BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 ЛЮТОГО 2001 року |

Потебенька врятували комуністи

Віктор Ющенко знову розчарував опозицію: прем"єр заявив, що він - проти відставки Генпрокурора

СПРАВА ГОНГАДЗЕ

Дмитро ЯЦЕНКО

Учора Верховна Рада знову не змогла відправити у відставку Генерального прокурора Михайла Потебенька. Як і прогнозував “Поступ” у попередньому числі газети, Потебенько втримався на своїй нинішній посаді лише завдяки комуністам, які не підтримали жодного з п’яти запропонованих проектів постанови про висловлення недовіри Генеральному прокуророві.

Традиційно проти відставки Михайла Потебенька голосували депутати пропрезидентської частини більшості з груп “Трудова Україна”, “Відродження регіонів”, фракцій СДПУ(о), “Солідарність”, “Яблуко”, НДП та Партії зелених.
Як повідомило агентство УНІАН, на знак протесту представники фракцій “Батьківщини” та “Реформи-Конгрес” скандували “Ганьба!”, а потім демонстративно залишили сесійну залу парламенту.

Ситуація складалася на користь Михайла Потебенька ще до початку голосування.
У порядку денному питання про недовіру Генпрокуророві стояло останнім. І лише присутність у парламенті матері загиблого журналіста Лесі Ґонґадзе змусила Верховну Раду переглянути порядок денний і внести корективи у порядок голосувань та виступів. Спочатку Сергій Головатий запропонував додати до порядку денного виступ Лесі Ґонґадзе, яку Генеральна прокуратура вперто відмовляється визнати потерпілою стороною в справі Ґонґадзе. Крім того, пропонувалося вислухати звіт заступника голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування справи Ґонґадзе, а голосування щодо недовіри Потебенькові перенести на перше місце. Однак спікер Іван Плющ протягом двох годин відтягував вирішення цього питання. Він усе ж таки поставив на перше голосування законопроект про соціальне страхування, прийняття якого вимагали шахтарі, що пікетували Верховну Раду.

Утім, навіть сльози Лесі Ґонґадзе під час її промови ніяк не вплинули на позицію більшості народних обранців. “Мій син просив пана Потебенька захистити його й покарати тих, хто переслідував його. Потебенько нічого не зробив. Президент і Потебенько клялися на Біблії, що зможуть захистити людей, а натомість кинули людей у нещастя. Я прошу звільнити Потебенька. Прошу вас, не треба таких людей тримати при владі, щоби вони знущалися над людьми”, – звернулася до депутатів Леся Ґонґадзе.

Отже, опозиція знову зазнала тактичної поразки. Однак найбільше по ній ударили навіть не комуністи, а прем’єр Віктор Ющенко. Ще у середу він заявив, що не вважає за потрібне відправляти Михайла Потебенька у відставку. Ющенко вважає, що в нинішній ситуації насамперед треба дочекатися завершення слідства, яке встановлює, чи справді знайдене у Таращі тіло належить зниклому журналістові. Крім того, на думку прем’єра, Генпрокуратура сьогодні демонструє бажання прозоро розслідувати справу Ґонґадзе.

Чи ж справді Потебенько прагне саме цього, а якщо так, то чому ж він тоді відмовляється виконувати рішення Печерського районного суду Києва, який визнав Лесю Ґонґадзе потерпілою? Ще на початку тижня, виступаючи в одеській Національній юридичній академії, Генпрокурор відповів на це запитання словами: “А що ж мені робити з тими людьми, які приходять щодня в Генпрокуратуру і говорять, що вони бачили живого Георгія Ґонґадзе?” Та якщо все залежить лише від цього, то правоохоронні органи, маючи стільки свідків, що нібито бачили журналіста, вже давно би мали вийти на живого Ґонґадзе.
Проблема радше в тому, що Генпрокуратура свідомо затягує слідство і, як писав учора “Поступ”, навіть фальсифікує результати експертизи ДНК “таращанського тіла”. Якби Генпрокуратура заявила, що знайдене тіло належить Ґонґадзе з імовірністю не 99,6%, а хоча б 99,7%, то Леся Ґонґадзе автоматично була б визнана потерпілою і мала би право провести незалежну експертизу в будь-якій країні світу.

Закінчення – стор. 5

POSTUP - ПОСТУП
№31 (689),
23 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перехід Кахи Каладзе з Тбілісі до Києва - шахрайство?
·Потебенька врятували комуністи

ПОГЛЯД
·Віднайдено настінне малярство Бруно Шульца
·Відозва до студентства
·Руському народови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Знеструмлено ще кілька об"єктів водоканалу
·Невдоволені львів"яни пікетують Ратушу
·Червоний Хрест допоміг дітям-сиротам
·КІЛЬКА СЛІВ
·Прийнято міську програму приватизації
·На ремонт доріг грошей не передбачено
·"Тризуб" бере СБУ під свій захист

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Із Сихова до центру - автострадою?
·Сільгоспвиробників покинули напризволяще

ПОСТУП З КРАЮ
·Лазаренко хоче судитися з Кучмою
·Потебенька врятували комуністи
·Глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар отримав титул Церкви Святої Софії
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·День Національного Відродження
·Брат Хілларі Клінтон - хабарник
·Поштівка йшла 112 років
·Хансена видав російський дипломат?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Гудима проти об"єднаної енергосистеми з Росією
·У Туреччині знову паніка
·Коридор в Європу
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Королеву не обслуговуємо
·Коронофобія та герб Галичини
·Старший брат Квебек?

АРТ-ПОСТУП
·Бавовняними полями, крізь нічні ліси до західної пристані
·Духовна творчість - мовою музики
·Балансуючи на межі фантазії і тихої споглядальності
·...І корабель пливе

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Львівська ДАІ готується до приїзду Папи
·Енцо Феррарі - людина й автомобіль

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці поступилися фаворитам турніру
·"Реал" і "Лідс" - у чвертьфіналі
·Біксант Лізаразю: Повернусь у Країну басків
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Чудовий день для чудового U2
·Ельза про Біксанта і музику