BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 ЛЮТОГО 2001 року |

Перехід Кахи Каладзе з Тбілісі до Києва - шахрайство?

СКАНДАЛ

Іван ГЕЛЕМЕЙ

Як повідомив Інтернет-сайт champion.com.ua, трансфер Кахабера Каладзе 1998 року, коли він перейшов із тбіліського до київського “Динамо”, розслідуватимуть грузинська поліція та українська міліція. Нібито з’ясувалося, що існують два різні варіанти тієї угоди, один із яких гарантує грузинському клубу 50% суми від кожного наступного продажу гравця. Тож тепер, коли Каладзе перейшов із київського “Динамо” до “Мілана” – нібито за 10 мільйонів доларів, – тбіліський клуб офіційно запросив за гравця 5 мільйонів доларів. Це – згідно з однією з укладених угод.

“Обидва контракти датовані 17 січня 1998 року”, – повідомив Заза Кулошвілі, голова департаменту розслідування Міністерства внутрішніх справ Грузії.
Згідно з одним із контрактів, клуб “Динамо” (Київ) заплатив за гравця 190000 доларів і погодився віддати 50 відсотків за наступну трансферну угоду Каладзе клубу “Динамо” (Тбілісі). За іншими даними, Київ заплатив 205 тисяч доларів, але Тбілісі вже нічого не може вимагати. “Згідно з контрактом, клуб “Динамо” (Київ) заплатив 205 тисяч доларів, і при цьому був присутній фінансовий директор клубу, – заявив Кулошвілі. – Президент київського клубу Григорій Суркіс підтвердив умови угоди. Проте генеральний секретар тбіліського “Динамо” Вая Яванія має копію іншого контракту. Згідно з цим документом, клуб “Динамо” (Київ) мав заплатити клубу “Динамо” (Тбілісі) внески в розмірі 20 тисяч, 68 тисяч і 102 тисяч доларів, що в сумі становить 190 тисяч доларів.
Той контракт також містить пункт, який говорить про те, що клуб “Динамо” (Київ) у разі продажу Каладзе повинен заплатити тбіліському клубу 50% вартості трансферу. Розслідування, яке має бути проведене з допомогою української поліції, покликане з’ясувати, який із контрактів усе-таки справжній”, – говорить Кулошвілі.

Це все, звичайно, дуже складно. До того ж, у клубі “Динамо” (Тбілісі) кажуть, що ніколи не отримували за Каладзе жодних грошей. “Це цікаве питання: де гроші, які заплатив Київ? – зазначає Кулошвілі. – Бо доведено, що у Тбілісі справді нічого не отримали”.

Вая Яванія став генеральним секретарем клубу “Динамо” (Тбілісі) в лютому 2000 року. “Коли мене обрали, я почав вивчати рахунки “Динамо, – каже Яванія. – Одним із наших кредиторів був банк Аgromretsv, він і позичив клубу в 1999 році 17 тисяч доларів. “Динамо” не змогло повернути цю суму, тому банк притягнув клуб до суду. Тоді ж, коли я вивчав деталі цього боргу, то з’ясував, що клуб повернув банку контракт Каладзе як майнову заставу в суді.
З того контракту я з’ясував, що “Динамо” вже отримало 20 тисяч доларів і мало отримати окремі платежі на суми 68 тисяч і 102 тисячі доларів. До того ж воно б отримало 50% суми від майбутнього трансферу Каладзе”.

Розслідування вже підтвердило, що клуб “Динамо” (Київ) вніс першу плату “Динамо” (Тбілісі), але ті гроші чомусь обійшли клуб і потрапили на приватний рахунок у швейцарському банку Finanzbank. Грузинський міністр внутрішніх справ Кахабер Тармадзе припускає, що там можуть бути зібрані вже мільйони доларів за проведений трансфер Каладзе в “Мілан”. Президент Грузинської футбольної федерації Мераб Жорданія, який був президентом клубу “Динамо” (Тбілісі) на момент переходу Каладзе до Києва, заперечує, що нібито існує якийсь таємний рахунок у швейцарському банку. Та це підтвердив генеральний секретар Футбольної федерації Грузії Валері Чоларі...

“Динамо” має рахунок у швейцарському банку, і це не таємниця. На ньому є приблизно 785 тисяч доларів, які ми отримали від УЄФА як грант”, – повідомив Валері Чоларі. Жорданія ж розповідає, що реєстрація клубу “Динамо” (Тбілісі) недійсна ще від моменту суперечки про власність клубу в 1995 році. Ту суперечку нібито владнали, коли президент Грузії Едуард Шеварднадзе позбавив клуб опіки шоколадної і транзитної компанії Bermukha й повернув його під оруду Міністерства внутрішніх справ, яке керувало клубом іще в радянські часи. “Я оголошу, скільки “Динамо” отримає від трансфера Каладзе в “Мілан”, як тільки клуб “Динамо” (Тбілісі) ще раз буде перереєстрований, – зазначив Жорданія. – Тоді я сам влаштую зустріч президентів обох “Динамо”: і Тбілісі, й Києва. Я вже зустрічався з Григорієм Суркісом, – говорить Жорданія, – і він дуже розлючений, що не відомі йому люди починають розпитувати його про трансфер Каладзе. Що ж до двох контрактів, то контракт Agromretsv Банку – підроблений, і я його банку не давав”. Менеджер Agromretsv Банку Олександр Тодуа, однак, зазначає, що керівники “Динамо” Мераб Жорданія, Мераб Ратіані та Роміко Шотадзе подали йому контракт як заставу і попрохали позики...

А тим часом Яванія звинувачує Жорданію та Суркіса в тому, що досі існує безлад із цими двома контрактами. “Це шахрайство влаштували злочинці, щоби поцупити ті 5 мільйонів, які клуб “Динамо” (Тбілісі) мав би отримати від трансферу Каладзе”, – заявив Яванія.

Тепер українські та грузинські правоохоронці допитають Жорданію та Суркіса про умови обох контрактів.

POSTUP - ПОСТУП
№31 (689),
23 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перехід Кахи Каладзе з Тбілісі до Києва - шахрайство?
·Потебенька врятували комуністи

ПОГЛЯД
·Віднайдено настінне малярство Бруно Шульца
·Відозва до студентства
·Руському народови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Знеструмлено ще кілька об"єктів водоканалу
·Невдоволені львів"яни пікетують Ратушу
·Червоний Хрест допоміг дітям-сиротам
·КІЛЬКА СЛІВ
·Прийнято міську програму приватизації
·На ремонт доріг грошей не передбачено
·"Тризуб" бере СБУ під свій захист

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Із Сихова до центру - автострадою?
·Сільгоспвиробників покинули напризволяще

ПОСТУП З КРАЮ
·Лазаренко хоче судитися з Кучмою
·Потебенька врятували комуністи
·Глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар отримав титул Церкви Святої Софії
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·День Національного Відродження
·Брат Хілларі Клінтон - хабарник
·Поштівка йшла 112 років
·Хансена видав російський дипломат?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Гудима проти об"єднаної енергосистеми з Росією
·У Туреччині знову паніка
·Коридор в Європу
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Королеву не обслуговуємо
·Коронофобія та герб Галичини
·Старший брат Квебек?

АРТ-ПОСТУП
·Бавовняними полями, крізь нічні ліси до західної пристані
·Духовна творчість - мовою музики
·Балансуючи на межі фантазії і тихої споглядальності
·...І корабель пливе

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Львівська ДАІ готується до приїзду Папи
·Енцо Феррарі - людина й автомобіль

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці поступилися фаворитам турніру
·"Реал" і "Лідс" - у чвертьфіналі
·Біксант Лізаразю: Повернусь у Країну басків
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Чудовий день для чудового U2
·Ельза про Біксанта і музику