BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 ЛЮТОГО 2001 року |

Транспортні суперечки б"ють по пасажирах

КОНФЛІКТ

Вікторія ПРИХІД

Не встигла вщухнути суперечка перевізників і міської влади, як щойно з’явилося нове протистояння. Свого часу до міської ради звернулися мешканці Рудно з проханням вирішити проблему сполучення селища з містом.

Маршрути, які існували до того часу, не надто влаштовували руднівчан, позаяк були надто довгими і тривалими. Крім того, всі вони працювали лише до восьмої години вечора, а значить, усі, хто не встиг владнати свої справи до цієї години, змушені були добиратися додому своїм ходом. Поза тим, мешканці прохали міського голову створити такий маршрут, що проходив би по вулицях Виговського, Володимира Великого, Сахарова, Коперника. Мешканець Рудно Василь Кондратюк, який днями поскаржився “Поступові”, розповів таке: “Автобуси маршруту N5, що возить мешканців Рудно до міста, є надто старі, їдуть неймовірно довго, і водії ввічливістю не вирізняються. Є ще 48-й маршрут, але і він не надто вирішує мою проблему, бо теж їде надто довго і тільки до 21 години. Єдиний маршрут, який мене найбільше влаштовував, був 46-й, але його одразу ж за кілька днів скасували”. Власне через цей маршрут і розгорівся скандал.

Щоб задовольнити прохання руднівчан, управління транспорту і зв’язку Львівського міськвиконкому звернулося до підприємства “Хост ГІК”, яке володіло маршрутом 46-им, що мав кінцеву зупинку біля магазину “Мотор”, по вулиці Городоцькій, щоб ті продовжили свій маршрут до селища Рудно. Ті погодилися. І вже з наступного дня курсували за новим маршрутом. Однак не довго тішилися руднівчани з нового маршруту, бо одразу ж за кілька днів, за словами директора згадуваного підприємства Миколи Мельникова, обласне автотранспортне управління відправило туди контролерів, які заборонили цей маршрут. Виявилося, що хоч Рудно і належить тепер містові, проте шляхопровід Львів-Рудно обласне автотранспортне управління, яке підпорядковане Міністерству транспорту і зв’язку України, вважає своїм. А відтак саме воно вирішує, кому видавати дозволи на транспортні перевезення.

Щоб не поглиблювати суперечки області і міста за шляхопровід, власники 46-го маршруту погодилися взяти участь в обласному тендері, де обласне автотранспортне управління мало визначити переможця, якому б і надався цей маршрут. Однак уже від самого початку вони відчували до себе упереджене ставлення. Микола Мельников розповідає: “Тільки ми принесли заяву, як секретар нам одразу заявила: “А навіщо ви принесли заяву, і так уже все вирішено...”. А на сам конкурс, усупереч ст.28 Постанови Кабміну від 2 листопада 1996 року за номером 1346, в якій ідеться про правила проведення конкурсу на право перевезення пасажирів, нас не запросили”. Переможцем тоді визнали ВАТ-14630, яке володіє 5-им і 83-ім маршрутом, і на які так скаржилися руднівчани. Працівники “Хост ГІК” уважають, що голова тендерного комітету Ігор Дума керується корпоративними інтересами, створюючи в такий спосіб монополію у перевезенні пасажирів колишніми державними підприємствами. Натомість Ігор Дума всі звинувачення відкидає, називаючи їх безпідставними.
Він каже: “Жодних постанов ми не порушували, все відбувалося згідно із законодавством. Конкурс був оголошений за 2 місяці, на який було подано 3 заяви. На конкурс ми запросили усіх. Інша річ, що на саме обговорення комісії вони не були допущені, бо для цього не обов’язкова присутність учасників.
Зрештою, для цього і створена комісія, що визначає переможців. Коли ми приймали рішення, ми вважали, що недобре буде сприяти нездоровій конкуренції, яка б виникла, якби ми надали право перевозити пасажирів на маршруті Львів-Рудно ще одній організації. Очевидно, що лазівським автобусам 5-го маршруту, які перевозять і пільговиків, важко конкурувати з комфортабельними ІVEKO. Цим і пояснюємо вибір підприємства ВАТ-14630, яке вже довгий час перевозить пасажирів за цим маршрутом”.

Наразі руднівчани добираються до міста, як і раніше, проте все-таки вірять у зміни на краще. Якщо вони відбудуться, “Поступ” обіцяє про них розповісти.

POSTUP - ПОСТУП
№33 (691),
27-28 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кучму зганьбили
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки

ПОГЛЯД
·Суд над Президентом: фарс чи воля народу?
·Львівський суд над Кучмою таки відбувся
·Мораль і політика

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За екозлочини відбуваються дрібними штрафами
·Комуністи та "заправдівці" пікетуватимуть облраду
·На студентів-опозиціонерів чинять тиск
·КІЛЬКА СЛІВ
·Залишившись без тепла, люди перекрили вулицю
·Міністр проігнорував провалля на Яворівщині
·Завдяки Папі матимемо біотуалети

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Лічильники не панацея, проте...
·Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького готується до візиту Папи
·Транспортні суперечки б"ють по пасажирах

ПОСТУП З КРАЮ
·Унсовці побилися з фанатами ЦСКА
·Юрій Кармазін: Потебенько постійно бреше
·Генпрокуратура нарешті ідентифікувала останки
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Молдовани повертаються до старого
·Ящур знищить британське тваринництво?
·Мілошевича судитимуть за шахрайство

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Finita la comedia, або Як приватизовували ЗАлК
·США не хочуть бачити Україну у ВТО?
·Європа вимагає зниження цін на CD
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Мистецтво Литви
·Королівство та геральдичний лев
·Легендарний балетмейстер
·Дар симфоніста і педагога
·Нове прочитання музики Романа Сімовича

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Історико-психологічний аспект нашого правопису

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна - у фіналі
·Битви гігантів
·Несподівана поразка від "Динамо"
·Футбольна Львівщина визначила найкращих
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Пол Маккартні одружується
·Що врятує світ - краса чи фемінізм?