Ось вам і обличчя декларованого “господаря” Львова. Але коли б хтось з ініціативних львів’ян знайшов можливість добудувати цей шляхопровід, це стало б виявом неабияких господарських здібностей. І саме такому Господарнику можна довірити керувати районом або містом.

Чому я саме розпочав з проблеми “сихівського” шляхопроводу, адже Львів має багато інших першочергових проблем для вирішення? Для прикладу. Як мешканець Сихова, хочу показати кілька наших проблем і можливі напрямки їх вирішення.
Відповідно, хтось покаже інші проблеми і своє бачення, як ці проблеми долати.

Тож, повертаючись до “сихівського” шляхопроводу, зазначу, що тільки мешканці Сихова можуть по-справжньому зрозуміти цю проблему. Ми, сихівчани, гостро відчуваємо свою периферійність, бо навіть десятки нових маршрутів не в змозі налагодити нормального швидкого з’єднання Сихова з центром. Всі дороги до центру з Сихова є значною мірою окружні. Наявність нового “новольвівського” чи “персанківського” шляхопроводів вирішує відразу кілька проблем. Перша і найголовніша – часова. Лише 10 хвилин потрібно, щоб за допомогою нового шляхопроводу з центру Сихова дістатися до центру Львова. Друга – екологічна і економічна. Проїжджаючи додаткові 3-5 км через Стрийську чи Зелену вулиці, автомобілі викидають додаткові шкідливі речовини, спалюючи більше бензину.

Окупність такого шляхопроводу становитиме 2-3 роки. Бо лише на бензині орієнтовно можна зекономити до півмільйона гривень за рік. Значну частину грошей на будівництво можна зібрати серед сихівчан, а також з підприємців, власників маршрутних таксі та автобусів. Частину будівельно-монтажних робіт можна виконати методом “народної будови”. Адже на Сихові і біля Сихова мешкає багато безробітних або малопрацюючих людей. Треба лише зуміти їх зорганізувати. Частину будівельних матеріалів, машин і механізмів зможуть доброчинно надати відповідні підприємства. Тож хіба не цікаво комусь, особливо тому, хто хоче себе зарекомендувати перспективним Господарем Львова, взятися за цю дійсно потрібну і благородну справу?

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса