BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

"Західенерго" загрожує роздроблення

ПЕК

Іванка ПОПОВИЧ

Івано-Франківська облдержадміністрація звернулася до Президента України з проханням сприяти у виведенні Бурштинської теплової електростанції зі складу енергогенеруючої компанії ДАЕК “Західенерго” і наданні ТЕС статусу юридичної особи. Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк попросив доручити Міністерству палива і енергетики включити питання про виведення Бурштинської ТЕС зі складу компанії до порядку денного на чергових зборах акціонерів “Західенерго”, котрі, за попередніми даними, мають відбутися 26 квітня цього року.

Необхідність цього кроку він аргументує важким фінансовим і технічним станом електростанції. На його думку, саме Івано-Франківськ зможе залучити інвестора, здійснити реконструкцію і забезпечити експорт електроенергії ТЕС у країни Східної Європи.

“Я переконаний, що необхідно зберігати цілісність енергосистеми України, – коментує заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леонід Мельник. – На сьогодні це дозволяє компенсувати дефіцити енергоносіїв у різних регіонах. А дроблення енергосистеми призведе до хаосу і в результаті постраждають споживачі”. На його думку, такі поділи стануть можливі лише в майбутньому, коли ринок енергоносіїв не буде монопольним. Так як це, до прикладу, є у туристичному бізнесі, коли туры из России в Узбекистан пропонує ціла низка туроператорів, а не один.

Усього до складу ДАЕК “Західенерго” входять Бурштинська, Ладижинська і Добротвірська ТЕС, розташовані в західних регіонах України. Як пояснив “Поступові” голова правління “Західенерго” Петро Омеляновський, ДАЕК “Західенерго” перебуває в процесі приватизації і тому виведення Бурштинської ТЕС зі складу енергогенеруючої компанії є неможливим. “На даний момент проводиться пільговий продаж акції підприємства, – говорить Петро Омеляновський. – Державна частка акцій реалізовується через аукціон. Згідно зі ст. 140 Закону України “Про державну програму приватизації” та ще декількох законів для таких підприємств, як “Західенерго” в період виконання плану приватизації забороняються такі кроки”.

Петро Омеляновський переконаний, що необхідно об’єднувати станції і концентрувати ресурси, і на сьогодні це єдиний реальний шлях забезпечення стабільної генерації: “Під час нещодавнього стихійного лиха, що призвело до знеструмлення Ладижинської ТЕС, саме підтримка компанії допомогла швидко та ефективно відновити роботу”.

На його думку, Бурштинська ТЕС має сьогодні всі необхідні повноваження для забезпечення ефективної роботи, включаючи право на укладання договорів про постачання палива, обладнання, матеріалів. “Єдиною причиною загального скрутного становища ВАТ “Західенерго”, а відповідно, і ТЕС є незадовільний стан розрахунків за електроенергію, що не дозволяє навіть покрити витрати на паливо, – говорить Петро Омеляновський. – На жаль, це характерно для всіх ТЕС України”.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність