BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Кульова блискавка від Quantum

HDD

Грицько БУБЛИК

Родина Quantum поповнилася. Услід за новими Ultra ATA/100 моделями від IBM на ринку з’явилася “кульова блискавка” Quantum. На цей момент за швидкісними показниками на ринку вибилися в лідери IBM та Quantum. Якщо IBM сьогодні першою випускає на ринок продукт, що доводить тестерів до радості молодого поросяти, Quantum додає жару, постачаючи ринок продуктами, що за показниками не поступаються ІВМ. Відверто кажучи, нам не надто залежить на тому, хто саме тримає першість у технологіях. Основне, щоби швидкість була високою, а гарантія – тривалою. Це ж не відеокарта, для якої кожні кілька місяців з’являються нові драйвери.

Одразу слід відзначити, що зараз у Quantum все о’кей. На ринку трохи поменшало конкурентів, та й із технологіями не так уже й зле. Нарешті, після довгих зусиль, у нас з’явилася технологія Ultra ATA/100. Тож час її трохи помордувати. Дизайн зовсім не змінився. Та ж сама пачка, що використовувалась і в першому Fireball.

Досить швидко завантажилася скопійована з еталонного диска операційна система. Після цього відразу ж пішло завантаження вже з Fireball. Пам’ятаєте, як системна панелька повільно заповнюється різними іконками? Погодьтеся, доволі втомливо чекати, поки завантажаться різні антивіруси, download-менеджери та всілякі інші штуки. Тут Quantum просто вразив: програми вантажилися, мов із кулемета. Після завантаження системи пішов перший тест.
Правда, це було радше знущання, а не перевірка. Трюк полягав у тому, щоби на машині з мінімумом пам’яті запустити DOS Navigator, приділивши йому досить велику кількість XMS та EMS (знаєте, напевне, що то є), після чого перекинути грубеньку течку, використовуючи ті ж XMS та EMS як кеш. Уявляєте, що там відбувається? Кожен файл читається “Навігатором”, запихається в розширену пам’ять, яка насправді є у динамічному файлі підкачки, який, у свою чергу, є на тому ж диску, а після того, як кеш заповнюється, записує звідти інформацію на диск, тобто читає з файла підкачки і пише в директорію на тому ж диску.
Незле, правда? Диск просто надривається, індикатор виконання ледь посувається... А дехто якраз так і чинить! І навіть вважає, що так і має бути! Так ось, за таких умов директорія у 175 МB перекинулася за 5:40 хв – досить непоганий результат. Тобто файли копіювалися зі швидкістю 514 Кb/s. Ось так, маючи бажання, можна “вдусити” навіть найновішу модель від Quantum.

Зі звичайними тестами диск страждав значно менше. Після серії тестів Disk Winmarks з пакета Winbench 99 результати були досить невисокими. Завантаження процесора при цьому було 97%. Підозра відразу впала на режим DMA, який і справді виявився вимкненим. От що так суттєво подіяло на продуктивність роботи диска в гірший бік. Причому деякі тести (наприклад, Disk Inspection Tests) взагалі “вішали” машину. Після встановлення нормальних параметрів усе стало на свої місця, і система запрацювала значно швидше. Не будемо втомлювати вас числами. Скажемо лише, що “кульова блискавка” працює на рівні останніх моделей ІВМ (мається на увазі DTLA з 7200 об./хв. і кешем 2 MB.
Працює новий Quantum тихо, але все ж таки голосніше від останніх розробок від Fujitsu й IBM, хоча за специфікацями мало би бути якраз навпаки. Чудові показники швидкості читання з пластин, якими вже давно славиться Quantum, а також невеликий час доступу можуть порекомендувати цей диск тим, хто на аматорському рівні займається відео та звуком – та й узагалі полюбляє добру швидкість за невеликі гроші.

Технічні характеристики Quantum Fireball Plus AS
Інтерфейс: Ultra ATA/100
Форматована ємність: 20547 МB
Середній час пошуку – 8,5 мс
Повний час пошуку – 17 мс
Затримка обертання – 4,17 мс
Швидкість обертання шпінделя – 7200 об./хв.
Розмір буфера – 2 МB

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність