BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!

Черговий намет, що представляє опозиційні сили Львівщини, встановлено в столиці

ПРЯМА МОВА

Акція “Україна без Кучми!” входить у нову фазу. Уже цього тижня слід очікувати в її рамках чергових заходів. Представники Львівщини також братимуть у них активну участь. Про те, що відбувається у Києві сьогодні і чого слід очікувати найближчим часом, розповів “Поступові” голова молодіжного об’єднання “Молодь за реформи”, депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк, який тільки-но повернувся з місця основних подій.

– Ми ще на початку січня прийняли рішення доєднатися до акції “За правду!”. Включилися безпосередньо ми тільки тепер, коли зібрався актив організації – адже для цього мали з’їхатися люди з інших районів та областей. У п’ятницю було прийнято рішення щодо першого кроку – їхати до Києва і там встановити намети. У понеділок до Києва приїхало четверо представників об’єднання, які й установили наступного дня намет. Сконтактувалися з народним депутатом Тарасом Чорноволом, який погодився бути його своєрідним куратором. Його прагнення стояти до останнього задля змін на краще, до речі, заслуговує найвищої оцінки. Цей намет буде перебувати на Хрещатику доти, доки не буде виконано вимог опозиції.

– Навіть у тому випадку, якщо деякі інші організації з якихось причин згорнуть свої намети?

– Так.

– Чи буде ваше об’єднання брати участь в акціях, зорганізованих іншими громадськими та політичними організаціями?

– Так. Ми безпосередньо працюватимемо в одному руслі і з Форумом національного порятунку, і з громадським комітетом “За правду!” – як на всеукраїнському рівні, так і на місцевому. Члени організації готові активно працювати в даному напрямку.

– Яка атмосфера панує у наметовому містечку в столиці?

– На даний момент на Хрещатику стоїть уже 55 наметів. Дуже сумно, що намет, який ми встановили, був лише другим, що представляє Львівщину. Вісімдесят відсотків наметів належать представникам УНА-УНСО та Соціалістичної партії.
Інші сили, на жаль, не так активно висловлюють свою позицію. Постійно біля наметів перебуває багато людей – 70-80 осіб. На ніч залишається охорона. І ми так само віришили першу ніч залишитися на місці, щоби відчути всю цю атмосферу. А вона направду напружена та гнітюча. Біля опозиціонерів постійно перебуває багато правоохоронців. А на тих, хто поведеться, вже очікує міліцейська машина. Планується широкомасштабна акція 25 лютого, і члени нашого об’єднання обов’язково візьмуть у ній участь.

Мені хотілося б звернутися до львів’ян, насамперед до молоді, студентів, щоб вони також підтримали нас. Кожен може завітати до нас зателефонувати: 74-04-98 чи завітати в офіс за адресою: вул. Валова, 16/2. Ми дуже хотіли б, щоби молоді люди висловлювали свої пропозиції, активно включалися у процес.
На жаль, серед тих, хто сьогодні зібрався біля наметів у Києві, дуже мало молодих людей – переважно там люди, яким за сорок. Нам би хотілося, щоб молоді було більше, оскільки саме вона є активною частиною суспільства.

– Можливо з цією метою, слід активніше проводити роз’яснювальну роботу?

– Безумовно. Потрібно активізувати роботу у цьому напрямку, щоб пояснити кожній людині, що від її слова залежить багато. Потрібно залучати пресу. На жаль, тільки у Львові газети можуть похвалитися об’єктивним висвітленням теперішніх подій. Потрібно зустрічатися з людьми. Наслідки пасивності можуть бути непередбачуваними.

– Чи можливе проведення акцій, безпосередньо ініційованих вашим об’єднанням?

– Опозиція, на наш погляд, тепер має багато різних крил, необхідно, щоб усі люди зі здоровим глуздом об’єднали свої зусилля, спільно і чітко координували свою діяльність. Тоді можливий якийсь позитивний результат.

Варто кожному постояти хоча б день біля наметів, щоби відчути, що відбувається насправді, пройнятися духом, який там витає. Я, скажімо, після перебування там став радикальнішим. Мені довелося розмовляти з представниками різних партій. Попри якісь ідейні суперечності, їх об’єднує одне – бажання жити краще. Я пожертвував засіданням комісії з економічної політики міськради задля того, аби поїхати до Києва. І не жалкую за цим. Оскільки від громадської позиції кожного, кому висловили свою довіру люди – незалежно, чи він є депутатом місцевого або загальноукраїнського рівня, – залежить доля країни.

– Як надалі, на ваш погляд, розвиватимуться події?

– Що стосується наших дій, то ми хотіли б скоординувати свої зусилля з опозиційними силами регіону, щоб від Львівщини було значно більше наметів у Києві, оскільки найбільше питань можна вирішити саме там. До речі, черга охочих вирушити до Києва лише від нашої організації розписана на два-три місяці наперед. Один-два намети – це тільки символ. А нам потрібна справжня сила. Після масштабної акції, яка відбудеться 25 лютого у Києві, дехто вірить, що наступних акцій уже не буде потрібно проводити. Проте ймовірнішим є те, що цей процес затягнеться ще до травня-червня. Потім можливо або буде досягнуто якогось компромісу (передумов для якого наразі я не бачу), або ж опозиція переможе. Інакше, влада знову почне закручувати гайки. І цього допустити не можна.

Розмовляв Василь ВАСЮТИН

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність