BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 ЛЮТОГО 2001 року |

Енцо Феррарі - людина й автомобіль

ЛЕГЕНДА

Віктор КОРБУТ

Лише одним словом – Геній – можна охарактеризувати людину, котра створила чудові спортивні автомобілі, неповторний дизайнерський стиль і, крім цього, дала всьому цьому своє власне ім’я.

Життя майбутнього підприємця, автогонщика та дизайнера Енцо Анселмо Феррарі, який народився 18 лютого 1898 року в передмісті Модени (Італія), починалося незвичайно від самого моменту народження. Через сильний снігопад його народження зареєстрували на два дні пізніше, тому частенько помилково днем народження Феррарі вважають 20 лютого. Уже в 1908 році батько бере 10-річного Енцо та його старшого брата Альфредо, щоби вони побачили перегони у Болоньї, які проводилися на Via Emilia. У тій гонці виграв Феліс Наззаро, і саме цей епізод залишив глибокий слід у душі юного Енцо.

Оскільки Енцо рано залишився без батька, він був змушений кинути школу, щоби допомагати родині. У 1918 році, після Першої світової війни та демобілізації, Енцо намагається знайти роботу в автомобільній компанії Fiat, але, на його величезне розчарування, вакансій не знайшлося. Та наприкінці року він знаходить роботу водія-випробувача в невеликій компанії в Турині, яка збирала шасі для Італійсько-аргентинської компанії. Уже в 1919 Енцо переходить на нову роботу в C.M.N. (Costruzioni Meccaniche Nazionali), що в Мілані, знову ж як водій-випробувач, і згодом починає брати участь в автомобільних перегонах. Його дебют автогонщика відбувся в жовтні того ж року неподалік підніжжя пагорба Парма-Поджо ді Берсето, коли він прибув на фініш четвертим у 3-літровому класі в автомобілі C.M.N. 15/20, обладнаному чотирициліндровим 2,3-літровим двигуном. Того ж року він виступив у Targa Florio, та показав набагато гірший результат.

У 1920 році Енцо бере участь у гонці за кермом 6-літрової 4-циліндрової Alfa Romeo Type 40/60. З цього моменту починаються його стосунки з Міланським автовиробником, які будуть тривати два десятиліття, і водночас кар’єра, яка приведе його від водія-випробувача й автогонщика до місця комерційного помічника і нарешті на посаду директора Alfa Racing Division, яку він обійматиме до 1939 року.

1921 рік. Тепер уже офіційно працюючи водієм для Alfa, Енцо Феррарі з різним успіхом бере участь у безлічі перегонів. У 1923 році Феррарі стає переможцем Circuito del Savio. Саме тоді він зустрічається з графинею Baracca, яка подарувала Енцо Феррарі фотографію з присвятою і запропонувала використовувати силует коня, що скаче, на автомобілях як талісман. У 1927 році за заслуги перед нацією в галузі спорту Феррарі отримує звання Commendatore. І того ж року він виграє гонку Modena Circuit за кермом Alfa Romeo 6C 1500. У 1929 році Феррарі організовує в Модені власну команду – Scuderia Ferrari, яка існує досі й успішно виступає в різних серіях перегонів. Це було початком інтенсивної роботи над спортивними двигунами і спричинилося до створення офіційної команди, яка брала участь у змаганнях автомобілів (головно Alfa Romeo) та мотоциклів. Нарешті, 9 серпня 1931 року відбулась остання гонка Енцо Феррарі в Circuito delle Tre Province, на якій Феррарі на Alfa Romeo 8C 2300 MM прибув на фініш буквально на секунду пізніше за Нуволарі. Той факт, що Енцо готувався стати батьком (син Альфредо, більше відомий як Діно, народився 19 січня 1932 року), та обов’язки спортивного директора, які постійно ускладнювалися, стали головними факторами його рішення припинити участь в автогонках.

Тут розпочинається наступний етап життя видатної людини. Свій перший автомобіль Енцо зібрав у 1937 році – Alfa Romeo 158, або ж Alfetta. У листопаді 1939 року через розбіжності з Alfa Romeo (Феррарі хотів використовувати своє ім’я на створюваних ним автомобілях) команда відходить від компанії Alfa Romeo, і Феррарі засновує в Модені власне підприємство – Auto Avio Costruzioni Ferrari. Він поїхав зі стійким переконанням, що одного разу переможе ту саму команду, в якій зростав протягом майже 20 років.

Роботу, що розпочалась у 1940 році ще у старому штабі Scuderia Ferrari над створенням двох моделей автомобілів для перегонів Mille Miglia, перервала війна. Честолюбний проект полягав у тому, щоби використовувати 12-циліндровий двигун не лише для гоночних машин, але й у звичайних автомобілях. 2 березня 1947 року Енцо власноруч виводить із фабричних воріт перший екземпляр 125 S. Феррарі виготовляє свої автомобілі невеликими партіями тільки методом ручного збирання. Їх вирізняють найвища швидкість і дивна краса.

30 червня 1956 року для Енцо Феррарі став, напевно, найважчим днем у житті. Його син Діно помер від м’язової дистрофії. П’ятьма місяцями пізніше з воріт компанії виходить шестициліндровий 1500 cc Ferrari V6, двигун якого був відомий як Dino V6s. Виготовляє Феррарі і спортивні автомобілі класу “люкс”.
50-процентний пакет акцій своєї компанії Феррарі в 1969 році продав концерну Fiat, але до 1977 року залишався президентом фірми, а контроль над командою “Скудеріа Феррарі” тримав у своїх руках до самої смерті. Не раз його відзначали різними нагородами та преміями, що підтверджували рівень внеску в розвиток автомобільної промисловості й автоспорту.

У 1979 році Президент Італійської Республіки Пертіні представив Енцо Феррарі до звання Лицаря Великого Хреста Італійської Республіки. У 1987 році останній автомобіль, створений Енцо Феррарі, був запущений у виробництво – Ferrari F40. 14 серпня 1988 року став останнім днем у житті 90-річного конструктора, автогонщика та бізнесмена Енцо Феррарі, але його слава живе досі. Ця велика людина залишила після себе не лише спогади сучасників, але й Ім’я, яке з честю несуть нові моделі спортивних автомобілів Ferrari.

POSTUP - ПОСТУП
№31 (689),
23 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перехід Кахи Каладзе з Тбілісі до Києва - шахрайство?
·Потебенька врятували комуністи

ПОГЛЯД
·Віднайдено настінне малярство Бруно Шульца
·Відозва до студентства
·Руському народови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Знеструмлено ще кілька об"єктів водоканалу
·Невдоволені львів"яни пікетують Ратушу
·Червоний Хрест допоміг дітям-сиротам
·КІЛЬКА СЛІВ
·Прийнято міську програму приватизації
·На ремонт доріг грошей не передбачено
·"Тризуб" бере СБУ під свій захист

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Із Сихова до центру - автострадою?
·Сільгоспвиробників покинули напризволяще

ПОСТУП З КРАЮ
·Лазаренко хоче судитися з Кучмою
·Потебенька врятували комуністи
·Глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар отримав титул Церкви Святої Софії
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·День Національного Відродження
·Брат Хілларі Клінтон - хабарник
·Поштівка йшла 112 років
·Хансена видав російський дипломат?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Гудима проти об"єднаної енергосистеми з Росією
·У Туреччині знову паніка
·Коридор в Європу
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Королеву не обслуговуємо
·Коронофобія та герб Галичини
·Старший брат Квебек?

АРТ-ПОСТУП
·Бавовняними полями, крізь нічні ліси до західної пристані
·Духовна творчість - мовою музики
·Балансуючи на межі фантазії і тихої споглядальності
·...І корабель пливе

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Львівська ДАІ готується до приїзду Папи
·Енцо Феррарі - людина й автомобіль

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці поступилися фаворитам турніру
·"Реал" і "Лідс" - у чвертьфіналі
·Біксант Лізаразю: Повернусь у Країну басків
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Чудовий день для чудового U2
·Ельза про Біксанта і музику