BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 ЛЮТОГО 2001 року |

Перший клон людини буде хлопчиком

ДОЛЛІ?

Микола ДОБРОТВІР

До кінця цього року на світ з’явиться перша штучна людина. Якщо експеримент із клонування людини буде вдалим, то дитина третього тисячоліття буде чоловіком і, до того ж, англійцем.

Британська газета Sunday Times віднайшла родину, яка звернулася до американської компанії Сlonaid з проханням “воскресити” їхню померлу дитину. У цьому процесі, стосовно етичності якого суперечки не припиняться ще довго, братимуть участь найкращі генетики, біохіміки та спеціалісти з внутрішнього запліднення. Увесь процес має розпочатися вже у березні.

На відміну від Великобританії, у США немає юридичної заборони на здійснення подібних експериментів над людьми. Корпорація Сlonaid вже вибрала 20 жінок, які будуть донорами яйцеклітини, і 50 сурогатних матерів для виношування дитини. Клонування відбудеться методом внесення ядра клітини померлого малюка в “клітини-конверти” донорів. Британська пара не називає імені своєї дитини. Цілком логічно було б назвати хлопчика Адамом.

Тим часом, команда південнокорейських учених вже неодноразово заявляла про те, що створила штучний людський ембріон, але ніхто ще не зумів імплантувати його в жіночий організм. Нащадки клонованих тварин, як відомо, мали значні відхилення від норми. Тому більшість учених схильні вважати, що досліди з клонування “гомо сапієнса”, швидше за все, призведуть до створення деформованої людської істоти, такого собі Франкенштейна, що, у свою чергу, спричинить обурення громадськості. Проте науковий директор компанії Clonaid, біохімік з двома вченими ступенями Бріжіт Буассельє, думає інакше: “Ми обов’язково досягнемо своєї мети, адже вона філософська – створити вічне життя!”

Зрештою, причина клонування далеко не філософська – і не лише наукова.
Зареєстрована на Багамах компанія Clonaid була заснована активістами релігійного руху раелітів. Основоположник цього культу – Раель – завоював прихильність уже 50 000 осіб з 85 країн світу. Відносно нове релігійне вчення базується на розповідях про те, що представник неземної цивілізації на ім’я Єлохим колись створив першу людину шляхом клонування власної ДНК.
“Святий” Раель і його прихильники заснували компанію Clonaid із “благородною метою” – допомогти тим, хто хоче виховувати свого двійника. Крім того, ця компанія надаватиме у найближчому майбутньому послугу Insuraclone, яка коштуватиме лише 50 тисяч доларів. За цю суму клітини дитини або улюбленої істоти зберігатимуть у спеціальних камерах – на той випадок, якщо сім’ї захочеться клонувати її після смерті.

Засновник раелізму вже заявив, що “наступним кроком буде пряме клонування дорослої людини”. Особа, в ідеалі, мала би просто прокидатися в новому тілі, зберігаючи раніше накопичений досвід і знання. Проте досі вчені не займалися перенесенням інформації з мозку. Те, що на перший погляд здається цілком можливим, немов переписування з дискети або сканування, насправді є надзвичайно важким процесом. Професор Единбурзького університету Мак-Дугл повідомив газеті Sunday Times, що наразі копіювати інформацію мозку неможливо.

Але от що цікаво: якщо раелітам таки вдасться “воскресити” особу чоловічої статі, чи не захочуть вони після того витворити з ребра цього хлопчика ще й дівчинку?..


POSTUP - ПОСТУП
№32 (690),
24-25 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ставка на Ющенка?
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук і далі обійматиме дві посади?
·"Учасники ""Революції на граніті"" звернулися до побратимів
·Непотрібних викреслити

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівським учителям пропонують здатися
·Дитячий садок купили за 150 гривень
·КІЛЬКА СЛІВ
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву
·"Природоохоронці відзначили журналіста ""Поступу""
·Новий голова обленерго буде жорсткішим за попередніх

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Без права на спілкування
·Ставка на Ющенка?
·Влада готує провокації

ПОСТУП У СВІТ
·ЕТА втратила одного з лідерів
·США знову бомбардували Ірак
·Туалет імені Леніна
·Смерть за лесбіянство
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Чим простіше - тим гарніше?
·Пластичний хірург - майже скульптор
·Захистіться від... монітора
·Туберкульоз причаївся
·Ще раз про антиоксиданти

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"""Вічні сніги"" Кіліманджаро тануть
·Кінець світу був іще до динозаврів?
·Перший клон людини буде хлопчиком
·Учені синтезують вірус

БАТЯРИ В ПОСТУПІ
·Батяри українського Львова

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Кому багато дано - від того багато вимагатимуть
·Поважний крок до мети

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Еротика Пікассо в Парижі
·Цей розумник Кустуріца
·Емір Кустуріца: Різні музиканти дають життя оригінальній музиці

СПОРТ-ПОСТУП
·Феєрична перемога збірної України
·"Скасовано санкції проти тбіліського ""Динамо""
·Іспанія - Італія - 4:0
·Третя жінка Бориса Бекера
·"Львів""яни - чемпіони!
·Титов приєднається до Реброва?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП