BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Майора Мельниченка "клонували"

Сергій Головатий заявив, що УТ-1 показав не справжнього Миколу Мельниченка, а його двійника

ТЕХНОЛОГІЇ

Дмитро ЯЦЕНКО

Схоже, що у “касетному скандалі” почалася нова “ера”: на зміну звичайному викиду компрометуючої інформації прийшов етап політичних технологій. Судіть самі: у суботу телеканал УТ-1 повідомив просто фантастичну інформацію, нібито майор Микола Мельниченко повернувся в Україну і найближчим часом дасть інтерв’ю. Однак народний депутат Сергій Головатий – один із небагатьох, хто бачив Миколу Мельниченка за кордоном, – в інтерв’ю російській газеті “Известия” заявив, що українське телебачення показало лише майора-двійника, а справжній Микола Мельниченко і надалі переховується в одній з європейських країн.

“Коли перший телеканал заявив, що Мельниченко повернувся в Україну, я відразу зрозумів: це – “качка”, – заявив в інтерв’ю Сергій Головатий. – Її запустили заради виявлення зв’язків Мельниченка, для з’ясування, хто і як буде на нього виходити. Коли я летів до майора за кордон, щоби взяти у нього касети і зняти його свідчення, за мною постійно стежили. Від “хвоста” вдалося відірватися тільки у Франкфурті. Після прибуття ми не могли сконтактуватися з Мельниченком напряму і були вимушені спілкуватися через зв’язкових”. Народний депутат вважає, що інформація УТ-1 покликана довести, що нічого не було, і для того, щоби заплутати громадськість, почалося “клонування” майора Мельниченка.

Якщо припустити, що все відбувається саме так, як говорить Сергій Головатий, то незабаром варто чекати інтерв’ю з майором, в якому він мав би спростувати чимало вже відомих скандальних фактів. А доки суспільство чекає на нову інформацію (чи дезінформацію), наведемо кілька цікавих фактів про майора – того, який нібито повернувся в Україну. Як повідомляє газета “Известия”, показана зі спини людина – просто однофамілець Миколи Мельниченка з подібними зростом, вагою і виглядом. Він – не працівник Держохорони, а прикордонник, має звання майора (і нібито отримав його достроково).

Однак, як вдалося з’ясувати “Поступу”, журналістська “качка” навколо появи Миколи Мельниченка на Батьківщині виявилася аж занадто роздутою. Наразі юридично УТ-1навіть немає в чому звинувачувати, адже в телесюжеті не було жодного слова про те, що показаний в кадрі майор Микола Мельниченко є саме тою людиною, яка здійснювала записи в кабінеті Президента Леоніда Кучми. По суті, показали справжнього Миколу Мельниченка, теж майора, але іншого.
Важливим є інше, а саме – те, що після цього сюжету частина телеглядачів заплутається, і якраз у цьому полягає технологія появи двійника.

Однак чи матиме такий крок якийсь вигідний ефект для влади (УТ-1 все ж таки державний телеканал)? Навряд чи ця інформація матиме вирішальний вплив на українську аудиторію: частина глядачів зможе пізніше прочитати і спростування С. Головатого. Не виключено й те, що після спростувань ініціаторам ідеї, як кажуть, дадуть “по шапці” за таку ініціативу. Зрештою, є за що: як повідомив “Поступу” один із львівських фахівців виборчих технологій, поява сюжету про майора свідчить не стільки про недолугість її авторів, скільки про відсутність фахових людей в оточенні Президента, а також про те, що люди, які працюють і на УТ-1, і в Адміністрації Президента, просто створюють таким чином видимість роботи. Тобто якщо їм наказати якось дезінформувати суспільство, це буде зроблено, але про якість виконання замовлення краще не говорити...

“Качка” буде набагато більш корисною опозиції, яка має не такий уже й великий доступ до масових ЗМІ. Будь-який лідер опозиції тепер ще й матиме змогу звинуватити владу у фальсифікації фактів. Однак чи варто аж так переоцінювати важливість цієї телевізійної “качки”? Україна вже, здається, вдосталь начиталася стенограм записів із президентського кабінету, а поява нових особливих змін у ситуацію не внесе. Сам по собі “касетний скандал” уже переріс у політичну кризу, тому навіть повернення справжнього майора в Україну нічого не змінить. Процес пішов – і він буде розвиватися вже незалежно від нових повідомлень про Мельниченка.

POSTUP - ПОСТУП
№29 (687),
20-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майора Мельниченка "клонували"
·Провалля на Яворівшині розширюються

ПОГЛЯД
·Провалля на Яворівшині розширюються
·Суперечки в УРП не припиняються
·Ми хочемо і будемо вільно мислити...
·Не сотвори собі кумира

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів теж може піти під землю
·Недбалих керівників звільнятимуть
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто почне виробляти свою електроенергію
·Грип спричинив смерть дітей

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·У цілому місті відімкнуть воду?
·Свято кохання у прямому ефірі

ПОСТУП З КРАЮ
·Суботні погроми в Києві
·Чотири дні на "Території, вільній від Кучми"
·Богдан Бойко запропонував Рухам об"єднуватися
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Фішера може врятувати його сусідка
·Заколот у найбільшій латиноамериканській тюрмі
·На Балканах - нові трупи
·Удар ро Багдаду може зачепити Київ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко не хоче залишатися без грошей МВФ
·Запорізький алюміній: знову скандал!
·Ще раз про "Грамед" і ліки
·Ікри більше не буде
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Наш театр без "Хануми", як "базар без хурми"
·У вирі імпровізацій Юрія Боня
·27 лютого Ferdydurke у Львові!

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Ще раз про "У.Б.Н."

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінських лижників спіймали на допінгу
·Перші здобутки і втрати львів"ян
·Українці - бронзові призери Універсіади
·Смерть легендарного гонщика
·В очікуванні ностальгії: Карпов-Каспаров
·"Шахтар" буде телевізійним лідером України
·Гран-прі без українців
·Шевченко прокинувся, але "Мілан" - ні
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Києві львів"янам вистачило роботи
·Весняні варіації моди