BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 ЛЮТОГО 2001 року |

ЕКОНОВИНИ

100 МЛН. ДОЛАРІВ НА КОСМос

У рамках реалізації концепції розвитку космічної галузі Україна протягом
5 років має намір виділити понад 100 млн. доларів на впровадження космічних технологій у проекти інноваційного розвитку держави. Як повідомив генеральний директор Національного космічного агентства України (НКАУ) Олександр Негода, згідно з підписаним у січні указом Президента, уряду доручено сформувати режим інвестування інноваційних програм космічної галузі. Передбачається, що приблизно третина суми фінансуватиметься за рахунок власних коштів підприємств, третина – за рахунок залучення кредитних ресурсів, а третина – з бюджету, зокрема, через повернення коштів інноваційного фонду і коштів від приватизації. О. Негода нагадав, що нині українською космічною галуззю реалізовується 165 інноваційних проектів у різних сферах народного господарства. Серед них він виділив телекомунікації, енергетику, включаючи атомну, сільське господарство, медицину, транспорт. Нині в загальному обсязі виробництва галузі цивільна техніка становить 30%.

ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ АГРАРІЇВ зростуть НА 6%

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 березня знову (і вже вкотре!) підвищила граничні тарифи на електроенергію для сільськогосподарських споживачів – на 1 коп. за 1 Квт/год. (на 6%) до 17,58-18,25 коп. Як повідомив департамент зі зв’язків з громадськістю НКРЕ, таке підвищення тарифів на передачу і постачання електроенергії енергопостачальними компаніями (обленерго) є планомірним і почалося в грудні минулого року. Раніше, з 1 грудня 2000 року,
1 січня і 1 лютого поточного року НКРЕ вже підвищувала граничні тарифи на електроенергію для аграріїв у середньому на 1-1,5 коп. за 1 Квт/год. (на 7-10%). Попередні підвищення тарифів на електроенергію для сільськогосподарських виробників фахівці Комісії пояснювали, зокрема, підвищенням закупівельного тарифу на електроенергію НАЕК “Енергоатом”, а також зростанням оптових цін на електроенергію, зумовленим збільшенням обсягу виробництва тепловими електростанціями з початком опалювального сезону дорожчої електроенергії.

КОНГРЕС США ГОТУЄ НОВІ СЛУХАННЯ ЩОДО “ПРАННЯ” ГРОШЕЙ

Багато потужних і відомих банків США, у тому числі Bank of America, Chase Manhattan і Citibank, активно використовуються іноземцями для “відмивання” нелегальних прибутків. Про це йдеться у доповіді постійного підкомітету з розслідувань при американському конгресі. Члени цього підкомітету вже кілька років займаються виявленням лазівок, що дозволяють злочинцям перетворювати американські банки у “пральні”. Так, лише через кореспондентські банківські рахунки у США щодня проводиться понад 1 трлн. доларів. Під час розслідування були розкриті епізоди, коли банки роками зволікали з закриттям підозрілих кореспондентських рахунків – “навіть після того, як мали підтвердження, що з ними щось негаразд”. Нещодавно сенатори оголосили, що на початку березня будуть організовані слухання з проблеми “відмивання” грошей, де розглядатиметься законопроект, що забороняє банкам у США відкривати кореспондентські рахунки “номінальним” банківським компаніям, які не мають фізичної присутності у жодній країні. Ще одною метою конгресменів є дати правоохоронним органам США право конфісковувати “відмиті” гроші з кореспондентських рахунків іноземних банків у США.

BERTELSMANN ОТРИМАЄ КОНТРОЛЬ НАД RTL GROUP

Німецький медіа-концерн Bertelsmann має намір перебрати контроль над найбільшою в Європі телерадіотрансляційною групою RTL Group, до якої належать, зокрема, німецький канал RTL і французький M6. Bertelsmann планує придбати 30% пакет акцій RTL у компанії Groupe Bruxelles Lambert. Фінансові подробиці угоди не розкриваються, проте експерти оцінюють вартість угоди майже у 4 млрд. доларів.

POSTUP - ПОСТУП
№33 (691),
27-28 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кучму зганьбили
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки

ПОГЛЯД
·Суд над Президентом: фарс чи воля народу?
·Львівський суд над Кучмою таки відбувся
·Мораль і політика

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За екозлочини відбуваються дрібними штрафами
·Комуністи та "заправдівці" пікетуватимуть облраду
·На студентів-опозиціонерів чинять тиск
·КІЛЬКА СЛІВ
·Залишившись без тепла, люди перекрили вулицю
·Міністр проігнорував провалля на Яворівщині
·Завдяки Папі матимемо біотуалети

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Лічильники не панацея, проте...
·Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького готується до візиту Папи
·Транспортні суперечки б"ють по пасажирах

ПОСТУП З КРАЮ
·Унсовці побилися з фанатами ЦСКА
·Юрій Кармазін: Потебенько постійно бреше
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Молдовани повертаються до старого
·Ящур знищить британське тваринництво?
·Мілошевича судитимуть за шахрайство

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Finita la comedia, або Як приватизовували ЗАлК
·США не хочуть бачити Україну у ВТО?
·Європа вимагає зниження цін на CD
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво Литви
·Королівство та геральдичний лев
·Легендарний балетмейстер
·Дар симфоніста і педагога
·Нове прочитання музики Романа Сімовича

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Історико-психологічний аспект нашого правопису

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна - у фіналі
·Битви гігантів
·Несподівана поразка від "Динамо"
·Футбольна Львівщина визначила найкращих
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Пол Маккартні одружується
·Що врятує світ - краса чи фемінізм?