BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1-7 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

Кацапізми

Чого тільки не придбаєш на наших незалежних книжкових ятках! Тут тобі і секси, і гороскопи, і зцілювання, і антиєврейські трактати. Певна група вар’ятів чекає нових звідомлень із Космосу. Боги і пророки Всєлєнной час від часу передають свої повчання. Яким саме чином передають – невідомо, хоча я й намагався знайти у тих книгах бодай якийсь натяк. Очевидно, це становить таємницю видавництва, котре їх хутенько публікує, і ті, хто прагне в час Великої Катастрофи врятуватися, тото все справно вивчають, чистять свої чакри, бурмочуть мантри і лаштуються жити вічно. Благо, що пенсію справно виплачують.

Цікаво, що всі ці Прибацані Космосом – немісцеві. Наш нарід ще не відвик у Бога вірити.

В моду стали входити аналоги українського “Шляху аріїв”, витворені в Росії.
Один з авторів видав уже кілька книг, в яких доводить, що Атлантида – це Гіперборея, а Гіперборея – це Північна Росія. І дарма, що в часи цивілізованої і міфічної Атлантиди у тій Гіпербореї люди в шкурах на мамонтів полювали. Це все пусте. Головне – крута національна доктрина, відсутність якої почала росіянам дошкуляти із втратою України.

Та не всі такі песимісти, щоб кинутися шукати своїх коренів поза Руссю. Є окремі ентузіясти, що не відступилися ще від Малоросії і так просто її не здадуть. А тому й з’являються видання, в яких автори намагаються довести всю штучність такого феномену, як Україна. Привертає увагу той факт, що серед оцих кончених шовінюг більшість становлять таки наші питомі хахли.

Ну, от скажімо, книгу в червоній палітурці “Украина – это Русь” (Санкт-Петербург, 2000) упорядкував Михайло Туниця, народжений у Сваляві, а по війні – мешканець Америки. Більшість авторів – теж хахли і теж еміґранти. Одні вже шукають коренів на тамтому світі, а дехто ще ся тріпіцькає. Ще їх незалежність України турбує.

“Все великороссы прекрасно знают, что Малороссия или “Украина” от Карпат до Кавказа с плодородным черноземом, с богатым Донецким бассейном, с плотным населением и выходом в Черное море великолепно может существовать как самостоятельное государство без Великороссии, но что последняя, загнанная в Сибирь и тундры, отрезанная от Черного моря и прижатая к берегам Ледовитого океана, не может обойтись без Малороссии”, – цілком слушно пише один такий мислитель.

“За все исторически известное существование русского народа, начиная с глубокой древности до недавнего времени, был, есть и будет единый русский народ, населявший вначале, главным образом, все то пространство, которое теперь именуется Украиной”, – твердить другий.

“Упорная, настойчивая, разлагающая работа украинских сепаратистов над выработкой “украинского” языка достигла некоторых результатов благодаря широкой и щедрой поддержке всех врагов национального единства русского народа. . . Украинский язык уже как-то оставлен, на нем пишут разные произведения литературного и научного характера и преподают его в школах. . .
С полной уверенностью можно предвидеть, что с прекращением насильственных мер украинизация сама собой остановится и отпадет, как сыпь после выздоровления от заразной болезни”, – пророкує третій.

“И вполне законный, логичный и простой ответ на это недоумение может быть только один – украинской национальности и, следовательно, украинского народа как такового в природе не существует. Есть русский народ, живущий на необозримых русских просторах, включая и Украину, который желает жить мирно и дружно в едином государстве... Но существует “украинская” выдумка, эксплуатируемая небольшой группой людей, одни из которых верят в нее как в действительность, а другие рассчетливо пользуются ею в своих личных и политических целях. Как всякая выдумка, особенно политическая, так и “украинская”, оказывается мертворожденным плодом оторванной от народа небольшой группы людей, и несмотря на научноподобную маску исторического и лингвистического характера, под которой хотят ее скрыть, она не может обмануть трезвую народную мудрость”, – вістить четвертий.

Є в книзі і шовіністичні статті Юрія Миролюбова, автора фальсифікату “Велесова книга”, яку в нас уже кинулися вивчати по школах. Тим, хто твердить про український патріотизм Миролюбова, варто б ці статті переглянути, аби не видавати бажане за дійсне. Адже недавно видано уже й твори цього автора, з яких виразно проглядає весь його шлях до створення голосного фальсифікату.

Чумакуючі ворожбити

Знову нашу багатостраждальну Галичину провідав Аллан Чумак. Газети кинулися наввипередки реклямувати цілителя. Правда, при тім одні й ті ж листи від вдячних пацієнтів дещо відрізнялися, але це ж така дрібниця!

“Молода Галичина”: “Дорогий дядьку Аллане! Після ваших сеансів я перестав мочитися в ліжко і затинатися”.

“Експрес”: “Дорогий дядю Аллане! Після Ваших сеансів я перестав пісяти в постіль і заїкатися”.

“Високий Замок”: “Дорогий дядьку Аллане! Після ваших сеансів я перестав мочитися у ліжко й заїкатися”.

Тим часом якась віртуальна пані Віра П. нарікає, що її чоловік, замість того, аби тримати заряджену фотку “на хазяйстві” 10-15 хв, тримав її годину-дві.
“Тепер ганяє мене по хаті, не знаю, куди від нього тікати. Пам’ятаєте, нам по 63 роки, і так часто цим займатися вже ні до чого. Благаю, зробіть що-небудь, Христом Богом молю”. Але, видно, наш цілитель не впорався з цею проблемою, бо читаю я цього листа вже кілька літ підряд. А хлоп усе ганяє бабу та й ганяє. Цікаво, чи ще дихає.

В реклямі гастролера нагороджують різними фантастичними титулами. У “Молодій Галичині” нарекли його ще й академіком: “видатний телечарівник, академік віку, що минув”. Титул, бігме, вражає. Це вам не академік Академії Наук! Академік віку – звучить куди гучніше! От, правда, з тим “що минув” трохи переборщили, бо неясно, хто конкретно минув: вік чи академік віку. А ще там пишеться, що отримав він аж шість мільйонів листів, але чомусь усі газети цитують лише одні й ті ж листи, більше того – ті самі листи друкувалися й попереднього візиту “академіка віку”.

І це при тім, що Міністерство інформації, Міністерство здоров’я і Державний комітет України у справах релігії звернулись до засобів масової інформації із закликом не розміщувати реклями сумнівних методів лікування, а, публікуючи рекляму цілителів, наводити назву організації, що видала ліцензію, і вказувати її номер.

Як же наші газети виконують це прохання? А ніяк. Гроші не пахнуть. Ані в реклямах Чумака, ані Ілхама, ясна річ, жодних ліцензій не вказується. В реклямі Ілхама зазначено єдине: “Зустрічі проводяться згідно зі статтею 3 Закону України “Про підприємництво” та пояснювальним листом від Міністерства охорони здоров’я в Україні”. Згідно з тією ж статтею Закону проводяться й зустрічі Чумака.

Ось така нелегальщина. А наша міліція воліє шугати бабусь із петрушкою, аніж зачіпатися із шарлатанами.

Тим часом така агресивна рекляма сприяє розгулові примітивного знахарства.

На жаль, жодної статистики в Україні з цього приводу не ведеться. Але все пізнається в порівнянні. За даними Мінздоров’я Росії там знахарує понад двісті тисяч дилетантів. А серед них 42% – це пацієнти психіатричних закладів. І лише про 2-3% можна сказати, що вони справді комусь помагають. Більшість із цих діячів – примітивні люди, які поза шкільний підручник анатомії не пішли.

Шахраї люблять називати свій метод народною медициною, що є неправдою.
Вигадують якісь історії про те, яким чином здобули надприродні здібності. Як правило, цей дар упав їм на голову завдяки якомусь потрясінню, катаклізму чи катастрофі. На людей така версія справляє позитивне враження і викликає довіру.

Час від часу газети підкидають нам чергову свіжу сенсацію, котра, недовго проіснувавши, зникає, аби звільнити місце наступній. Саме така доля чекала різноманітні харчові добавки. Досить згадати широко розреклямований гербалайф. Де він тепер? Таку саму здатність – народжуватися і щезати безслідно – мають різні засоби від ожиріння чи облисіння. Якби вони справді викликали такий ефект, як це їм приписували в газетах, то такі багачі, як Кевін Костнер чи Йосиф Кобзон не приховували б лисини під накладками, а 40% американців нарешті скинули б зайвий тлущ.

Мене дивує, що наша церква якось досі не визначилася стосовно цих чумацько-турецьких наїздів. І як газетярі, публікуючи брехливу рекляму, баламутячи людей печерними фантазіями, можуть з’являтися в церкві? Та як вам такий милий той Ілхам, то моліться в мечеті! Самі ж пишете, що тоті турецькі молитви дуже помічні.

Влада інвалідів

Дізнаюся з преси страшну річ. Нами керують самі інваліди. Потебенько – інвалід другої групи, міністр внутрішніх справ – інвалід третьої групи. Не дурно Татусько не пустив Поцибенька на здибанку з Радою, бо той би знов шось дурне намолов або яке слово іноземне не годен був би вимовити.

Але коли тих інвалідів візьмуть за одне місце, про котре наш Гарант на касеті не раз згадував, і добре покрутять, то вони відразу зляжуть і втратять пам’ять. Що з інваліда візьмеш, крім аналізів?

А во той Агафонов. Сидів у цюпі, але тяжко захворів. Так тяжко, що йому змінили “мєру прєсєчєнія” та й випустили. Тепер їздить по своїх агрофірмах і хутенько затирає сліди свого господарювання. Еге, комуністи своїх так просто не здають.

Скандали

Люблю скандали. Отако тиняєшся часом вулицями чи базарами і як тільки зачуєш вереск, то відразу спинишся, послухаєш, і збагатишся новими виразами.
Тому-то усі матеріали про скандальну виставу “У. Б. Н.” читаю з великим задоволенням.

У “Дзеркалі тижня” опублікував свій протест Дмитро Стус. Виявляється, “у фонді “Відродження” пан Гринишин просив грошей на спектакль за мотивами листування саме З. Красівського, а не Л. Кагановича або В. Щербицького”.
Таким чином, усі запевняння, що у виставі зображений зовсім не Красівський, луснули, як булька.

Фонд “Відродження” тепер опинився у пікантній ситуації, бо не має права фінансувати політичні акції. Адже наїзд на марчукістів і їхніх дітей настільки прозорий, що видно його й неозброєним оком. Тим часом кучмісти і їхні діти якось залишилися в тумані. Хоча помилилися у виборі і ті, й ті, праведний гнів авторів вистави упав саме на перших. Так, ніби вони або сам Марчук що-небудь вирішують у нашому зацофаному житті. Судячи з телевізійних виступів пана генерала, він уже давно нічого не вирішує. Таке враження, що або він сам колеться, або його колять.

“Одначе, хто для М. Гринишина і
Ф. Стригуна Ірина Стасів-Калинець? – запитує Д. Стус, забиваючи останнього цвяшка. – Така собі екзальтована особа, котра чомусь дозволила собі порушити “громадський порядок” під час спектаклю і котру не здали в міліцію тільки з поваги до її минулого. Гадаю, що такою ця Жінка здавалась і представникам КДБ”.

Перший національний

Часом вмикаю наш національний канальчик, аби вдихнути такого знайомого застійного повітря двадцятилітньої давности. Особливо, коли лякають нас усілякою опозицією, якої я, правда, щось недобачаю. І то не просто опозицією, а “так званою”! І помислити тільки, що цей канал існує за наші з вами гроші. І за мої гроші з вуст Долганова злітають такі бздури, що тільки ганьблять нас перед світом. Чого варті його шпильки у бік Заходу або така постсовіцька заявка: “Європа нам не указ”!

Забув, бідачка, що деколи нашу телєвізію і працівники посольств оглядають.
Усе, як у старі добрі часи. Почали залучати народ. А народ у нас різний. Є такі, що й Лапікурам листи пишуть.

І я си так гадаю, що нема жодної проблеми з вибором Генерального прокурора. Кращого кандидата за Лапікуру не знайти! Ото є прокурор. Правда, теж не всі слова вимовляє і переважно з писаного глаголить, але старається.

Чистки

До приїзду Папи зі Львова мають вивезти всіх бомжів. Певно, наша влада вирішила таким чином дуже подивувати Святого Отця і всіх решту гостей міста, бо у всіх розвинутих капіталістичних країнах бомжів ціла купа, а в нашій, недорозвинутій, – нема. Я собі уявляю, як вони зачнуть просити поділитися досвідом і хто-зна, може, запросять наших функціонерів, аби і в них навести порядок.

Директор Краківського ринку в інтерв’ю газеті сказав: “Є люди, котрі являють собою “знахідку” для злодіїв, так би мовити, роззяви й провокатори”. Свята правда! От кого треба садити!

Сам я вже віддавна намагаюся нікого не провокувати, ходжу базарами ціхо, як мишка, де треба пригинаюся, спілкуюся на мігах, аби лише не привернути уваги злодіїв. У них же така важка праця!

А ще я з останнього числа газети дізнався від пані – цьоці Лідії Садової, що Юрія Липу “після війни. . . розстріляли в тюрмі НКВС”. Тут я замислився. Бо мені 1944 рік скидався так само на повоєнний, як місцина за селом – на тюрму. Але їм видніше.

POSTUP - ПОСТУП
№34 (692),
1-7 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Олександр Ємець мав очолити СБУ?
·Леонід Кучма каже, що не давав наказу про вбивство Гонгадзе

ПОГЛЯД
·Василь Базів став генконсулом України в Торонто
·Львів - місто двох кардиналів
·Папа і жебраки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Степан Сенчук звітував перед депутатами
·У Львові оголошено тендер на догляд парків
·"Прибирають" тих, хто з криміналом дружить
·КІЛЬКА СЛІВ
·Існує загроза вимкнення телебачення
·На Яворівщині з"явилося чергове провалля
·Депутати прийняли звернення до парламенту і Президента

ПОСТУП З КРАЮ
·У Відні завершена експертиза плівок
·Генпрокурор зустрівся з Лесею Гонгадзе
·Автокатастрофи в Україні: випадковість чи?...
·Демографічна криза в Україні
·Леонід Кучма каже, що не давав наказу про вбивство Гонгадзе

ДАЙДЖЕСТ ПОСТУПУ
·Микола Мельниченко: Я не можу повірити, що Кучма досі при владі
·Я не боюся повернутися в Україну

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби знищують культурну спадщину людства
·Ліві об"єдналися з правими
·Міжетнічна різанина на Калімантані

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Вікно у чарівний світ тривимірності
·Готуйте мечі, панове лицарі!
·Скільки треба кактусів, щоби працювати з комп"ютером і не хворіти?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Країна полонянок

АРТ-ПОСТУП
·Реставрація імен
·І раптом серед ночі скрипка
·Конкурс проектів пам"ятника коневі короля Данила

СПОРТ-ПОСТУП
·Велике відродження українських ігрових видів спорту
·Команда Лобановського програє
·Українці потрапили у "групу смерті"
·Терим нарешті залишив команду "фіалок"
·Бразилець гратиме за збірну Казахстану?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Унгаро. Висока мода в саду бажань
·Це - Ріо-де-Жанейро, це - карнавал