BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Два фрізієри

КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

Мало не два тижні повний особовий склад Львівської поліції разом із жандармерією та жовнірами 40 піхотного полку “Цитаделя” ганялися Давидівським лісом за бандою Гринька Чуми. У тому лісі усе заводилася якась погань. Навіть у білий день повз хащі цього бандитського кубла не те що пройти – проїхати не можна було спокійно, аби не накласти гаманцем, а то й головою. Останнім часом давидівські “робінгуди” геть розперезалися і не пропускали без “мита” жодного селянського возу і навіть авта – перетягали дорогу грубим дротом та обдирали всіх, хто траплявся під руку. По тому, як вони примудрилися пограбувати рейсовий автобус “Львів-Давидів”, львівські влади вирішили покласти край такому неподобству. На узліссі було запроваджено постійний поліційний пост, та вже другого дня постерункового Длугоша знайшли на дуплястій вербі з табличкою на грудях: “Тутай, “дзяди”, вам не Львів. Тутай я хазяїн. Гринько Чума”. Такого блюзнірства, звісно, стерпіти було не можна, і до лісу було стягнуто всі поліційні та військові сили. Розпочалася справжня партизанська війна: давидівські опришки стояли на смерть, бо втікати було нікуди – окресні селяни тільки й чекали нагоди звести з ними порахунки.
Зрештою, банду Чуми переловили і відправили під конвоєм до Львова, а сам відчайдушний отаман волів підірватися в бункері разом із бойовим арсеналом. Лютневим ранком украй змучена команда комісаріату при Бальоновій поверталася до Львова. Франьо Мулик просто таки засинав за кермом, а позаду мовчки скреготав зубами поранений Піскозуб, розгойдуючи прострілене передрамення.
Бонцьо і сам був заледь живий та подумки лаяв своє недолуге начальство, яке кинуло під кулі нарівно з зеленими жовнірами розшукових асів. “Тоті йолопи сидять у своїх теплютких кабінетах, і їм не в голові, який полезір для кримінальників буде ві Львові, як не стане Піскозуба, Гірного, Лукомського, мене... “. Найбільше за все йому хотілося взяти гарячу купіль, поголитися і забутися на свіжих простирадлах. Спостерігаючи, як Мулик куняє над кермом, він рішуче плеснув його по плечі і скомандував: “Франю, завертайте до Давидова! Не годиться нам заявлятися до Львова у такому вигляді. Спинимося у місцевому готелику, приведемо себе до ладу, опатруємо піскозубову рану, а там рушимо далі”. Небавом вони вже були на місці і, вклавши Піскозуба в ліжко, посунули у пошуках фрізієрні. Фрізієрень, як не дивно, виявилося аж дві. Вони ревниво перезиралися шибами через їздню місцевої принципальної вулички.

– Ого, навіть тутай є конкуренція! – іронічно гукнув Бонцьо і обернувся до Мулика. – Ну то як, Франю, до котрої завітаємо?

– Відай, до найближчої, – і Мулик зазирнув у лискучу шибу під барвистою вивіскою “Фрізієрня “Мрія”: гоління, наймодніші ондуляції, винищення нагніток”.

– Ого, та то є люксусовий льокаль!

Справді, у фрізієрні все сяяло чистотою, а випещений перукар підмітав з долівки рештки зрізаного волосся. Бонцьо на мить замислився:

– Ми, яко той вислюк, жи сконав від голоду між двома копицями сіна. Та як маємо вибір, то чому б не зазирнути навпроти.

Франьо мовчки стенув плечима і посунув за шефом на другий бік вулиці. Друга фрізієрня не мала жодної вивіски, лише ржаві жерстяні ножиці порипували від вітру над порепаними двірми.

– Ба, та це якась брудна рудера! – бридливо покривився Мулик. – Тутай і пурєдний баран погребував би робити собі ондуляції.
Фрізієрня була темною і занедбаною, а на пошарпаному кріслі дрімав в очікуванні клієнтів сам властитель – неохайно поголений і зарослий, як пітекантроп.

– От нахабнота, – сплюнув Мулик, вказуючи на цінник, який висів у шибі безіменного закладу. – Сей нечупара просить за послуги таку ж квоту, як і чистьоха навпроти.

– Ну, Франю, котру ж фрізієрню обираємо?

– Як то, котру? – витріщився на шефа Мулик. – Певно, жи найліпшу.

– І я так гадаю, – кивнув Бонцьо і потягнув клямку занедбаного льокалю під іржавими ножицями.

А чи можете ви обґрунтувати вибір комісара Бонця?

Відповіді наступного четверга

Відповідь на кримінальну загадку “Убивство в лазні”, вміщену в “Поступі” від 15 лютого: Барчика вбив Чих. Він приніс із собою у термосі гостру крижану скалку, яку примудрився застромити у серце доскіпливому адвокатові. А потім скалка просто розтанула, не залишивши жодного сліду.

Л.А.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність