| Головна сторінка | INDEX 27-28 ЛЮТОГО 2001 року |

Україна - у фіналі

ФУТЗАЛ

Віктор ГАРВОНА

Чемпіонат Європи з футзалу. Москва. Третій ігровий день. УКРАЇНА – Польща – 8:3 (1:2).

М’ячі: Коридзе, 5, 26, 28, 29, Москвичов, 28, 34, 37, Пилипів, 39 – Шлапа, 11, Філіпчак, 19, Ясинський, 29.

Минулої неділі в московському спорткомплексі “Лужники” відбулися заключні матчі групового турніру Чемпіонату Європи з футзалу. Суперником збірної України був аутсайдер змагань – збірна Польщі. Наші хлопці, схоже, вирішили особливо не напружуватися. Розхолодив українців і швидкий м’яч, проведений Сергієм Коридзе. Надалі в першому таймі українці приємно відпочивали і до перерви вже програвали з різницею один м’яч.

У перерві наші хлопці нарешті згадали, що перемагати треба бодай заради глядачів: яка ще міні-футбольна збірна світу знущається на полі з хорватів і ледве вириває перемогу в поляків? Та й кілька гарячих слів, які адресував у перерві своїм підопічним Геннадій Лисенчук, досягли мети. У другому таймі українці ввімкнули командні швидкості, осмисленіше зіграли в атаках. Поляки були приречені. Хет-трик записав на свій рахунок Москвичов, Коридзе оформив “покер”, а наприкінці зустрічі вперше на турнірі відзначився Пилипів. Гол Ясинського став недоречним тільки тому, що не сталося розгрому “по-іспанськи”: саме з рахунком 8:2 поляків здолали чемпіони світу. Найкращим гравцем зустрічі було названо Сергія Коридзе, чиї бомбардирські показники поки що найкращі на турнірі: 7+3 за системою “гол+пас”.

Геннадій Лисенчук, головний тренер збірної України, зазначив на післяматчевій прес-конференції: “Я дуже радий, що команда виконала завдання-мінімум і вийшла до півфіналу. Тепер можу розкрити невеличку таємницю: розуміючи, що головними нашими конкурентами за вихід до півфіналу стануть збірні Хорватії та Польщі, тренерський штаб на гру з іспанцями ставив завдання програти з мінімальним рахунком і зекономити сили. Наразі гравці чітко виконують усі тренерські вказівки”.

Звичайно, після двох тріумфальних перемог можна дозволити собі таке сказати...

В іншому матчі третього туру в нашій групі іспанці здолали опір хорватів – 3:0 (1:0), набравши максимальну кількість очок на груповому етапі.

Турнірне становище у групі А:
В Н П М О
1. Іспанія 3 0 0 15-3 9
2. Україна 2 0 1 14-7 6
3. Хорватія 1 0 2 2-9 3
4. Польща 0 0 3 6-18 0

Група В. Чехія – Росія – 2:4 (2:0), Італія – Голландія – 4:0 (1:0).

Мало не сталося сенсації у групі В. Росіяни вирішили грати на нервах рідних уболівальників до самого кінця, довівши їх до передінфарктного стану результатом першого тайму гри з чехами. І лише у другому таймі збірна Росії вирішила питання виходу до чвертьфіналу: спершу звівши рахунок до прийнятного для себе нічийного, а потім – на останній хвилині, коли чехи замінили голкіпера на п’ятого польового гравця, – забивши два переможні м’ячі.

Турнірне становище у групі В:
В Н П М О
1. Італія 3 0 0 14-7 9
2. Росія 2 0 1 11-6 6
3. Чехія 0 1 2 9-13 1
4. Голландія 0 1 2 3-11 1

Учора ввечері стали відомі результати півфінальних зустрічей.

Росія – Іспанія – 1:2 (в іспанців “зробив гру” їх кращий форвард Даніель, забивши чудовий гол у другому таймі, а росіяни запам’яталися тільки відвертою грубістю і хамством наприкінці зустрічі).

Італія – УКРАЇНА – 3:3 (1:2). Серія пенальті – 4:5.

М’ячі: Ґрана, 7, 35 (з 10-метрового), Вінчентіно, 21 – Косенко, 14, Шайтанов, 15, Коридзе, 21.

Зустріч збірних Італії та України проходила пізніше за матч іспанців із росіянами. Наші хлопці зіграли мужньо, зумівши більш ніж гідно виглядати в зустрічі з технічними та мобільними італійцями. Першими пропустивши м’яч, українці не знітились, а продовжували шукати шляхів до воріт суперника. І зуміли “вистрілити”: протягом однієї хвилини м’яч двічі побував у сітці італійських воріт: відзначилися Косенко та Шайтанов. Одразу після початку другої половини зустрічі Коридзе, який опинився поблизу воріт суперника, зумів знайти щілину в захисті суперника і переправив м’яч у сітку. Проте вже в наступній атаці італійці знову скоротили розрив у рахунку до мінімуму. Та збірна України впевнено контролювала перебіг поєдинку. На жаль, арбітри дуже відверто “висловили” свою думку на те, як має закінчитися другий тайм. Пенальті в сумнівній ситуації – і 3:3.

У доданий час Коридзе не реалізував штрафний, призначений за 6-й командний фол наших суперників. Італійці ж атакували так, що прихильникам збірної україни доводилося хапатися за серце. Кілька разів нас урятували стійки та поперечка. Тим часом українці не реалізували кілька контратак: Москвичов і Коридзе по черзі проривалися до воріт італійців, проте бракувало завершального гострого пасу.

А в серії післяматчевих пенальті героєм став голкіпер українців Корнєєв. Він відбив перший удар у серії. Всі інші спроби гравці обох команд використали. Відтак 5:4, і саме українці пройшли у фінал!

Отже, в середу наші хлопці зійдуться у фінальному поєдинку з іспанцями. Нагадаємо, що в матчі групового турніру наші хлопці поступились 1:4. Та і гра з італійцями забрала багато сил. Але, як сказав головний тренер українців Геннадій Лисенчук, кілька козирів він тримає і для іспанців. Побачимо.

Матч за 3-є місце. Середа, 15.30. Росія – Італія.

Фінал. Середа, 18.00. Іспанія – УКРАЇНА.