BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Училище фізкультури визначить найкращих

НОМІНАЦІЯ-2000

Захар ФЕДОРАК

24 лютого в Палаці молоді “Романтик” Львівське училище фізичної культури (ЛУФК) підведе підсумки 2000 року на вечорі “Номінація-2000”. А 20 лютого дирекція училища фізкультури провела прес-конференцію з цієї нагоди. На ній були присутні директор училища Степан Михайлович Родак, тренери та провідні спортсмени закладу (випускники й учні ЛУФК).

Головною темою прес-конференції була “Номінація-2000”, але також зачіпали й інші питання. В училищі ведеться підготовка спортсменів переважно з десяти видів спорту, серед яких і такі “гранди”, як футбол, легка атлетика, бокс.
Також журналістів ознайомили зі структурою училища. Зараз воно є навчальним закладом І рівня акредитації. В училищі сьогодні навчаються 34 студенти і 310 учнів, причому учнівсько-студентський склад оновлюється щороку на третину.

2000 рік для училища минув під знаком двох стартів: Олімпіади в Сіднеї та Перших спортивних ігор школярів України. В Олімпійських іграх узяли участь 9 випускників училища. Втім, турбує і змушує задуматися те, що лише 6 із них виступали у складі збірної України. Інші троє – за збірні Чехії, Словаччини та Росії. А випускники-олімпійці, котрі не перестали вважати себе українцями, це – Андрій Котельник (бокс), Вадим Ткачук (сучасне п’ятиборство), Андрій Скварук (легка атлетика), Галина Тирик (спортивна гімнастика), Роман Бундз (веслування на каное), Тетяна Наказна-Нерода (сучасне п’ятиборство). Ці спортсмени на Олімпіаді показали різні результати, та у скарбничку нашої збірної принесли 4,2% здобутих командою України очок. Здавалося би, не надто поганий показник, однак Степан Родак, знаючи можливості своїх нещодавніх вихованців, сказав, що їм на XXVII Олімпійських іграх не вдалося розкрити весь свій потенціал...

Щодо Спортивних ігор школярів, то у них узяли участь 94 вихованці училища, що склало майже третину всіх представників Львівської області. І змагались учні ЛУФК в 16 видах спорту з 27 представлених на цій першості. Наша область на цих змаганнях посіла 7-е місце, а учні училища фізкультури набрали 35% загальної кількості очок, здобутих нашою областю. Щодо медалей, то “фізкультурники” здобули 40 “обласних” нагород із 88. Загалом, Львівське училище фізкультури посіло 6-е місце серед 16 навчальних закладів України аналогічного профілю. Та пан Родак переконаний, що львів’яни могли реально претендувати на третє або і друге місце, якби до реєстру спортивних дисциплін внесли водне поло, п’ятиборство, стрільбу з лука... А загалом, у 2000 році учні училища фізкультури здобули 158 медалей на різних усеукраїнських змаганнях і 8 – на міжнародних.

Степан Родак відзначив і найкращі відділення у своєму закладі. Це – відділення кульової стрільби, спортивної гімнастики, легкої атлетики, стрільби з лука, веслування, вільної боротьби. Та директор водночас зазначив, що втрачають позиції такі “львівські” види спорту, як водне поло, юнацький бокс, сучасне п’ятиборство. Також, незважаючи на співпрацю з львівськими “Карпатами”, не вельми тішить футбольний клас училища.

Ось так плавно перейшли і до проблем ЛУФК, яких, на жаль, не бракує. Крім незадовільної матеріальної бази, керівництво училища турбують і кадрові втрати. Адже щороку цей заклад втрачає 2-3 висококласних тренерів. А тих, хто залишився, інакше, як фанатами своєї справи, не назвеш. Адже ці люди, незважаючи на безліч труднощів, і далі виховують конкурентноздатних спортсменів. Зокрема, першочергові потреби лучників, про які розповіла заслужений тренер Тетяна Образцова, – це фінансування для львів’ян поїздки на Чемпіонат світу, що пройде цього року в Італії, та створення у Львові майданчика для стрільби з лука. Тренера з кульової стрільби Романа Коневича турбують схожі проблеми: фінансування поїздки на Чемпіонат світу до Іспанії, який стартує вже у березні, та кошти на придбання амуніції для стрільців.
Олег Леус – тренер із боксу – схвильований відсутністю спеціалізованих боксерських майданчиків у Львові. І це далеко не повний список проблем, які дошкуляють Львівському училищу фізкультури. Та міська влада не звертає на це жодної уваги і не допомагає в подоланні цих проблем. Залишається сподіватися, що з приходом нового століття ставлення батьків міста до спорту зміниться.

Що ж до “Номінації-2000”, то подібний захід проводиться вже вдесяте. Заплановано визначити найкращих у восьми номінаціях: “найкращі приятелі училища”, “найкращі працівники”, “найкращі педагоги”, “найкращі тренери”, “найкращі спортсмени”, “найпопулярніші випускники”, а також дві спеціальні номінації: “за гармонійне поєднання занять спортом і навчання” та “за мужність і характер”.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність