BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Переговорів між опозицією і владою не буде

Тарас Стецьків вважає, що піти на них зараз - означає дешево продатись

ЗАЯВА

Тетяна НАГОРНА

“Піти на переговори за круглим столом із владою зараз – означатиме дешево себе продати”, – заявив один із лідерів Форуму національного порятунку, народний депутат від Львівщини Тарас Стецьків у розмові з місцевими журналістами. Свою думку він пояснив тим, що Президент і його оточення вже повністю відчули загрозу, якою для них є опозиція, і захочуть піти на певні поступки, аби зберегти діючу систему загалом.

Такими поступками з боку влади Тарас Стецьків вважає відставку керівників силових відомств та надання представникам опозиції кількох портфелів в уряді.
Але, на його переконання, не можна допустити, щоби політичну кризу в країні було вирішено таким чином. “Опозиція розгляне можливість переговорів із владою (це ще не означатиме, що вона на них погодиться піти) тільки тоді, коли Кучма публічно зізнається в тому, що влада брехала людям, буде звільнено Юлію Тимошенко і відправлено у відставку силовиків”, – заявляє він. Депутат спростовує інформацію про те, що кілька представників Форуму (йдеться, зокрема, і про голову УРП Левка Лук’яненка) зголосилися вступити в діалог із владою. Він каже, що саме влада хоче такого діалогу, однак не може зініціювати його відкрито після того, як задекларувала в “заяві трьох”, що насправді опозиції не існує, а є лише купка людей із фашистськими нахилами.
Поза тим, зберігати позицію “упритулнебачення опозиції” владі стає дедалі важче. Результати соціологічних досліджень засвідчують, що Форум національного порятунку підтримують стільки ж людей, скільки й досі зберігають певний пієтет до Президента як до інституції влади. “Ситуація нині перебуває в тому стані, коли жодна зі сторін не може похвалитися, що її підтримує більшість народу. Виникла ситуація нестійкої рівноваги, коли більшість людей не визначилися, на чиєму вони боці – влади чи опозиції. Від наших дій зараз залежить, які позиції обере суспільство”, – говорить Стецьків. На його думку, учасникам Форуму національного порятунку, який у своїй діяльності досі спирався на “таращанське тіло” і “касетний скандал”, слід якісно змінити свою тактику і запропонувати нації конструктивну програму дій.

“Намети, походи, трибунали і спалення – це ті бутафорські ефекти, які потрібні тільки на початку. Від доведення ганебності діючої системи влади треба перейти до того, що ми можемо запропонувати людям замість неї”, – говорить він і обіцяє, що таку позитивну програму опозиція оприлюднить уже цього місяця.

Влада, на думку Стецьківа, теж мінятиме свою тактику, бо досі всі її дії спрацьовували виключно на користь опозиції. “Примітивізм, із яким влада намагалася маргіналізувати опозицію, і дрібна компроментація осіб лише викликали цікавість людей до нас. Зараз влада буде змушена поводитися більш витончено. Опозицію намагатимуться розколоти, граючи на слабких місцях кожного з її учасників”, – прогнозує народний депутат. На його думку, Президент України Леонід Кучма буде виторговувати якісь гарантії ззовні й вестиме переговори і з Росією, і зі Сполученими Штатами водночас. Чиї гарантії виявляться сильнішими й надійнішими для нього, туди й повернеться зовнішня політика України. На реакцію Заходу Стецьків радить очікувати в квітні, констатуючи наразі, що західна преса приділяє достатньо уваги політичній кризі в Україні і є при цьому справді об’єктивною.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса