BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Генпрокурор Потебенько в законі

Юридична експертиза Верховної Ради довела, що відмова Генерального прокурора звітуватися у парламенті є порушенням Закону України "Про прокуратуру"

СИЛОВИК №2

Дмитро ЯЦЕНКО

Сьогодні Верховна Рада, можливо, вже вкотре спробує висловити недовіру Генеральному прокуророві Михайлу Потебенькові. Чергова загроза відставки нависла над головою Потебенька за відмову звітуватися у парламенті: сам Генпрокурор у вівторок знову послався на українську Конституцію, за якою він не є підзвітним законодавчому органу держави.

Нагадаємо, що вчора мав відбутися планований виступ Михайла Потебенька у парламенті, однак Генпрокурор проігнорував бажання депутатів почути його звіт, тож у стінах Верховної Ради так і не з’явився. Попри суб’єктивні трактування Потебеньком українського законодавства, існували й об’єктивні причини нез’яви Генпрокурора перед очі нардепів. Справа в тому, що, по-перше, від початку розслідування справи Ґонґадзе мало не кожен виступ Генпрокурора у парламенті завершувався спробами його відставки. По-друге, опозиція зараз налаштована доволі рішуче, а по третє, після звільнення голови СБУ Леоніда Деркача з’явилося дуже багато прогнозів, що Потебенько повторить його долю. Перший – пішов, а те, чи піде другий, залежить зараз лише від парламенту, оскільки Президент наразі не має наміру звільняти Генпрокурора.

Що ж думає з цього приводу Верховна Рада? Учора у парламенті були зареєстровані аж чотири законопроекти постанов про недовіру Генеральному прокуророві – від фракції “Лівий центр”, від членів комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, від лідерів трьох партій – НРУ, УНР, “Реформи-Конгрес”, а також від фракції “Батьківщина”. Відтак спочатку відбулися обговорення того, наскільки правий був у своїх заявах Михайло Потебенько. Як висновок у парламенті оприлюднили звіт головного науково-експертного управління Верховної Ради, в якому зазначається, що, згідно з Законом “Про прокуратуру”, Михайло Потебенько таки повинен звітуватися перед депутатами. Водночас виникають певні нюанси: Закон “Про прокуратуру” був прийнятий у 1991 році – ще до прийняття Конституції, тому експертиза не виключає, що стаття цього закону про підзвітність Генпрокурора Верховній Раді може бути визнана неконституційною. Незважаючи на те, що Конституція не передбачає звітування Генпрокурора перед Верховною Радою, експерти вважають, що не можна посилатися на Конституцію, оскільки вона не може вирішувати всі правові питання. Крім того, як йдеться у звіті експертів, для висловлення недовіри Генпрокуророві зовсім необов’язково вислуховувати його звіт.

“Поступ” поцікавився прогнозами політиків щодо вірогідності відставки Потебенька. Виявилося, що сил опозиції цілком достатньо для висловлення недовіри Генеральному прокуророві, однак лише за умови, що за відставку голосуватиме фракція комуністів. Але їхня позиція під час багатьох голосувань дуже послідовно збігається з позиціями олігархічних фракцій. Крім того, один із представників фракції КПУ Георгій Крючков днями заявив, що його колеги навряд чи підтримають законопроекти про відставку Потебенька, оскільки вони не бажають брати участь у політичних іграх: комуністи вважають, що звільнити Михайла Потебенька вигідно тим, хто зацікавлений у закритті деяких кримінальних справ. Зв’язок із “Батьківщиною” тут є очевидним, однак пояснення Крючкова навряд чи повне. Можна назвати й інші причини такої поведінки комуністів під час голосувань: в КПУ можуть вважати Потебенька занадто дрібною фігурою, щоби ризикувати участю партії у наступних виборах до парламенту, адже в Адміністрації Президента люблять лякати комуністів забороною їх партії. Крім того, схоже, КПУ розраховує перейти в активну опозицію лише в разі гарантованої перемоги, оскільки як найбільш масова партія вона може претендувати і на найбільшу вигоду під час виборів.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність