BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 ЛЮТОГО 2001 року |

Захистіться від... монітора

"КОМП""ЮТЕРИ

Остап КАРАСЬ

Комп’ютери стають невід’ємною частиною інтер’єру квартир і офісів, і якщо в Україні їх кількість на душу населення наразі не надто велика, то в розвинутих країнах компанії постаралися, щоби “штучний інтелект” нікого не залишив байдужим. Утім, наша країна, немов губка, настільки швидко вбирає в себе все західне, що, схоже, недалекий той день, коли ми “наздоженемо Америку”. Звичайно, комп’ютер – річ корисна, але й шкоди людині він також завдає чимало.

Минулого тижня вчені опублікували дані про наявність зв’язку між появою алергії, головного болю, шкірної сверблячки і роботою за комп’ютером.
Дослідження, проведені групою вчених із Швеції, показали, що при роботі комп’ютера в атмосферу викидається трифенілфосфат, що входить до складу вогнестійкого матеріалу, який використовують у корпусах моніторів. При увімкнутому моніторі речовина вивільняється, а при вдиханні потрапляє в організм, викликаючи алергічні реакції.

Спеціалісти відзначили значне збільшення допустимої концентрації трифенілфосфату більш ніж у половині з вісімнадцяти протестованих комп’ютерів. Після того, як комп’ютери добряче попрацювали, випаровуючи “отруту” протягом ста вісімдесяти днів роботи, вчені знову визначили вміст трифенілфосфату. Але й цього разу його кількість удесятеро перевищувала норму. Як вважають дослідники, нові дані зможуть прояснити причину виникнення захворювань, які, ймовірно, пов’язані саме з дією цього хімікату.

Учені порадили виробникам комп’ютерів дати машинам попрацювати протягом десяти днів до того, як їх буде запаковано для продажу, що дозволить позбутися частини шкідливої речовини. Коні Остман – керівник дослідження – вважає, що непогано, якщо помешкання, де є комп’ютерна техніка, час від часу провітрювати.

На жаль, шкода від роботи за комп’ютером не обмежується алергією. Дослідники з Англії виявили, що постійна робота за комп’ютером, пов’язана з набором текстів або програм на клавіатурі чи тривалим перебуванням пальців в одному положенні (наприклад, при роботі з мишкою), викликає ушкодження зап’ястка.
При цьому пальці німіють, а зап’ястки набрякають і починають хворіти. Усі ці симптоми – наслідок пошкодження нервів, судин і сухожиль. Особливо небезпечною є пристрасть до Інтернету і комп’ютерних ігор для дітей. Адже, годинами просиджуючи за машиною, діти завдають шкоди суглобам рук і поставі, яка формується неправильно, а в дорослому віці виправити це важко.

Учені вважають, що у формуванні порушеної постави і захворювань рук у дітей можуть бути винні не лише комп’ютери, але й ігрові приставки. Дослідження, проведене в школах, показало, що в п’ятнадцяти відсотків дітей є ураження великого пальця, і майже в усіх спостерігається неправильна постава. Але, незважаючи на таку сумну картину, уряд Великобританії планує у майбутньому забезпечити комп’ютером кожну дитину в школі. Можливо, вирішити проблему вдасться, якщо навчити дітей правильно користуватися комп’ютером. Утім, дорослих теж є чому повчити.

Про шкідливий вплив на очі при роботі з комп’ютером сказано чимало, але сьогоднішні світові стандарти, висунуті до моніторів, дають упевненість у тому, що зір не надто постраждає від випромінювання. Однак багато що залежить від індивідуальних особливостей людини. Дехто, сидячи за комп’ютером, починають рідше кліпати, що викликає сухість очей, інші неправильно розташовують монітор. Це викликає біль і помутніння в очах. Уникнути цього можна, якщо “не забувати” часто кліпати, а також використовуючи очні краплі.
Монітор повинен бути розташований на відстані близько 45 сантиметрів, а верхній край екрана – на рівні очей. І намагайтеся проводити за комп’ютером не більше чотирьох годин на день, роблячи через кожні сорок хвилин перерву.

POSTUP - ПОСТУП
№32 (690),
24-25 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ставка на Ющенка?
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук і далі обійматиме дві посади?
·"Учасники ""Революції на граніті"" звернулися до побратимів
·Непотрібних викреслити

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівським учителям пропонують здатися
·Дитячий садок купили за 150 гривень
·КІЛЬКА СЛІВ
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву
·"Природоохоронці відзначили журналіста ""Поступу""
·Новий голова обленерго буде жорсткішим за попередніх

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Без права на спілкування
·Ставка на Ющенка?
·Влада готує провокації

ПОСТУП У СВІТ
·ЕТА втратила одного з лідерів
·США знову бомбардували Ірак
·Туалет імені Леніна
·Смерть за лесбіянство
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Чим простіше - тим гарніше?
·Пластичний хірург - майже скульптор
·Захистіться від... монітора
·Туберкульоз причаївся
·Ще раз про антиоксиданти

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"""Вічні сніги"" Кіліманджаро тануть
·Кінець світу був іще до динозаврів?
·Перший клон людини буде хлопчиком
·Учені синтезують вірус

БАТЯРИ В ПОСТУПІ
·Батяри українського Львова

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Кому багато дано - від того багато вимагатимуть
·Поважний крок до мети

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Еротика Пікассо в Парижі
·Цей розумник Кустуріца
·Емір Кустуріца: Різні музиканти дають життя оригінальній музиці

СПОРТ-ПОСТУП
·Феєрична перемога збірної України
·"Скасовано санкції проти тбіліського ""Динамо""
·Іспанія - Італія - 4:0
·Третя жінка Бориса Бекера
·"Львів""яни - чемпіони!
·Титов приєднається до Реброва?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП