BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 ЛЮТОГО 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Шеф НАТО прибув до Москви

Учора до Москви прибув генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон. Очікується, що Кремль представить свої пропозиції у зв’язку з планами США створити Національну систему протиракетної оборони. Мета візиту Робертсона – поліпшити відносини НАТО з Росією, які стали більш прохолодними після натовських ударів по Югославії два року тому і які знову ускладнилися після нальотів на іракську столицю Багдад, що викликало різку критику з боку Кремля.

Шеварднадзе неправильно зрозуміли

Президент Грузії Едуард Шеварднадзе в інтерв’ю національному радіо заявив, що зовнішня політика країни, як і раніше, спрямована на інтеграцію в північноатлантичні структури, повідомляє “Радіо Свобода”. Недавня заява Е. Шеварднадзе про можливий нейтральний статус Грузії викликала певний інтерес у всіх столицях, які так чи інакше беруть участь у кавказькій геополітичній грі. Про це свідчать хоча б одночасні візити в Тбілісі військових делегацій Росії і США й лист президента США Джорджа Буша, де йшлося про повну підтримку зовнішньополітичного курсу Грузії. Тому в понеділок, виступаючи по національному радіо, президент Грузії сказав, що його слова про можливий нейтралітет неправильно зрозуміли: “Я говорив лише про те, що, можливо, через декілька років така перспектива буде обговорюватися, але поки що не бачу основ для яких-небудь коректив у зовнішньополітичному курсі Грузії”. Більше того, грузинський лідер знову підтвердив, що Грузія прагне інтеграції в євроатлантичні структури і, як і раніше, стукає у двері НАТО.

Французи врятували близько 900 курдів

Майже дев’ятсот біженців-курдів, серед яких було триста дітей, були врятовано в суботу з, очевидно, навмисне посадженого на мілину судна біля Ніцци, що на південному узбережжі Франції, повідомляє Deutsche Welle. Ця драма викликала хвилю співчуття й обурення по всій Франції, причому в країні знову розгорілися дискусії про політику стосовно біженців. Міністр Франції, що курує соціальні питання, соціалістка Елізабет Гігу, виступила за те, щоб надати біженцям притулок. З іншого боку, консервативна опозиція зажадала негайно повернути цих людей на батьківщину. Президент Франції Ширак закликав світове співтовариство спільно і більш ефективно боротися проти контрабанди людей.

Президент і прем’єр Туреччини посварилися

Прем’єр-міністр Туреччини Бюлент Еджевіт визнав, що в нього зіпсувалися стосунки з президентом Ахмедом Нечдетом Сезером. Еджевіт перервав із ним зустріч, заявивши, що президент вів розмову в дуже грубій манері. Ніякі подробиці більше не наводяться. Цей останній інцидент з низки публічних суперечок між президентом і прем’єр-міністром, як стверджує Бі-Бі-Сі, позначився на турецьких фінансових ринках, призвівши до різкого падіння курсу акцій.

У бундесвері бракує спеціалістів

У бундесвері спостерігається нестача кадрів. За повідомленням газети Welt am Sonntag із посиланням на німецьку спілку бундесверу, станом на нині у німецькій армії не вистачає від 15 до 20 тисяч фахових військових. У деяких районах кількість бажаючих служити в армії за контрактом скоротилася на 30 відсотків. Через брак офіцерів 10 тисяч офіцерських посад зайняті недостатньо кваліфікованими військовослужбовцями.

Нині у Штатах найпопулярнішим є Рейган

У День президентів, який відзначався в США у понеділок, були опубліковані результати опитування громадської думки, яке мало на меті з’ясувати, до якого зі своїх президентів американці ставляться найкраще, повідомляє AP. У ході опитування, проведеного центром Gallup Poll, 526 американців спитали, якого президента в історії країни вони вважають найвизначнішим. На першому місці виявився Роналд Рейган (18% опитаних). Слідом за ним ідуть Кеннеді (16%) і Лінкольн (14%). Далі розташувалися Клінтон, Рузвельт, Трумен, Вашингтон і Картер.

POSTUP - ПОСТУП
№29 (687),
20-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майора Мельниченка "клонували"
·Провалля на Яворівшині розширюються

ПОГЛЯД
·Провалля на Яворівшині розширюються
·Суперечки в УРП не припиняються
·Ми хочемо і будемо вільно мислити...
·Не сотвори собі кумира

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів теж може піти під землю
·Недбалих керівників звільнятимуть
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто почне виробляти свою електроенергію
·Грип спричинив смерть дітей

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·У цілому місті відімкнуть воду?
·Свято кохання у прямому ефірі

ПОСТУП З КРАЮ
·Суботні погроми в Києві
·Чотири дні на "Території, вільній від Кучми"
·Богдан Бойко запропонував Рухам об"єднуватися
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Фішера може врятувати його сусідка
·Заколот у найбільшій латиноамериканській тюрмі
·На Балканах - нові трупи
·Удар ро Багдаду може зачепити Київ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко не хоче залишатися без грошей МВФ
·Запорізький алюміній: знову скандал!
·Ще раз про "Грамед" і ліки
·Ікри більше не буде
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Наш театр без "Хануми", як "базар без хурми"
·У вирі імпровізацій Юрія Боня
·27 лютого Ferdydurke у Львові!

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Ще раз про "У.Б.Н."

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінських лижників спіймали на допінгу
·Перші здобутки і втрати львів"ян
·Українці - бронзові призери Універсіади
·Смерть легендарного гонщика
·В очікуванні ностальгії: Карпов-Каспаров
·"Шахтар" буде телевізійним лідером України
·Гран-прі без українців
·Шевченко прокинувся, але "Мілан" - ні
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Києві львів"янам вистачило роботи
·Весняні варіації моди