BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 ЛЮТОГО 2001 року |

Ставка на Ющенка?

"Оглядачі припускають, що під час розмови українського прем""єра з послом США Карлосом Паскуалем обговорювалася тема майбутнього президентства Ющенка

ГЕОПОЛІТИКА

Дмитро ЯЦЕНКО

Закінчення. Початок – стор.1

Усі ці події цілком можна назвати тиском на нашу державу з боку США. І хоча шквал цих звинувачень ніяк не стосується внутрішньої політики України, вони, без сумніву, пов’язані з внутрішньою ситуацією. Достатньо згадати про дніпропетровські зустрічі Леоніда Кучми з російським президентом Володимиром Путіним. Опозиційні до влади політики вважають, що Кучма таким чином шукав підтримки з боку Росії. В останніх інтерв’ю Леонід Кучма перетворився на лобіста російських економічних інтересів. У цьому контексті побоювання США виглядають логічними: нещодавно шеф ЦРУ назвав Росію в числі найбільших ворогів США, а днями помічник американського президента з національної безпеки Кондоліза Райс заявила, що загнана в кут Росія може створити небезпеку для всього світу. Фактично, між США як супердержавою та путінською Росією, яка теж дуже хоче бути супердержавою, розпочалася велика геополітична гра за Україну.

“Поступ” іще минулого року писав про загрозу політичної кризи в Україні, яка може розгорнутися через спроби США та Росії посилити свої впливи на нашу державу. Коли почався “касетний скандал”, було багато версій про причетність до нього спецслужб – західних або російських. Навіть сам Леонід Кучма спочатку натякав, нібито скандал організувала Росія, – щоправда, потім Президент зрозумів, що Москва в цій ситуації є для нього набагато вигіднішим партнером, ніж Вашингтон.

Однак цього тижня версія про російські спецслужби прозвучала знову – в інтерв’ю колишнього керівника військової розвідки Олександра Скіпальського “Україні молодій”: “У Росії певні сили вивели на вершину влади невідомого підполковника запасу КДБ Володимира Путіна, відсторонивши від влади потужну фігуру Єльцина. Хто міг це зробити? Лише єдина структура – спеціальна служба.
Колись вона називалася Комітетом державної безпеки. Саме вона привела до влади свою людину. В Білорусі усунуто секретаря Ради нацбезпеки, ще двох людей, які впритул займалися питаннями безпеки, і поставлено людей із Москви.
Щось подібне має відбутися й в Україні. Мені як людині, яка понад тридцять п’ять років пропрацювала в системі спецорганів, видно це як Божий день”.

У цьому контексті реально виглядає, що США будуть чинити спротив Росії, а ставка на Віктора Ющенка може бути лише частиною американської політики щодо України. Директора фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів вважає, що США не розуміють бісексуальної політики України, яка то хоче в НАТО, то підписує кабальні угоди з Росією, а тому Америка має бути зацікавленою співпрацювати з будь-яким сильним українським політиком. Однак оглядач заявляє, що Ющенко ще сам для себе не вирішив, чи хоче він бути Президентом, а якби хотів, то повинен би був одразу піти у відставку і згуртувати навколо себе опозицію.

Публікація у “Киевских ведомостях” якраз може мати за мету – створити привід для усунення Віктора Ющенка з поста прем’єра. У четверговому числі “Поступ” писав, що нібито відбулася змова олігархів, які замислили утримати владу в своїх руках, при чому один з перших запланованих кроків – відставка Віктора Ющенка. Зрештою, варто нагадати, що газета “Киевские ведомости” вже не перший раз виступають проти прем’єра Віктора Ющенка, а нова публікація може започаткувати ще одну антиурядову кампанію у контрольованих олігархами ЗМІ.

POSTUP - ПОСТУП
№32 (690),
24-25 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ставка на Ющенка?
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук і далі обійматиме дві посади?
·"Учасники ""Революції на граніті"" звернулися до побратимів
·Непотрібних викреслити

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівським учителям пропонують здатися
·Дитячий садок купили за 150 гривень
·КІЛЬКА СЛІВ
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву
·"Природоохоронці відзначили журналіста ""Поступу""
·Новий голова обленерго буде жорсткішим за попередніх

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Без права на спілкування
·Ставка на Ющенка?
·Влада готує провокації

ПОСТУП У СВІТ
·ЕТА втратила одного з лідерів
·США знову бомбардували Ірак
·Туалет імені Леніна
·Смерть за лесбіянство
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Чим простіше - тим гарніше?
·Пластичний хірург - майже скульптор
·Захистіться від... монітора
·Туберкульоз причаївся
·Ще раз про антиоксиданти

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"""Вічні сніги"" Кіліманджаро тануть
·Кінець світу був іще до динозаврів?
·Перший клон людини буде хлопчиком
·Учені синтезують вірус

БАТЯРИ В ПОСТУПІ
·Батяри українського Львова

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Кому багато дано - від того багато вимагатимуть
·Поважний крок до мети

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Еротика Пікассо в Парижі
·Цей розумник Кустуріца
·Емір Кустуріца: Різні музиканти дають життя оригінальній музиці

СПОРТ-ПОСТУП
·Феєрична перемога збірної України
·"Скасовано санкції проти тбіліського ""Динамо""
·Іспанія - Італія - 4:0
·Третя жінка Бориса Бекера
·"Львів""яни - чемпіони!
·Титов приєднається до Реброва?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП