BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 ЛЮТОГО 2001 року |

Юрій Кармазін: Потебенько постійно бреше

Голова парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією стверджує, що Генпрокуратура перекоджає законній діяльності цього комітету

ПРЯМА МОВА

“Генпрокурор Михайло Потебенько перешкоджає законній діяльності комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією”, – заявив Юрій Кармазін, голова названого комітету. За його словами, Потебенько змушує своїх підлеглих не реагувати на факти кримінальних злочинів. Детально про це Юрій Кармазін розповів кореспондентові “Поступу”.

– На членів нашого комітету вже не просто тиснуть – ідеться про погрози життю: погрожували Єрмакові, Омельченку. У Законі “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю і корупцією” передбачено повноваження Верховної Ради України з контролю за виконанням законодавства.
Тут же передбачені повноваження окремих комітетів. Що робить Генеральний прокурор? Щороку доповідають і він, і голова координаційного комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. У нас сьогодні об’єднані ці дві посади. Я інформував Президента України про це, та нічого не виправлено. Що більше, закон покладає на комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією контроль і повністю розписує наші права та обов’язки. Саме виконуючи цей контроль, ми вимагали порушення кримінальної справи проти тих, хто сьогодні тримає гроші на закордонних банкових рахунках. Ми вимагали, щоби припинила свавілля, розкрадання бюджетних коштів Державтоінспекція, і відколи ми встановили конкретно, що мільйони крадуть у системі МВС, міністр внутрішніх справ не допускає представників Рахункової палати Верховної Ради для перевірки.

– А чи маєте ви конкретні докази втручання Генпрокуратури в діяльність парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією?

– Ось доказ цього – це для нового Генерального прокурора. Усіх прокурорам областей Потебенько дає “вказівку”, що 31 жовтня голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Кармазін надіслав доручення прокурорам областей щодо перевірки корупційних діянь і зловживання посадовим становищем працівників Державтоінспекції МВС України. Цитую документ Генпрокуратури: “З урахуванням того, що вказані доручення були надіслані у порушенні закону і по своїй об’ємності вимагають значного відволікання сил, можуть негативно вплинути на виконання планових завдань, прошу призупинити виконання зазначених доручень. В подальшому при повторенні подібних фактів невідкладно мене інформувати. Забезпечити конфіденційне виконання вказівки”.

– Ви передбачаєте якісь наслідки для Михайла Потебенька після таких рішень?

– З огляду на інвалідність першої групи, я думаю, що Потебенько не займе камеру, яку в 1990 році займав Степан Хмара, а у 2001-у – Юлія Тимошенко. Вважаю, що інвалідів не треба садити до в’язниці (Михайло Потебенько постраждав і має інвалідність унаслідок Чорнобильської аварії. – З.І.). Ми гуманне суспільство. А щодо Кучми – то не президентське місце в тюрмі: йому треба влаштувати політичну амністію, але він повинен залишити владу. Ті, хто політично візьме на себе підтримку “потебеньківщини”, потім нестиме відповідальність перед усім українським народом. Якщо Президент нам запропонував цю людину, то він мав сьогодні її і звільнити. Якщо ні – то завтра Верховна Рада сама має це зробити.

– Але ж три роки тому саме ви у Верховній Раді заявили, що Михайло Потебенько може бути Генеральним прокурором...

– Виступаючи від імені комітету, я справді довів таку думку комітету до депутатів. А сьогодні дозвольте мені, Юрієві Кармазіну, попросити вибачення за це у депутатів і народу України. Щодо ситуації, що склалася при необхідності звітування Генерального прокурора України, то прийняте комітетом рішення відображене у проекті Постанови. Голосування було таке: 10 осіб – за висловлення недовіри Потебенькові, 1 особа – проти, 1 – утрималася. Тобто переважна більшість членів нашого комітету не може далі терпіти того, що відбувається. Дедалі більше й чіткіше перед усіма в суспільстві вимальовуються ганебні риси нинішньої прокуратури, уособлені в постаті Генпрокурора. Це – відверта заангажованість, запопадливе намагання виконати будь-яку волю хазяїна, брутальна некомпетентність і елементарна безграмотність, завзяте бажання будь-що триматися за крісло. І брехливість, брехливість і ще раз брехливість. Справа Ґонґадзе та “касетний скандал” – це лише лакмусові папірці генпрокурорської хвороби. Скільки справ скерував апарат Генеральної прокуратури до суду? Де рішення щодо цих справ? Їх немає, а за часів Потебенька і не може бути.

– 23 березня минулого року Верховна Рада в Постанові “Про дотримання правоохоронними органами України конституційних гарантій та законності в забезпеченні прав і свобод людини” визнала, зокрема, що криміногенна ситуація в державі за рівнем, змістом і негативними наслідками є складною, напруженою, нестабільною і загрожує національній безпеці України. Наскільки цю постанову було виконано?

– Генеральному прокуророві України було запропоновано забезпечити нагляд за дотриманням законодавства при розслідуванні резонансних кримінальних справ щодо зазіхання на життя державних діячів, зокрема народних депутатів України.
З моменту прийняття зазначеної постанови не зроблено нічого для виконання її вимог. Що більше, за останні місяці криміногенна ситуація в державі різко погіршилася. Професійна неспроможність керівників правоохоронних структур – і перш за все МВС і СБУ – стала очевидною, що підкреслено відповідною Постановою парламенту від 14 грудня, якою запропоновано звільнити керівників названих структур із посад. Які вони обіймають. Під час спеціального засідання Верховної Ради 14 грудня Михайло Потебенько виявив незнання Конституції, відкриту неповагу до неї. Крім того, порушуючи принцип об’єктивності, передбачений ст. 22 Кримінально-процесуального кодексу, він оголосив фальшивими відеоматеріали, надані народними депутатами, відразу ж після їх оприлюднення, не проводячи жодних дій для перевірки зазначених у матеріалі фактів.

Як з’ясувалося, при обговоренні перебігу розслідування справи про зникнення журналіста Ґонґадзе Потебенько нічого не зробив для забезпечення об’єктивності розслідування, допустив тяганину з проведенням елементарних методично обумовлених слідчих дій. Тільки з російських ЗМІ ми дізналися, що наш Президент визнав на 99,9%, що знайдене тіло в Таращанському лісі – це тіло Ґонґадзе. Натомість заступник Генпрокурора Олексій Баганець за три місяці керування справою отримав чергову генеральську зірку від Президента України. За які заслуги? Додам, що пан Баганець судиться сьогодні з жінкою – матір’ю зниклого журналіста...

Розмовляла Зоряна ІЛЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№33 (691),
27-28 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кучму зганьбили
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки

ПОГЛЯД
·Суд над Президентом: фарс чи воля народу?
·Львівський суд над Кучмою таки відбувся
·Мораль і політика

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За екозлочини відбуваються дрібними штрафами
·Комуністи та "заправдівці" пікетуватимуть облраду
·На студентів-опозиціонерів чинять тиск
·КІЛЬКА СЛІВ
·Залишившись без тепла, люди перекрили вулицю
·Міністр проігнорував провалля на Яворівщині
·Завдяки Папі матимемо біотуалети

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Лічильники не панацея, проте...
·Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького готується до візиту Папи
·Транспортні суперечки б"ють по пасажирах

ПОСТУП З КРАЮ
·Унсовці побилися з фанатами ЦСКА
·Юрій Кармазін: Потебенько постійно бреше
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Молдовани повертаються до старого
·Ящур знищить британське тваринництво?
·Мілошевича судитимуть за шахрайство

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Finita la comedia, або Як приватизовували ЗАлК
·США не хочуть бачити Україну у ВТО?
·Європа вимагає зниження цін на CD
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво Литви
·Королівство та геральдичний лев
·Легендарний балетмейстер
·Дар симфоніста і педагога
·Нове прочитання музики Романа Сімовича

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Історико-психологічний аспект нашого правопису

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна - у фіналі
·Битви гігантів
·Несподівана поразка від "Динамо"
·Футбольна Львівщина визначила найкращих
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Пол Маккартні одружується
·Що врятує світ - краса чи фемінізм?