BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 ЛЮТОГО 2001 року |

Непотрібних викреслити

ПОРТНИКОВ

Здавалося би, більш слухняного парламенту, ніж нинішня Державна Дума Російської Федерації, важко собі уявити. Про контрольованість нижньої палати, про стратегічний союз комуністів і “вірних путінців” із партії “Єдність” не писав тільки лінивий. І от новина, яка може повністю змінити розклад сил на російській політичній сцені: Кремль готується до розпуску і цього, найслухнянішого зі слухняних парламенту.

14 березня російські комуністи пропонують розглянути питання про вотум недовіри уряду Михайла Касьянова. Уряд і справді пошився в дурні: не передбачити необхідності сплати боргів і не вкласти у бюджет необхідні 3 мільярди доларів могли або непрофесіонали, або шахраї... Однак, з іншого боку, уряд мав дбати про найголовніше для кожного чиновника путінського часу – рейтинг президента. А цей рейтинг залежить від постійних доказів поліпшення економічної ситуації, виконання соціальних програм тощо. Путіну був потрібний бездефіцитний бюджет із одночасним продовженням чеченської авантюри. Який тут бюджет! Однак тепер у бюджеті доведеться латати дірки на ці 3 мільярди. Чому би комуністам не скористатися цією ситуацію, тим паче, що президента аж ніяк не можна підозрювати в закоханості в Кабінет Міністрів?

Однак на комуністичну ініціативу з Кремля прийшла сувора відповідь. Якщо вотум недовіри уряду буде винесений, то Путін піде на розпуск парламенту.
Президент, як можна зрозуміти, навіть зрадів: за відсутності парламенту він збирається доручити уряду здійснити цілу низку непопулярних заходів, а потім послати у відставку самих міністрів, звинуватити їх у численних помилках і на цій хвилі критики “лібералів” допомогти партіям путінського блоку здобути більшість у Державній думі. Красивий план! Однак, як на мене, якнайменше спрямований на зміни в російській економіці. Кремлівські джерела розкривають лише економічну частину намірів оточення Путіна, щоби переконати всіх у чистоті намірів президента. Справді, тупцювання на місці аж ніяк не допомагає російській економіці. Однак, яким буде новий політичний режим? Адже відсутністю парламенту можна скористатися, щоб ухвалити важливі політичні рішення, спрямовані на посилення президентської влади.

Парламент – традиційний невдаха у країнах пострадянського простору. До виборів невибагливо підходять самі виборці, котрі віддають голоси “захисникам пригноблених” – зюганівцям, симоненківцям, морозівцям, жириновцям, вітренківцям та іншим, – не бажаючи усвідомлювати, що маргіналам немає місця в політиці, що людей, котрі захищають людиноненависницькі ідеологічні стереотипи, не можна вибирати законодавцями. Некомпетентна, корумпована законодавча влада породжує амбітну та самозакохану виконавчу. Парламентарі не стільки контролюють міністрів, скільки використовують їх для продовження власних кар’єр. Міністри не стільки звітують перед парламентарями, скільки використовують їх для ухвалення потрібних рішень... Іноді – навіть для проведення “спецоперацій”, причому ймовірний розпуск парламенту в Росії має бути саме такою операцією, покликаною зняти з лівих відповідальність за рішення в економіці, необхідність яких зрозуміла і самим комуністам. Однак, аби не голосувати за неприємні законопроекти, вони краще оголосять вотум недовіри уряду та й підуть собі...

Звичайно, може бути інакше: парламент відступить під силою “психологічної атаки” Путіна і не оголосить вотум недовіри уряду. Однак тоді уряд буде пропонувати непопулярні закони на розсуд парламентарів, а ті відмовляться їх схвалювати. А справа закінчиться конфліктом і все одно розпуском. Просто президентові набридли вже навіть слухняні парламентарі, й він потроху схиляється до думки: найкращий парламентаризм – відсутність парламентаризму...

Український колега, напевно, добре його би зрозумів...

Віталій ПОРТНИКОВ, Москва

POSTUP - ПОСТУП
№32 (690),
24-25 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ставка на Ющенка?
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук і далі обійматиме дві посади?
·"Учасники ""Революції на граніті"" звернулися до побратимів
·Непотрібних викреслити

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівським учителям пропонують здатися
·Дитячий садок купили за 150 гривень
·КІЛЬКА СЛІВ
·Трибунал над Кучмою під загрозою зриву
·"Природоохоронці відзначили журналіста ""Поступу""
·Новий голова обленерго буде жорсткішим за попередніх

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Без права на спілкування
·Ставка на Ющенка?
·Влада готує провокації

ПОСТУП У СВІТ
·ЕТА втратила одного з лідерів
·США знову бомбардували Ірак
·Туалет імені Леніна
·Смерть за лесбіянство
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Чим простіше - тим гарніше?
·Пластичний хірург - майже скульптор
·Захистіться від... монітора
·Туберкульоз причаївся
·Ще раз про антиоксиданти

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"""Вічні сніги"" Кіліманджаро тануть
·Кінець світу був іще до динозаврів?
·Перший клон людини буде хлопчиком
·Учені синтезують вірус

БАТЯРИ В ПОСТУПІ
·Батяри українського Львова

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Кому багато дано - від того багато вимагатимуть
·Поважний крок до мети

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Еротика Пікассо в Парижі
·Цей розумник Кустуріца
·Емір Кустуріца: Різні музиканти дають життя оригінальній музиці

СПОРТ-ПОСТУП
·Феєрична перемога збірної України
·"Скасовано санкції проти тбіліського ""Динамо""
·Іспанія - Італія - 4:0
·Третя жінка Бориса Бекера
·"Львів""яни - чемпіони!
·Титов приєднається до Реброва?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП