BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

АРТ-НОВИНИ

Віртуальний музей

З’явився новий надзвичайно мальовничий сайт “Віртуальний музей українського народного декоративного мистецтва”. Запрошуємо відвідати його за адресою http://www.ukr-museum.nm.ru. Цей сайт є Інтернет-версією, створеною для тиражування CD-ROM.

Замки для митців

Митці з Центральної та Східної Європи можуть стати учасниками Міжнародної мистецької програми у замку Чимеліце (Чехія, 2001), яку організовує Центр сучасного мистецтва, Прага.

“Замок Чимеліце”– програма, яка відбувається щороку і включає 2 двомісячні сесії, з червня по вересень, в маленькому бароковому замку, розташованому за 80 км від Праги. Програму організовано для митців, котрим необхідні сприятливі умови для концентрованої роботи і які особливо зацікавлені в зустрічах з міжнародною мистецькою спільнотою. У програмі – неформальні зустрічі з чеськими митцями, а також – одноденний захід “Відкритий дім”, під час якого учасники програми демонструють свої роботи – завершені чи ще ні – ширшій аудиторії. Учасники з інших країн 1 тиждень проведуть у Празі, знайомлячись з багатим культурним життям чеської столиці. Детальнішу інформацію можете знайти: www.fcca.cz Dana Recmanova Residency Coordinator Center for Contemporary Arts-Prague Jeleni 9 118 00 Prague 1 Czech Republic tel. 4202/2437 3178 fax. 4202/5732 0640 Е-mail: scca@fcca.cz

Чехія без спалаху

Уже з тиждень, як у Центрі сучасного мистецтва (Києво-Могилянська Академія) відкрилася виставка “NO FLASH!”. Теперішня експозиція (куратор Мартін Достал), як і та , що відбулася восени 1999 року під назвою “Проти всіх”, представила роботи лауреатів премії Індржиха Халупецького – чеської нагороди для митців віком до 35 років, котра щороку присуджується одному авторові.
Здебільшого журі, до складу якого входять уже визнані митці, критики та куратори, віддає перевагу традиційнішій та консервативнішій лінії в мистецтві. Натомість цьогорічна виставка “NO FLASH!” представляє найактуальніше і найконтроверсійніше чеське мистецтво. “NO FLASH!” концентрується на проблемі соціального контексту посткомуністичної Чехії, реагуючи на нього гострими роботами художників Вероніки Бромової, Їржи Давіда, Їржи Сурувки, Алени Коцманової, Франтішка Матоушка, Петра Пастрняка та групи PODE BAL. На гостроті контексту будуються роботи Їржи Давіда (серія інсценованих “насильницьких” фотографій з дітьми “Мої заручники”); Їржи Сурувки (комп’ютерний друк на полотні, що саркастично коментує історичну та мистецьку ситуацію і не боїться залучати до візуальної гри навіть образ Адольфа Гітлера); групи PODE BAL, яка працює в стилі рекламного агентства й у своїх відео ставить під сумнів спокусливість Євросоюзу.

Критичний погляд охоплює і мистецтво та його функції: Франтішек Матоушек у “реалістичних” картинах висловлює, так би мовити, прагнення бути інтегральною частиною світового мистецького процесу, а у своїй картині “Над Прагою” він перетворив чеських кураторів на гангстерів, що ціляться один в одного. Інша гостра робота – серія цифрових фотографій “Погляди” Вероніки Бромової, котра маніпулює порізами на власному тілі. Натомість у роботах інших митців проявляється певна м’якість. Наприклад, відео “Twin Peaks – після полудня на будмайданчику” Петра Пастрняка, де зображені будівельні “будні” в подвір’ї Академії, доповнені суґестивною музикою з телевізійного серіалу Девіда Лінча. Майже ностальгійна “фільмовість” випливає з чорно-білого циклу Алени Коцманової. Або Франтішек Матоушек, котрий використовує оригінальну техніку роботи із рваним джинсом. Матоушек балансує на межі між свідомим пошуком дешевих прийомів та тугою за реальним задоволенням від красивих речей. “NO FLASH!” досліджує гостроту погляду художників, які критично ставляться до суспільного прагматизму та відмовляються поступитися позицією візуального мистецтва як медіа, здатного торкнутися найчутливіших сторін нашого буття. Тут ідеться не про сенсацію за будь-яку ціну, а про тонку маніпуляцію нами, що хочуть бачити суть крізь стереотипи, однаково інтенсивні як у західній, так і в східній частинах цивілізованого світу.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Змова олігархів

ПОГЛЯД
·У Львові судитимуть Кучму
·Володимир Гірняк: Не будьте пасивними!
·ОПОЗИЦІЯ СІРИХ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Телепрограми зникли на невизначений термін
·"Західенерго" загрожує роздроблення
·КІЛЬКА СЛІВ
·День народження Львівського університету
·У Львові судитимуть Кучму
·Альтернативна енергокомпанія свідомо збиткова

ПОСТУП З КРАЮ
·Змова олігархів проти Президента
·Юлія Тимошенко почуває себе дедалі гірше
·Генпрокурор Потебенько в законі
·Папа висвятив двох кардиналів для Львова
·Маніпуляції слідства у справі Гонгадзе

КРУГЛИЙ СТІЛ ПОСТУПУ
·Зореслава Ромовська: Президент Кучма порушує присягу на вірність народові України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія хоче пересварити НАТО?
·Викрито російського агента в ФБР
·Барак залишає політику Шарону

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Кульова блискавка від Quantum
·Warcraft3: скільки можна чекати?
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Нетверезі єдиноборства
·"Дайте нам гроші, бо ми хароші"...
·Меблі виявились "дутими"
·Два фрізієри

АРТ-ПОСТУП
·АРТ-НОВИНИ
·Фатум хімічного олівця
·Канікули у Штутгарті
·Паперове медіа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мілану" знову пощастило
·Училище фізкультури визначить найкращих
·Збірна України на Кіпрі
·Шмейхель завершив кар"єру у збірній Данії

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Помер знаменитий режисер Стенлі Крамер
·Валентино. Відвага та досконала елегантність