BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Паперове медіа

Марія ХРУЩАК

Виставка студентських робіт польсь-кої Академії мистецтв ім. В.Стшемінського з м. Лодзь у музеї Етнографії та художнього промислу вже завершилася. До нашої уваги було представлено результати програми “Майстерні черпаного паперу” (започаткованої стипендією Фулбрайта), головна копцепція якої – виготовлення паперу із сировини місцевих рослин. Це так зване “паперове медіа” є на сьогодні одним з напрямків сучасного мистецтва і передбачає створення з паперу композицій, скульптур та навіть елементів одягу.
Експоновані роботи засвідчили розширення діапазону засобів сучасних медіа, яке стає можливим завдяки використанню нових технологій. Власне, центральним елементом експерименту стала не фарба, а сама живописна основа – папір/полотно, за відсутністю живопису в його класичному розумінні... І ось, “брутальними руками митця” паперове вариво-місиво перетворюється на півпрозорі тоновані сплетіння паперу та рослин.
Представлене змушує глядача ще раз переконатися в тому, що, коли протистоять два ворогуючі елементи – природа та технологія, у результаті одне породжує інше. Як і в цьому випадку. Це вічне урбаністичне прагнення до природного, на кшталт – “жага заходу сонця на будинковому горизонті” сучасного мешканця міста. Цікаво, що в сусідній Польщі такі новаційні експерименти проводяться на академічному рівні. Та це й не дивно, адже сам Стшемінський, ім’ям якого названо Академію, ще 1929 року був ініціатором створення відомої колекції “р.х.” (революційних художників, за висловом А. Рембо), яка у 1931 р. офіційно переросла в перший у Європі Музей сучасного мистецтва, створений сучасниками для сучасників. Отже, щодо втілення нових мистецьких ідей Лодзь був і є містом прогресивним. Але чи є ідея даної програми чимось цілком новим для нас?

Уважні до культурно-мистецького життя міста львів’яни можуть пригадати, що схожа за концепцією акція була і в нас. Восени 1999 року місцеві ткачі представили в Палаці мистецтв виставку ліжників, створених на основі не лише природної основи та ниток, але й барвників, виготовлених з місцевих рослин. Звичайно, схожі ідеї завжди витають в повітрі. Але як виставка львівських ткачів, так і польських студентів не претендують на першість щодо самої ідеї, адже використання природних матеріалів у сучасному мистецтві вже досить давно не є винаходом.

Європейську людину, – за Андруховичем (ох, це модне цитування сучасника-класика!), – породили гори і ліси. Тому, мабуть, прагнення “повернутися по першооснов” завжди супроводжуватиме цю європейську людину в усі часи та в різних проявах. Особливо, коли важко здивувати чимось небаченим, ніколи не пізно звернутися до матінки-природи. Отже, і дана виставка – ще один з прикладів ПОШУКУ. Вічного, універсального сенсу Творіння.

Марія ХРУЩАК

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність

 

Установка и настройка WiFi сетей: центр профессионального обучения.