BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Камінь спотикання

Житловий будинок, розташований на території Святоюрського комплексу, може спричинити черговий конфлікт між міською та обласною владами

ВІДСЕЛЕННЯ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Досі залишається відкритою проблема відселення мешканців будинку, розташованого на території Святоюрського комплексу. Нагадаємо: через те, що у будинку на площі Св. Юра, 5 планується розміщення гостей, які приїдуть до Львова разом з Папою Римським, церква офіційно звернулася до влади з проханням виселити теперішніх мешканців.

Як розповів директор департаменту житлового господарства львівського міськвиконкому Мирослав Сеник, “питання відселення мешканців поставлено перед Президентом України та урядом, і на сьогодні рішення щодо відселення ще не прийнято і кошти не виділені. Тому говорити однозначно, що прохання Церкви буде задоволено, наразі не можна, хоча ми готуємося до цього”.

За інформацією департаменту житлового господарства, першою чергою слід відселити мешканців тієї частини будинку, яка безпосередньо примикає до собору. Згідно із законодавством України при відселенні сім’ї виділяється квартира не меншої площі, ніж та, в котрій вони донедавна проживали. Але при цьому слід враховувати і норми забезпечення житлом. Тобто, якщо ви проживали у квартирі площею сто квадратних метрів, то вам мають надати помешкання площею сто квадратних метрів. А якщо у цій квартирі проживало дві сім’ї, то окрему квартиру слід надати кожній із них. Таким чином, щоб звільнити цих
27 квартир, місто має надати взамін 42 квартири. З них 25 однокімнатних, 14 двокімнатних та три трикімнатні, що оцінюється за вартістю новозбудованого житла у
2 мільйони 720 тисяч гривень.

“Відселення буде відбуватися не просто, – говорить Мирослав Сеник. – Зокрема тому, що це не є відселення з аварійного житла, коли на людину, в разі відмови, можна вплинути через суд. У цьому випадку ситуація інша – квартири приватизовані і будинок не є аварійний. Тому тут треба вести діалог з мешканцями, щоб задовольнити всі їхні вимоги. До речі, уже кілька років у цьому будинку діє об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. На попередніх зустрічах мешканці висловили бажання отримати помешкання в центральній частині міста. Хто мав телефон, вимагає наявності телефону і на новій квартирі”.

Об’єднання співвласників цього будинку було зареєстровано ще 1996 року і було одним з перших у Львові. Марія Герега, голова об’єднання “Святоюрська гора”, членами якого є власники 56 помешкань, розповіла, що це не перша спроба єпархії відселити мешканців з цього будинку. Так, десь років із п’ять тому було відселено кілька квартир. Теперішнє відселення, на думку Марії Гереги (яка також потрапила у список “переселенців”), не стане на заваді функціонуванню об’єднання. Як вона розповіла, мешканці будинку погоджуються на обмін, проте власників турбують терміни. “Вже березень, а реально про відселення ще не йдеться”, – каже вона.

Більшість мешканців, за словами Івана Рудницького – виконавчого директора міського оргкомітету з підготовки візиту Папи Римського справді вже дала згоду на відселення. Хоча є й такі, що не підписали протоколу погодження і мають намір залишитися мешкати у будинку. Чи вдасться їх переконати – невідомо.

Іван Рудницький заявив, що зараз необхідно знайти розумний компроміс між можливостями бюджету та запитами відселенців. За попередніми розрахунками, середня вартість житла, яке пропонуватиметься – 1406 грн. (255 $) за кв. метр. Ідеться про придбання як нових квартир, так і помешкань, які пропонують ріелтерські фірми. Наразі ведеться пошук необхідних для цього коштів. Обіцяні Кабміном гроші так і не надійшли, а зволікання з вирішенням цієї проблеми може спричинити виникнення іншої. Святоюрський комплекс, за словами Мирослава Сеника, може стати полігоном протистояння міста та області.

“Замовником з проведення ремонту собору і митрополичих палат є управління капітального будівництва області. А відселенням займається департамент житлового господарства міської ради. Я впевнений, що керівництво області одразу почне говорити, що їм заважають ще невідселені квартири. Коли б цю проблему вирішували комплексно, за одним керівництвом – конфлікту не було б. А так знову розпочнеться пошук винних”.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса