Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення

Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

"Мілану" знову пощастило

Команда Андрія Шевченка вкотре рятується завдяки випадковому голу на останній хвилині

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Захар ФЕДОРАК

ГРУПА А
“Манчестер Юнайтед” (Англія) – “Валенсія” (Іспанія) – 1:1 (Коул, 12 – Браун (автогол), 87).

Це був матч фаворитів групи, багато в чому визначальний. Якби виграв “Манчестер”, то вже гарантував би собі місце у чвертьфіналі. “Валенсії” ж перемога була необхідна, щоби відірватися від нав’язливого “Штурма”.

З перших хвилин зустрічі “червоні дияволи” взялися за справу, проводячи атаки одні за одними. Й уже на 12-й хвилині блискавична комбінація у виконанні Ґіґґза та Коула звершується голом останнього. Гол, очевидно, заспокоїв манкуніанців, адже після цього вони скинули оберти. Відтак територіальна перевага поступово перейшла до “Валенсії”, та рахунок до перерви не змінився.
Другий тайм видався “сонним”. “Валенсія” намагалася щось зробити, але діяла в неефективному для себе англійському стилі: одноманітні флангові простріли чергувалися з такими ж подачами верхом. Манкуніанці також не форсували подій, очевидно, пам’ятаючи, що в них у неділю непроста календарна гра з “Арсеналом”. Цю апатію на 85-й хвилині раптом припинила “Валенсія”. Іспанцям вдався простріл із лівого флангу, на який відгукнувся Санчес. Удар головою видався доволі ефектним, але неточним. Це, як виявилося згодом, був тільки перший дзвінок для “Манчестера”. Уже в наступній атаці “Валенсія” заробляє кутовий. Подача з кута поля – Бараха виграє повітряне єдиноборство й уже спрямовує м’яч повз Бартеза у ворота, але перешкоджає м’ячу залетіти в сітку Пол Скоулз. Британець із лінії воріт вибиває шкіряну кулю в поле. Після цього “Валенсія” знову атакує. І цей наступ надовго запам’ятається принаймні одному з манкуніанців – Браунові. А відбувалось усе досить монотонно. Черговий прохід лівим флангом – простріл, який готові нейтралізувати і Бартез, і захисники “Манчестера”. Та це їм не вдається зробити, оскільки з’являється Браун, який переправляє м’яч у власні ворота... Друга поспіль нічия суперників.

“Панатінаїкос” (Греція) – “Штурм” (Австрія) – 1:2 (Гунас, 73 – Шоп, 25, Гаас, 42).

В іншому матчі цієї групи все стало зрозуміло вже після першого тайму. Греки з перших хвилин узялися за справу. Напевно, щоби довести нечисленним уболівальникам на трибунах, що минулотижнева поразка від австрійської команди – прикра випадковість. “Панатінаїкос” люто атакує, а “Штурм” відповідає швидкими контратаками. Одна з них на 25-й хвилині завершилася ударом Шопа і принесла гостям перший гол. Після цього “Панатінаїкос” узагалі забув про свої ворота, надавши австрійцям більш ніж сприятливі умови для контратак. І на 42-й хвилині вихід сам на сам із грецьким воротарем реалізує Гаас. У другому таймі картина гри не змінилася. Тільки атакували господарі якось приречено.
Більшість їхніх ударів була неточною, а м’ячі, які все ж летіли у ворота, впевнено “брав” голкіпер “Штурма”. Втім, і він виявився безсилим після удару Гумаса головою на 73-й хвилині. Та цей гол аж ніяк не пожвавив дій ані греків, ані австрійців, і матч так і завершився – 2:1 на користь гостей.
Отож, “Штурм” упритул наблизився до “Валенсії” і зберігає непогані шанси на вихід до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. А от “Панатінаїкос” уже прощається з нею...

Турнірне становище команд: 1. “Манчестер Юнайтед” – 8 очок, 2. “Валенсія” – 6, 3. “Штурм” – 6, 4. “Панатінаїкос” – 1.

ГРУПА В

“Парі Сен-Жермен” (Франція) – “Мілан” (Італія) – 1:1 (Робер, 75; Хосе Марі, 90).

Матч між “Парі Сен-Жермен” і “Міланом” був украй важливим для обох клубів. У разі поразки “ПСЖ” втрачав будь-які шанси на вихід до чвертьфіналу, а “Мілан” – рештки поваги вболівальників і другу позицію у групі. Перші хвилини гри були за гостями, хоча реальна загроза воротам французів виникла лише одного разу, коли Сержиньйо опинився практично сам на сам із голкіпером, але не реалізував сприятливий момент. Відповідь “ПСЖ” не забарилася, й уже Анелька небезпечно б’є поряд зі штангою. Після цього парижани домінували на полі до кінця зустрічі. У другому таймі вони надалі атакують, але ці атаки доволі “беззубі”. У “Мілані” ж не використовують напівмоменти спершу Шевченко, а потім знову Сержиньйо. А тим часом французи наполегливо шукають шляхів для взяття воріт Абіатті й на 75-й хвилині заробляють штрафний поблизу карного майданчика гостей. Робер свого шансу не втрачає, впевнено “кладучи” м’яч у сітку воріт “Мілана”. Після забитого гола картина гри не змінилася, та вже на доданій арбітром хвилині Ґаттузо наважується на дальній удар. Відразу було видно, що м’яч летить далеко повз ворота, але вийти за межі поля йому перешкодив Хосе Марі, який вийшов на заміну. Іспанець не встиг забрати ногу зі шляху м’яча, і той повільно закотився в незахищені ворота (голкіпер необачно вийшов на перехоплення). Тож “Мілану” знову пощастило, та от чи щаститиме “червоно-чорним” через тиждень у матчі з непоступливим “Галатасараєм”?..

“Депортіво” (Іспанія) – “Галатасарай” (Туреччина) – 2:0 (Віктор, 39, Джалмінья, 72).

Перша ж змістовна атака в цьому матчі ледь не завершилася голом. Це Жардел вийшов сам на сам із воротарем, ударив, але голкіпер іспанців був на місці.
Потім ініціатива перейшла до господарів. Її втілення в гол відбулося на 40-й хвилині, коли виконання кутового після кількох рикошетів завершив прицільним ударом Віктор. Початок другого тайму пройшов “під егідою” турка Ведата, який, отримавши другу жовту картку, був вилучений із поля. Таке рішення арбітра розлютило турків, результатом чого став град жовтих карток на голови гравців “Галатасарая”. Поки турки заробляли “гірчичники”, “Депортіво” продовжував атакувати. І забив гол, щоправда, спершу – з офсайду. Та все ж матч не завершився з мінімальною перевагою господарів. Наприкінці поєдинку суддя призначив доволі сумнівний пенальті у ворота гостей, і його вправно реалізував Джалмінья. До кінця зустрічі іспанці продовжували атакувати, але гра так і завершилася – 2:0.

Турнірне становище команд: 1. “Галатасарай” – 7 очок, 2. “Мілан” – 6, 3. “Депортіво” – 6, 4. “Парі Сен-Жермен” – 2.