BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Warcraft3: скільки можна чекати?

ORCS AND HUMANS

Юрко БАНЗАЙ

Є всього декілька іграшок, яких чекають із таким же нетерпінням, як Warcraft 3. А зі сфери стратегій у реальному часі (real time) третя частина протистояння людей та орків узагалі немає конкурента. І от останні новини з Blizzard: продовження “класики” не буде! “Нічого страшного, – заявляють розробники. – Нова гра буде набагато цікавішою. І, до речі, від RPS ще ніхто не вмирав”.

RPS, тобто Role-playing Strategy (рольова стратегія), – порівняно новий жанр.
До традиційного RTS (стратегії в реальному часі) додається можливість використання героїв – головна особливість RPG (рольової гри). Наскільки вдалим може бути такий синтез, покаже час. Але вже зараз у Blizzard упевнені: третій Warcraft буде сильнішим за свого попередника, заткне за пояс Starcraft, а всі фанати Diablo місяцями не зможуть вийти зі стану нірвани: у що ж ми бавилися весь цей час?! І якщо ці обіцянки збудуться, кількість зруйнованих шлюбів та покинутих робочих місць може побити всі рекорди.

Технічний бік питання

Одна з найкращих новин: Warcraft 3 буде тривимірним! Планується підтримка Direct3D і OpenGL. Наскільки складними будуть моделі, наразі сказати важко, але вже зараз скріншоти виглядають просто фантастично. Тривимірна реінкарнація юнітів із минулої частини втішить ветеранів гри поліпшеною графікою та анімацією. Тепер персонажі не будуть завмирати в одній позі, нічого не роблячи, або двадцять разів повторювати одні і ті ж рухи в битві.
Вони зможуть оглядатися, чухатися і виконувати інші дії, які й належить робити інтелігентним людям та войовничим оркам. Будинки й об’єкти будуть тривимірною копією вже знайомих об’єктів, а от система будівництва зазнає змін: повна готовність об’єкта досягатиметься за десять кроків, а не за три, як раніше. Звуки готуються з особливою старанністю: кожна репліка і бойовий клич озвучується професійними акторами. Зараз відомо, що гноми в новій частині гри говоритимуть із шотландським акцентом.

За формою – Starcraft, за змістом – Diablo

Warcraft 3 матиме всі елементи класичних RTS від Blizzard. Тактика і стратегія нагадають Warcraft 2, розмаїтість рас – Starcraft, а рольові елементи гри й ізометрична проекція – Diablo. Людська раса, як і раніше, сильна і добре забезпечена юнітами, проте її герої краще пасуватимуть для оборони. Орки більше підготовлені до запеклих боїв. Інформації щодо інших рас ще немає, але вже відомо, що мерці зможуть воскрешати мертвих (сюрприз!) і красти душі, а демони будуть цілковитим злом. На відміну від Starcraft, де увага гравця була зосереджена на кількості юнітів, у новій грі головним чинником стане їхня якість.

Єдиним ресурсом у грі залишилося золото. Його добувають на копальнях селяни або пеони. Проте рубати дерева, як і раніше, необхідно. На таких картах, як Web World або Nowhere to Run, до супротивника просто так не підійдеш – до нього треба прорубатися!

Наші герої

Для тих, хто не стежив за новинами про Warcraft 3, можна сказати, що гра, по суті, залишилася старою доброю стратегією. Принциповою зміною (крім повної тривимірності) стане нова система героїв. От де проявляться риси Diablo! У ролі героїв виступлять персонажі другої частини і нові персонажі.
Особистості, що подолали тернистий шлях до героїзму, матимуть унікальні можливості, зможуть нарощувати досвід і збирати артефакти. Розпізнати героїв можна буде за особливим озброєнням або нетиповою поведінкою. Так що стусан селянинові: “Принесіть пива, діду!” – не має пройти непоміченим. Герой дасть про себе знати.

Герої нового Warcraft будуть схожі на супер’юнітів зі старих версій гри з особистими якостями героїв Diablo. Система вдосконалення персонажа також буде запозичена з останнього шедевра Blizzard. З кожним новим щаблем розвитку героєві дозволяється вивчити нове заклинання. У кожного героя є особливе заклинання з піковою потужністю у п’ять рівнів. Наприклад, найкрутіший рейнджер із рідної нам раси спроможний на великій відстані зупинити ворожий юніт, вкравши в нього 99% здоров’я. Чудесна можливість називається Black Arrow. Але за таку героїчну хвацькість доведеться сплачувати непомірну ціну: герой їстиме вп’ятеро більше, ніж звичайний юніт.

Останньою і найціннішою особливістю героїв буде аура. Її добрий вплив буде поширюватися на всіх, хто перебуває поруч. І селянин, і інший герой отримають захист від вогню, а як плюс до здоров’я – багато інших надзвичайних призів. Варто відзначити спроможність антипаладина, героя раси мерців (Undead’s Anti-Paladin) оточувати дружні юніти “несправедливою аурою”, що підвищує їхній захист.

Зрозуміло, що зі зміною жанру зміниться і стратегія гри. Тепер характеристики героя будуть вирішальними і в битві, і в цивільній діяльності. Наприклад, якщо в грі за людей супротивник – раса мерців, то “директором” варто вибрати паладина. Його основним заклинанням є “божественне втручання” (Divine Intervention), яке особливо ефективно діє саме проти мерців. Проте якщо супротивником є орки або демони, ніякі пророцтва не допоможуть. Потрібен сильний герой, наприклад, рейнджер.

Найважливішим критерієм при “накачуванні” героя буде досвід. Тому в новому Warcraft навальні напади й антитерористичні операції відійдуть на другий план. Необхідною частиною кожного бою стане ретельний підрахунок сил і отриманих одиниць досвіду. Втрата кількох юнітів тепер не тільки прикра річ, але й зайвий досвід для ворожого героя.

Коли?!

Є всього кілька запитань, що їх хочеться задати розробникам. А у випадку з Blizzard це єдине питання: “Коли?!” Ми зібрали всі скріншоти, а “шпалери” з персонажами Warcraft 3 вже давно покрилися пилюкою. Коли ж буде сама гра? Найточніша інформація: кінець цього року. Чекатимемо...

Додаткова інформація є на офіційному сайті www.blizzard.com. До речі, за адресою http://www.blizzard.com/war3/preview.shtml є кіно, яке демонструє хід гри. Цікава, але здоровецька штука.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність