BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1-7 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Олександр Ємець мав очолити СБУ?

З"явилася версія, що загибель народного депутата Олександра Ємця не зовсім схожа на нещасний випадок

ВЕРСІЇ

Ольга ЯЦЕНКО

Уже вкотре на перший погляд випадкова загибель українського політика викликає сумнів. Цього разу з’явилося припущення, що народний депутат України Олександр Ємець перед від’їздом у фатальне відрядження, яке завершилося автокатастрофою, розповів своїм близьким, нібито він готується очолити Службу безпеки України. Скидається на те, що вже на той час народний депутат знав більше, ніж інші, – зокрема й те, що Леонід Деркач невдовзі має піти у відставку.

Версію про те, що загибель Олександра Ємця є не випадковою, а пов’язаною з майбутнім призначенням, висунув журналіст опозиційної київської газети “Грані” Олег Єльцов. Він запевняє, що має інформацію, яка дещо відрізняється від тієї, що її оприлюднили після загибелі народного депутата на трасі Кіровоград-Запоріжжя. “Офіційно було заявлено, нібито машина рухалася зі швидкістю 260 км/год., що дорога була слизькою, стояв туман, що начебто водій пам’ятає, як його засліпила зустрічна машина. Але в матеріалах справи обставини пригоди виглядають дещо інакше. Попередні дані слідчо-оперативної групи, яка обстежувала місце пригоди, свідчать про те, що “мерседес” Ємця рухався зі швидкістю близько 100 км/год.”, – пише газета “Грані”.

Стверджувати, що фаховий водій (а саме таким був Руслан Зайченко, який возив Олександра Ємця від перших днів роботи у парламенті) міг їхати на такій шаленій швидкості, та ще й в умовах туману, навряд чи хтось наважиться. Що стосується позначки
260 км/год, на якій зупинився спідометр, то це, на думку Олега Єльцова, цілковитий абсурд, адже під час аварії на спідометрі міг відірватися тросик, що втримував стрілку, тож та вперлася в крайню поділку шкали – 260 км/год.
Цікаво, що лише зараз почали припускати те, що тросик міг відірватися, бо тоді, 28 січня 2001 року, вигляд автомобіля на узбіччі дороги мало в кого викликав сумніви в тому, що швидкість, з якою рухався автомобіль Олександра Ємця, перевищувала 200 кілометрів на годину. Більше того, тоді навіть ніхто не здивувався, що швидкість була такою високою, адже близькі до Олександра Ємця люди запевняли, що він любив швидко їздити, а того дня він ще й поспішав.

Водій Руслан Зайченко під час первинних свідчень досить точно і детально описав обставини випадку. “Пізніше ж із ним трапилася деяка трансформація: кожного дня він давав нові свідчення, а нині нібито зовсім неспроможний щось пригадати. З його свідчень випливає, що ніщо не віщувало трагедії, водійських помилок не було. Коли автомобіль вискочив на узбіччя, його закрутило. Першою перешкодою стало дерево, об яке машина ударилася правим боком: якраз там сидів Олександр Ємець. Потім машина перетворилася на суцільні фрагменти металу”, – пишуть “Грані”.

Більше того, газета наводить свідчення дружини Олександра Ємця. Вона сказала, що Олександр Іванович був налаштований повертатися з відрядження поїздом – і лише в останній момент поїхав автомобілем. Близький друг Олександра Івановича по фракції, Віктор Пинзеник, заявив кореспондентові “Поступу”, що йому нічого не було відомо про майбутнє призначення Ємця на голову СБУ, натомість він сказав, що народний депутат любив їздити машиною і вкрай рідко користувався послугами залізниці. Інший колега Олександра Ємця, народний депутат Тарас Стецьків, підтвердив “Поступу” це твердження. Що стосується можливого призначення, то Тарас Стецьків завив: “Ми всі знали про відставку Леоніда Деркача, вона була очевидною. І якби Олександр отримав пропозицію очолити це відомство, то він обов’язково поділився б і зі мною, і з Володимиром Філенком. Але нічого подібного він нам не говорив”.

У прес-центрі Генеральної прокуратури “Поступу” ані не підтвердили, ані не спростували інформацію про те, чи розслідування справи про ДТП, у якій загинув Олександр Ємець, триває, чи справа вже закрита. Крім того, силові відомства навіть не відреагували на статтю в “Гранях”. Наразі можна говорити, що для перетворення автокатастрофи, в якій загинув Олександр Ємець, на новий політичний скандал, необхідні більш ґрунтовні докази.
Продовження теми – стор. 4

POSTUP - ПОСТУП
№34 (692),
1-7 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Олександр Ємець мав очолити СБУ?
·Леонід Кучма каже, що не давав наказу про вбивство Гонгадзе

ПОГЛЯД
·Василь Базів став генконсулом України в Торонто
·Львів - місто двох кардиналів
·Папа і жебраки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Степан Сенчук звітував перед депутатами
·У Львові оголошено тендер на догляд парків
·"Прибирають" тих, хто з криміналом дружить
·КІЛЬКА СЛІВ
·Існує загроза вимкнення телебачення
·На Яворівщині з"явилося чергове провалля
·Депутати прийняли звернення до парламенту і Президента

ПОСТУП З КРАЮ
·У Відні завершена експертиза плівок
·Генпрокурор зустрівся з Лесею Гонгадзе
·Автокатастрофи в Україні: випадковість чи?...
·Демографічна криза в Україні
·Леонід Кучма каже, що не давав наказу про вбивство Гонгадзе

ДАЙДЖЕСТ ПОСТУПУ
·Микола Мельниченко: Я не можу повірити, що Кучма досі при владі
·Я не боюся повернутися в Україну

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Таліби знищують культурну спадщину людства
·Ліві об"єдналися з правими
·Міжетнічна різанина на Калімантані

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Вікно у чарівний світ тривимірності
·Готуйте мечі, панове лицарі!
·Скільки треба кактусів, щоби працювати з комп"ютером і не хворіти?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Країна полонянок

АРТ-ПОСТУП
·Реставрація імен
·І раптом серед ночі скрипка
·Конкурс проектів пам"ятника коневі короля Данила

СПОРТ-ПОСТУП
·Велике відродження українських ігрових видів спорту
·Команда Лобановського програє
·Українці потрапили у "групу смерті"
·Терим нарешті залишив команду "фіалок"
·Бразилець гратиме за збірну Казахстану?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Унгаро. Висока мода в саду бажань
·Це - Ріо-де-Жанейро, це - карнавал