BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 ЛЮТОГО 2001 року |

Ящур знищить британське тваринництво?

ЕПІДЕМІЯ

Денис МІНЧУК

Британське тваринництво опинилося на межі банкрутства. Остаточного удару, після епідемії “коров’ячого сказу”, йому може завдати епідемія вірусу ящуру, яким хворіють практично всі домашні тварини. Європа вдається до екстрених заходів, щоби небезпечний вірус не поширився на континент.

У Великобританії станом на вчора було зафіксовано вже 7 випадків зараження вірусом ящуру, та, як зазначають місцеві тваринники, ситуація розвивається за найгіршим із варіантів. Не допомагають ані заборона транспортування худоби, ані створення зон відчуження навколо ферм. Сьомий випадок у неділю після обіду було зареєстровано аж за 400 миль від епіцентру. Постраждала девонська ферма одного з найбільших торговців худобою у Великобританії, якому належить стадо у 2100 голів, розміщене у 13 господарствах на всій території країни. Як зізнався сам власник, він часто перевозив худобу з однієї ферми на іншу, тому британська влада розпорядилася перевірити всю худобу в країні.

Треба зазначити, що, на відміну від “коров’ячого сказу”, вірус ящуру, зовнішньою ознакою якого є поява пухирів на морді та кінцівках тварин, не є небезпечним для життя людини. Фактично він не є смертельно небезпечним і для самих тварин (тобто не завжди призводить до летальних випадків), однак уражені тварини не набирають у вазі, а в корів знижуються надої. Найгірше ж те, що він передається практично миттєво (бактерії, які розносять вірус, можуть поширюватися зі швидкістю 250 кілометрів на день) і його неможливо лікувати. Тому, як і за давніх часів, тваринники вдаються до старого і вже перевіреного методу: уражених тварин забивають і спалюють.

Нині у багатьох місцях Великобританії палають вогнища, де горять трупи тварин. Спалено вже близько 2000 туш, серед яких переважно трупи свиней та корів. Як зазначає з цього приводу Бі-Бі-Сі, мешканці британської столиці у понеділок вранці могли переконатися в тому, що журналісти не перебільшують, коли говорять про катастрофу, з якою зіштовхнулися фермери Сполученого Королівства: запах горілого м’яса з вогнищ уздовж магістралі М25 дошкуляв не тільки мешканцям Брентвурда – селища неподалік від Лондона, а й їм. Треба сказати, що найбільша епідемія ящуру в Великобританії була зареєстрована у 1967 році, коли було знищено 500 тисяч тварин. Спеціалісти прогнозують, що нинішня може буде не меншою за масштабами, так що скоро британці зможуть і зовсім забути про таку галузь економіки, як тваринництво. До речі, запроваджена сім днів тому заборона на експорт британської худоби, м’яса та молока завдала країні збитків на 72 мільйони доларів.

Окрім екстреного варіанта боротьби з вірусом ящуру, що ним є спалювання зараженої худоби, британська влада вживає й інших заходів. Зокрема, мешканцям міст рекомендується триматися подалі від фермерських господарств (оскільки вірус легко переноситься на одязі, взутті та автомобільних шинах). Закрито навіть три лондонські зоопарки – через побоювання, що хвороба перекинеться на декоративних оленів. Вживають відповідних заходів й інші європейські країни.
Так, сусідня Ірландія з метою запобігання проникнення ящуру з Великобританії закрила прикордонні ринки худоби, на кордоні з Північною Ірландією також встановлено контрольно-пропускні пункти. Крім того, Ірландія ввела обмеження на імпорт тваринних кормів, заборонила полювання і навіть збирається перевірити коней, які беруть участь у перегонах. У Німеччині на фермах, де є тварини, завезені зі Сполученого Королівства, встановлено карантин. Однак, попри заборону експорту британської худоби та м’яса, а також усі запобіжні заходи, все ж існує небезпека, що заражене вірусом ящуру м’ясо вже потрапило до Європи, зокрема до Бельгії. Так вважають у міністерстві сільського господарства цієї країни. Зараз там триває пошук худоби, завезеної з Туманного Альбіону.

POSTUP - ПОСТУП
№33 (691),
27-28 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кучму зганьбили
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки

ПОГЛЯД
·Суд над Президентом: фарс чи воля народу?
·Львівський суд над Кучмою таки відбувся
·Мораль і політика

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За екозлочини відбуваються дрібними штрафами
·Комуністи та "заправдівці" пікетуватимуть облраду
·На студентів-опозиціонерів чинять тиск
·КІЛЬКА СЛІВ
·Залишившись без тепла, люди перекрили вулицю
·Міністр проігнорував провалля на Яворівщині
·Завдяки Папі матимемо біотуалети

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Лічильники не панацея, проте...
·Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького готується до візиту Папи
·Транспортні суперечки б"ють по пасажирах

ПОСТУП З КРАЮ
·Унсовці побилися з фанатами ЦСКА
·Юрій Кармазін: Потебенько постійно бреше
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Молдовани повертаються до старого
·Ящур знищить британське тваринництво?
·Мілошевича судитимуть за шахрайство

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Finita la comedia, або Як приватизовували ЗАлК
·США не хочуть бачити Україну у ВТО?
·Європа вимагає зниження цін на CD
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво Литви
·Королівство та геральдичний лев
·Легендарний балетмейстер
·Дар симфоніста і педагога
·Нове прочитання музики Романа Сімовича

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Історико-психологічний аспект нашого правопису

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна - у фіналі
·Битви гігантів
·Несподівана поразка від "Динамо"
·Футбольна Львівщина визначила найкращих
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Пол Маккартні одружується
·Що врятує світ - краса чи фемінізм?