BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 ЛЮТОГО 2001 року |

У цілому місті відімкнуть воду?

ІНТЕРВ"Ю

Здається, Львову загрожує суцільне зневоднення. Уже сьогодні тисячі львів’ян не отримують води навіть у ті декілька годин, які передбачав графік. Хтось – через те, що “Львівводоканал” таким чином вибиває свої гроші, хтось – через опломбування насосних станцій. Усі вони стали заручниками заборгованостей “Львівводоканалові” за електроенергію. На думку директора цього підприємства Володимира Сулипи, у теперішньому протистоянні енергетики вдаються до антизаконних заходів.

– Скажімо, є Закон України про пожежну безпеку. Тобто у наших водопроводах, підземних і водопровідних ємностях повинні бути запаси води для протипожежних цілей. Якщо раптом щось станеться, ми можемо втратити набагато більше грошей, аніж ми маємо боргів перед енергетиками. Або стосовно санепідеміології. Якщо трапиться чума чи холера, хто ж буде відповідати? Знову-таки хочуть повісити на “Львівводоканал”. Так, ми відповідаємо. Але ми не можемо йти на те, щоби нас відключали енергетики тоді, коли вони хочуть. Вони повинні поважати українські закони. І сьогодні у нас в Україні з енергетикою твориться хаос.
Що хочу, те й роблю. Як можна не поважати закони країни?

Простої призводять до чужих збитків. Ось приклад. Сьогодні холодокомбінат дзвонить: “Дайте мені води”. Я їм даю води. Але оскільки обленерго перекрило західні водозабори, то там тиск в мережі недостатній для роботи підприємства, яке, між іншим, дає два мльйони гривень у бюджет. Це приблизно стільки, скільки платить водоканал за електроенергію. А тепер давайте подумаємо, чи варто нас обмежувати з водою? Адже кілька таких холодокомбінатів простоїть і бюджет не отримає десятків мільйонів гривень.

– Ви зверталися в прокуратуру?

– Так. І будемо писати претензії про порушення законів України. Про пожежну безпеку, про епідеміологію, про надзвичайний стан. Я – за закон і буду його відстоювати.

– А чи не можна було якось домовитися?

– Я не можу піймати тих керівників-енергетиків. Вони не хочуть сьогодні зі мною говорити. Навіть по мобільних телефонах не відповідають. А підлеглі не мають права вирішувати. Бо то є команда зверху.

– Цю проблему мусите вирішити ви чи є якісь інші посадовці, які можуть вирішити це?

– На жаль, я – лише директор, який відповідає за певну ділянку роботи. Кілька років тому держава взяла на себе зобов’язання стосовно енергетики, комунальних та соціальних сфер. А потім державотворці не витримали того тиску і в минулому році перекинули ці проблеми на нас, звичайних директорів. Така ситуація не тільки у Львові. Подібне твориться і в Чернівцях, і в Сумах, і в Донецьку. Ще якось викручуються водоканали, де є потужні промислові підприємства.

Хіба водоканал заборгував би таку велику суму, якщо б мені не відмовили, коли я сотні разів звертався у різні інстанції піднімати тарифи. Змінювалася політична ситуація. Потім два роки блокування тарифів Верховною Радою на комунальні послуги. Ми все падали та падали в оту фінансову боргову яму. І то є результат наших нормативних державних документів. Енергетики мають своє лобі у Верховній раді, вони під себе поробили відповідні закони та постанови. А наше Міністерство житлово-комунального господарства розігнали, нормативних документів нема. Тобто ми, комунальні організації, залишилися сиротами, про яких держава забула.

– На звіті департаменту було сказано, що деякі райони скоро матимуть воду цілодобово, а інші – з розширеним графіком. У світлі останніх відключень це виглядає нереально.

– Ми готові хоч зараз дати 50 відсотків води цілодобово. За останні чотири роки було вилікувано систему водопроводу у Львові. Але щоби дати цілодобове постачання, необхідно піднімати тарифи. Ми не можемо цього зробити, тому що люди не будуть платити. Ми досягли великих успіхів за останні роки. Але ми не досягли лише одного – стовідсоткового збору коштів від населення. Звичайно, і наша провина в тому, що ми не дуже сильно стукали в чиїсь двері, не нагадували так багато. Але у нас у збуті працює тільки 140 чоловік. З них контролерів – 60. Чи можуть вони постукати у двері 654 тисяч абонентів? Ми звертаємося по радіо, пресі – платіть, щоби потім не було трагедій. Звичайно, є підвищення проценту оплати. Але кожен місяць ми не дораховуємося мільйону гривень. Є люди, що справно платять. А є просто такі, які думають, як було в старій системі, коли вода коштувала півкопійки. Сьогодні водою дорожать ті, хто не має пільг. Тим, що мають пільги, все одно. Їм пільга покриває ту нормативну витрату води.

– Якщо щось потрапить у воду, то вас посадять...

– Аякже, посадять, персонально посадять. І я попереджую, що просто буду вимушений припинити подачу води. У нас не працює служба нагляду. Починаючи з прокурорської, епідеміологічної, пожежної. Вони не мають ніякої сили влади.
Але ніхто не втручається. Невже за те відповідає тільки один водоканал? Контролюючі органи повинні в ці деталі вникати тут же. Хімбак лабораторії бере два кіловати. Що, вона робить якусь погоду для енергетиків? Коли ми беремо в день близько півмільйона кіловат!

– Але ж повинен бути якийсь вихід із ситуації?

– Сьогодні ми повинні разом з міською радою виробити нормативи поведінки з водою. Магістратні правила раціонального використання води, як прилади, мають бути влаштовані – як людина повинна поводитися з краном, з трубами. А навчання взагалі повинно бути в кожному класі.Тому що носії зараз дуже багато коштують. І у школі їх треба вивчати. Діти повинні знати, що таке тепло, що таке вода, що таке очистка стічних вод. Тож дуже дорого коштує.

– А щодо відмикань?

– Є варіанти відмикати тих, хто не платить. Ми починаємо таке практикувати. Відриваємо від основної роботи бригади і засилаємо в будинки. Та люди також мудрі. Вони просто не відкривають. Ми ж не будемо виламувати дверей. А відімкнути, не зайшовши до квартири, неможливо. Та більше того! Потрапили до квартири, а там труби обкладені плиткою. Тоді треба руйнувати плитку і за неї платити. Це надзвичайні проблеми. Єдиний вихід – процеси через суд, які ми робимо. І профілактичні заходи – попередження. А від нас вимагають радикальних заходів. Тому ми зараз порахували, що за відключення мешканець повинен заплатити 25 гривень, а за підключення – ще 45.

– А на перспективу що нас очікує?

– Питання якості води. Ми сьогодні маємо гарну воду. Але я як спеціаліст, як людина, яка розуміє, що таке вода і що таке невода, знаю, що наші деякі водозабори мають домішки заліза. Вони є в нормативах. Але ці норми діятимуть до 2003 року. А потім будуть вимагати кращих показників. Адже якість води впливає на довголіття людей. Через те ми мусимо над тим питанням серйозно працювати. Я знаю, що нам грошей ніхто не дасть. Ми їх будемо самі шукати. І то можна зробити тільки за рахунок підвищення тарифів.

Розмовляла Маріанна РОМАНЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№29 (687),
20-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майора Мельниченка "клонували"
·Провалля на Яворівшині розширюються

ПОГЛЯД
·Провалля на Яворівшині розширюються
·Суперечки в УРП не припиняються
·Ми хочемо і будемо вільно мислити...
·Не сотвори собі кумира

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів теж може піти під землю
·Недбалих керівників звільнятимуть
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто почне виробляти свою електроенергію
·Грип спричинив смерть дітей

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·У цілому місті відімкнуть воду?
·Свято кохання у прямому ефірі

ПОСТУП З КРАЮ
·Суботні погроми в Києві
·Чотири дні на "Території, вільній від Кучми"
·Богдан Бойко запропонував Рухам об"єднуватися
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Фішера може врятувати його сусідка
·Заколот у найбільшій латиноамериканській тюрмі
·На Балканах - нові трупи
·Удар ро Багдаду може зачепити Київ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко не хоче залишатися без грошей МВФ
·Запорізький алюміній: знову скандал!
·Ще раз про "Грамед" і ліки
·Ікри більше не буде
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Наш театр без "Хануми", як "базар без хурми"
·У вирі імпровізацій Юрія Боня
·27 лютого Ferdydurke у Львові!

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Ще раз про "У.Б.Н."

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінських лижників спіймали на допінгу
·Перші здобутки і втрати львів"ян
·Українці - бронзові призери Універсіади
·Смерть легендарного гонщика
·В очікуванні ностальгії: Карпов-Каспаров
·"Шахтар" буде телевізійним лідером України
·Гран-прі без українців
·Шевченко прокинувся, але "Мілан" - ні
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Києві львів"янам вистачило роботи
·Весняні варіації моди