BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Росія хоче пересварити НАТО?

У Москві генсекові НАТО запропонували побудувати спільну російсько-європейську нестратегічну систему ПРО

ВІЗИТ

Олег КОМАРЧУК

У вівторок президент Росії Володимир Путін запропонував генеральному секретареві НАТО лордові Джоджу Робертсонові побудувати спільну європейсько-російську нестратегічну систему протиракетної оборони. Однак Робертсон, який прибув до Москви із триденним візитом, доволі обережно поставився до цієї пропозиції, очевидно, підозрюючи в цьому якусь пастку.

Візит Генсека НАТО Джорджа Робертсона до Москви збігся в часі з активними спробами путінської Росії повернути собі колишню велич Радянського Союзу.
Тобто зі спробами продемонструвати, що Росія й надалі залишається потужною державою, з якою необхідно рахуватися і якої треба боятися. Так, під час недавніх навчань Росія здійснила запуск трьох стратегічних ракет, а бомбардувальники дальньої авіації опинились у безпосередній близькості до повітряного простору Японії та Норвегії.

До того ж Росія постійно намагається продемонструвати своє невдоволення процесом розширення Північноатлантичного альянсу на Схід. Нагадаємо, що відносини між Північноатлантичним альянсом та Росією погіршилися після натовських бомбардувань Югославії. Інша турбота Росії – це намір Сполучених Штатів побудувати так звану національну систему протиракетної оборони. Росія (а разом з нею і Китай) різко виступили проти таких планів, стверджуючи, що вони порушують договір СНО, підписаний у 1972 році.

Зрозуміло, що саме ці питання були головними під час зустрічі між російським президентом та шефом НАТО. Говорячи про розширення НАТО, Володимир Путін сказав: “Ми вітаємо те, що альянс не розглядає Росію як свого ворога. Однак розширення організації аж до кордонів Росії (незабаром членами альянсу мають стати три прибалтійські держави. – О. К.) можна пояснити лише тим, що НАТО вбачає загрозу з боку Росії”.

Однак росіяни вирішили не тільки висловлювати НАТО своє невдоволення, але й вразити його найвищого представника несподіваною пропозицією. Суть пропозиції в тому, щоб спільно з європейцями побудувати нестратегічну систему ПРО для “захисту окремих ракетонебезпечних напрямків” у Європі. Для цього спочатку експерти мають встановити наявність загрози ударів нестратегічними ракетами по європейських державах, і якщо цю загрозу не вдасться нейтралізувати мирними засобами, то... Щоправда, пропозиція побудувати спільно з європейцями систему нестратегічної протиракетної оборони, про яку в деталях розповів генсеку НАТО міністр оборони Росії Ігор Сергеєв, не є новою. З вуст російської влади вона прозвучала ще рік тому, однак тоді ніхто її серйозно не сприйняв. Нині ж, коли виникло напруження між Сполученими Штатами та їхніми європейськими союзниками по НАТО, вона має якийсь мінімальний шанс бути реалізованою. Є інформація, що нею зацікавилися найбільші європейські держави – Німеччина та Франція.

Треба сказати, що нині Росія не в змозі сама збудувати систему ПРО. Старі, ще радянські радари потребують дорогого ремонту, що його Росія не може собі дозволити, потрібно також запускати нові супутники, оскільки багато старих уже не працюють. Такий убогий стан російської системи ПРО кілька років тому мало не призвів до ядерної війни, коли росіяни переплутали запуск норвезької метеорологічної ракети з ядерною атакою. Щоправда, чимало західних аналітиків, і насамперед у США, вважають, що нинішня пропозиція росіян – це не прагнення покращити свою безпеку, а спроба пересварити між собою членів НАТО. Нагадаємо, що європейці також незадоволені наміром США будувати національну систему ПРО, оскільки побоюються поділу країн НАТО на захищених системою – і незахищених нею. А американці, у свою чергу, незадоволені спробами європейців створити власну армію. Як і варто було сподіватися, генсек НАТО Джордж Робертсон дещо стримано сприйняв пропозицію росіян, сказавши, що йому потрібно її уважно вивчити.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність