Міністр проігнорував провалля на Яворівщині
ВІЗИТ
Іванка ПОПОВИЧ
23-24 лютого у Львові відбувалося виїзне розширене засідання колегії Міністерства з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи України, яке особисто очолював міністр із надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець.
У п’ятницю, 23 лютого, в рамках виїзної колегії були проведені показові навчання регіональних підрозділів Міністерства під керівництвом начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської ОДА Олександра Титаренка. Під час дуже короткої зустрічі з журналістами Василь Дурдинець зазначив, що він задоволений роботою своїх підлеглих.
Візит міністра в нашу область у ці святкові для всіх військових дні обмежився лише проведеною колегією та показовими навчаннями, що супроводжувалися газовими вибухами. Як наголосив на колегії Василь Дурдинець, 9 лютого 2001 року вийшов Указ Президента України “Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру”. У ньому визначено, що одним із головних пріоритетів діяльності органів виконавчої влади всіх рівнів є запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ефективна ліквідація їх наслідків. Незрозуміло тоді, яким чином пан міністр вирішив виконувати указ Президента, якщо, перебуваючи два дні на Львівщині, він не вважав за потрібне особисто оглянути карстові провалля на Яворівщині, не переконався на власні очі, яким чином проводиться ліквідація наслідків провалу та яку екологічну загрозу несе ця “надзвичайна ситуація техногенного характеру”.
“А я і не збирався особисто дивитися на цей карстовий провал, – заявив Василь Дурдинець журналістам. – Для цього в мене є обласне управління, яке займається цією проблемою. Я поінформований, що на Львівщині стався карстовий провал, проте це проблема місцевого значення, а не загальноукраїнська”.
Паралельно з цією заявою, висловленою перед журналістами, міністр НС України виголошував на колегії у своїй пафосній промові, що сьогодні перед підрозділами міністерства стоїть завдання переходу на якісно вищий рівень роботи, передбачений нормами та стандартами безпеки, що діють у більшості країн Європи.
|
|