BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

ПОРАДИ

Віктор КОРБУТ

Яким би далеким від техніки не був власник японського автомобіля, він, як правило, вважає за можливе самостійно замінити акумуляторну батарею. Дійсно, що може бути простішим: відкрутив кілька гайок, замінив, закрутив гайки назад... І все-таки навіть у такій, на перший погляд, простій справі є кілька несподіваних нюансів.

Купуючи новий акумулятор, в жодному разі не зациклюйтеся на його ємності. Встановивши на автомобіль акумулятор удвічі більшої ємності, ви, здавалося б, застрахуєте себе від проблеми запуску автомобіля холодними зимовими ранками.
Але як поставиться до цього генератор? Адже він розрахований на зарядку маленького акумулятора, тож чи вистачить його потужності на зарядку великого?
І скільки прослужить акумулятор, який постійно недозаряджається? Отже, перш ніж купувати велику акумуляторну батарею, добряче подумайте.

Ви, мабуть, знаєте, що є акумулятори з товстими і тонкими клемами (мова йде, нагадаємо, лише про акумулятори японських авто) – так само, як є акумулятори “праві” і “ліві”, що у більшості випадків не є взаємозамінними (вам просто не вистачить довжини штатних проводів). Придбавши акумулятор не з тими клемами, ви приречете себе на встановлення перехідних клем, а це в жодному разі не підвищить надійність усього електроустаткування.

А тепер про те, чого ви, швидше за все, не знаєте. Наприклад, про те, що американці з двох однакових акумуляторів вибирають у магазині той, що... важчий. Пояснюється це тим, що у важчому акумуляторі більше свинцю. А великий вміст цього металу, з огляду на прагнення усіх фірм здешевити продукцію, дозволяє сподіватися, що акумулятор виявиться якісним.

При заміні акумуляторної батареї у “японцях” вдаються до однієї хитрості.
Перед зняттям акумулятора у гніздо “прикурювача” варто вставити перехідник із батарейкою 9 вольт (“Крона”). Потужності цієї батарейки вистачає для живлення пам’яті різних електронних блоків управління. Адже якщо на машині випуску 1983 року при відключенні акумулятора зітреться лише пам’ять бортового годинника, який нескладно виставити заново, то на автомобілі, скажімо, випуску 1993 року зітреться ще й пам’ять радіоприймача, відновлювати яку – захоплююче заняття лише для особливих фанатів цієї справи.

А якщо ви зняли акумулятор з автомобіля, що зійшов зі конвеєра ще пізніше, то можуть виникнути серйозніші проблеми. Починаючи з 1996 року, на деяких японських автомобілях (наприклад, Mitsubishi Diamante) встановлюють блоки управління, які самопідлаштовуються. Якщо з такої машини зняти акумулятор, вона “забуває” все, чого її “вчили”. Після встановлення акумулятора виявляється, що й ABS не так працює, і коробка-автомат якось не так переключається, і двигун, і кліматична установка...

Через 1-2 тижні комп’ютери “згадують” усе, чому їх “вчили”, але упродовж цих двох тижнів потрібно якось їздити на практично несправній машині. Добре, якщо ви знайдете майстерню, де є прилади для настроювання пам’яті (adaptive memory). Інакше... Для відновлення, наприклад, системи ABS треба, щоб вона спрацювала близько 40 разів. А одна маленька батарейка “Крона” знімає всі ці проблеми...

І наостанку нагадаємо правило, відоме, напевно, всім: при знятті акумулятора першим від’єднується “мінус”, а при підключенні “мінус” приєднується останнім. Це допоможе вам уникнути можливих замикань... Щасливої дороги!

POSTUP - ПОСТУП
№35 (693),
2 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міліція силою очистила центр Києва від "антипрезидентських елементів"

ПОГЛЯД
·Переговорів між опозицією і владою не буде
·Влада не витримала екзамен на прихильність до демократії
·Я газет не читаю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відмінники отримуватимуть стипендії ім. В.Чорновола
·Тепер студентів буде кому захистити
·Папа проголосить святими мучеників Церкви
·КІЛЬКА СЛІВ
·Таксі хочуть знову обладнати лічильниками
·Розвитку області сприятимуть нові фонди
·Діти все частіше скоюють важкі злочини

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Камінь спотикання
·Відчуйте себе частиною Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·В Іспанії арештували українське судно зі зброєю
·Листування Буша і Кучми
·Нардеп Богдан Бойко все наплутав?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністів хочуть заборонити
·Обкрадають незалежні газети
·Землетрус у Сіеттлі
·Албанці готують Македонську війну

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко: ситуація на енергоринку покращується
·Європейська Комісія теж уміє страйкувати
·У Львові вже десять років "добувають" золото і срібло
·Управлінцям України - ще вчитися і вчитися
·ЕКОНОВИНИ

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Чому і що ми п"ємо
·Де шукати вихід з політичної кризи?

АРТ-ПОСТУП
·Звучання пилки, що співає під смиком
·Черпаний папір як мистецтво
·Подарунок на ювілей
·Ковток, який не втамував спраги

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Навесні автомобілі "злітаються" до Женеви
·Із новими аптечками - старий "головний біль"
·Батарейка врятує... бортовий комп"ютер

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці - другі в Європі!
·Український крах на Кіпрі
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс фізично слабка
·Англійська музична премія Brits : потрійний успіх Роббі Вільямса