| Головна сторінка | INDEX 1-7 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Команда Лобановського програє

А діючі чемпіони світу та Європи знову перемагають

ФУТБОЛ

Остап АНДРЕЙЧУК

Як відомо, національна збірна України перебуває на Кіпрі, де бере участь у міжнародному турнірні за участю чотирьох збірних – України, Кіпру, Литви та Румунії. Валерій Лобановський знову вирішив не користуватися послугами наших західних легіонерів – Шевченка, Реброва та Лужного. І, на жаль, вже у першому матчі українці нічим не вразили. Більше того, вони поступилися у додатковому часі команді Румунії 0:1. Єдиний гол у цій зустрічі на 99 хвилині на свій рахунок записав Чеботаріо.

Загалом, матч проходив у рівній боротьбі, причому обидві команди багато помилялися при передачах. Нікого не вразив український напад. Схоже, Воробей ніяк не може порозумітися з Мелащенком. Та й лінія півзахисту теж накульгує. Тож румуни змогли перемогти цілком заслужено (очевидно, за рахунок більшої самовіддачі).

До речі, наша збірна грала у такому складі: Шовковський (Левицький) – Парфьонов, Грановський (Несмачний), Головко, Ващук – Призетко (Лисицький), Кардаш (Тимощук), Яшкін, Сніток (Свістунов) – Мелащенко, Воробей.

Таким чином, українці вчора пізно ввечері на Кіпрі грали за третє місце з господарями турніру, які, у свою чергу, поступилися литовцям 1:2. Цікаво, що до 83 хвилини кіпріоти вели у рахунку. На 29 хвилині гол на свій рахунок записав Ясемакіс. Та литовці – завдяки двом вдалим ударам Данілявічуса на 83 хв. та Боскуса на 87 хв. – здобули вольову перемогу. Тож саме литовці й румуни визначать кращу команду кіпрського турніру.

А тим часом 27 лютого відбувся дуже цікавий товариський матч: діючі чемпіони світу та Європи приймали у Парижі збірну Німеччини. Щоби стати свідками цього цікавого видовища, на “Стад де Франс” прийшло майже 80 тисяч уболівальників. Сама зустріч проходила із перевагою господарів. Гості здебільшого відповідали небезпечними контратаками. Загалом, німці почали матч доволі жорстко. У перші хвилини не раз дісталося Зіданові та Дюгарі. Однак така гра гостей настільки роздратувала Зінадіна Зідана, що він на 27 хвилині відкрив рахунок у матчі.
Після його потужного удару Олівер Кан нічого не зміг вдіяти. Як виявилося згодом, цей м’яч став єдиним у матчі. Уже після матчу наставник німців Руді Фелер сказав: “Ми грали з ідеально злагодженою командою, яку сьогодні перемогти в Парижі просто неможливо”. Так, це правда: французи весь матч провели досить потужно, показавши, що вони прекрасно підготовлені до першості світу 2002 року. І якби цей чемпіонат відбувався цього року, ніхто б не сумнівався у тому, хто став би чемпіоном. Трикольорові сьогодні нагадують машину, яка працює без жодних збоїв. Учора пізно ввечері відбулися інші товариські матчі та відбіркові матчі. Зокрема, у другій відбірковій групі збірна Португалії гратиме вдома з Андоррою, а у шостій групі бельгійці прийматимуть команду Сан-Марино.

Серед найцікавіших товариських матчів слід відзначити такі: Англія – Іспанія, Італія – Аргентина, Голландія – Туреччина.