BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Фінських лижників спіймали на допінгу

ДЕТЕКТИВ

У суботу на лижному Чемпіонаті світу в Лахті відбулася чоловіча гонка у двоєборстві – надзвичайно цікава й інтригуюча. Однак уперше за півтора десятка років події, що розгорнулися після гонки, затьмарили те, що відбувалося власне на трасі.

На цю гонку заявилися 95 учасників, у тому числі три марокканці, котрих організатори виділили в особливу групу. У верхніх рядках протоколу розташувалися лижники, котрі стартували в “червоній” групі – групі найсильніших. Першими прийшли до фінішу Міка Мюллюла та Ярі Ісометса. Фіни – і чоловіки, й жінки – виглядали на етапах Кубка світу дуже непереконливо, та зараз демонструють дивовижну підготовку. Третій результат показав 22-річний швед Пер Елофссон. Росіянин Віталій Денисов стартував не в “червоній” групі, тому його п’яте місце було винятком, одним із небагатьох.

У перерві між гонками почався калейдоскоп непередбачених подій. Спочатку збірну Фінляндії в повному складі звинуватили у злісному порушенні правил чесної гри. У тих місцях, які не проглядалися телекамерами, фіни з технічно складнішого та фізично важчого класичного стилю переходили на ковзанярський. Розставлені вздовж траси судді на порушення заплющували очі. Керівники російської делегації, пише газета “Известия”, котрі побачили медальні перспективи у Денисова (той саме жував канапки), хотіли подати протест, але потому вирішили на конфлікт не йти.

За годину до старту гонки переслідування відбулася прес-конференція лікаря фінської команди, котрий оголосив, що через температуру 37,7 Мюллюла змушений тимчасово припинити виступи на Чемпіонаті світу... Першим вільним стилем на чолі скороченого до шістдесяти учасників лижного пелетону на трасу пішов Ісометса, через чотири секунди після нього – Елофссон, через шість секунд після того – фін Янне Іммонен, за дванадцять секунд після фіна – Денисов, через чотири секунди після того – швед Матіас Фредрікссон і ще через дві секунди – німець Йоган Мюлеґ, який виступав під іспанським прапором. До цієї шістки була прикута вся увага; на думку спеціалістів, ніхто інший у суперечку за медалі не міг втрутитися.

Сказати, що все вирішилося на останніх метрах, було би гіперболою. Та фінальні дуелі за 1-е і 3-є місця виявилися цікавими. Елофссон та Ісометса довго поступались один одному, та перед самим виходом на стадіон, глибоко дихаючи, швед прискорився – і виграв “золото”. Групу тих, хто претендував на “бронзу”, зі самого старту очолив володар Кубка світу минулого сезону Мюлеґ. Першим не витримав темпу Фредрікссон. Помітивши, що став задихатися й Іммонен, на підйомі Мюлеґ удвічі частіше запрацював лижами. Денисов спробував упіймати ривок, але наштовхнувся на спину Іммонена (трохи пізніше фін упав і зійшов із дистанції).

Ну, а завершилася субота очікуванням скандалу: традиційна церемонія нагородження на центральній площі міста цього разу чомусь не відбулася. Близький до керівництва FIS журналіст зі Швейцарії припустив, що причина переносу вшанування – позитивний допінг-тест одного з призерів. Під підозрою журналістів опинилися двоє: Елофссон та Ісометса.

І от у неділю стало відомо, що на допінгу спіймався саме Ісометса. Водночас він кинув тінь підозри на всіх своїх колег-співвітчизників, і насамперед – на Мюллулу, який знявся після першої частини гонки. Назву препарату і термін дискваліфікації Ісометси поки що не розголошують. Однак із неофіційних, але надійних джерел газети “Известия” стало відомо, що взята у фінського лижника контрольна проба В також дала позитивний результат...

Таким чином, срібну медаль учора ввечері отримав Мюлеґ, а бронзову – Денисов.
І. Г.

POSTUP - ПОСТУП
№29 (687),
20-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майора Мельниченка "клонували"
·Провалля на Яворівшині розширюються

ПОГЛЯД
·Провалля на Яворівшині розширюються
·Суперечки в УРП не припиняються
·Ми хочемо і будемо вільно мислити...
·Не сотвори собі кумира

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів теж може піти під землю
·Недбалих керівників звільнятимуть
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто почне виробляти свою електроенергію
·Грип спричинив смерть дітей

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·У цілому місті відімкнуть воду?
·Свято кохання у прямому ефірі

ПОСТУП З КРАЮ
·Суботні погроми в Києві
·Чотири дні на "Території, вільній від Кучми"
·Богдан Бойко запропонував Рухам об"єднуватися
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Фішера може врятувати його сусідка
·Заколот у найбільшій латиноамериканській тюрмі
·На Балканах - нові трупи
·Удар ро Багдаду може зачепити Київ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко не хоче залишатися без грошей МВФ
·Запорізький алюміній: знову скандал!
·Ще раз про "Грамед" і ліки
·Ікри більше не буде
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Наш театр без "Хануми", як "базар без хурми"
·У вирі імпровізацій Юрія Боня
·27 лютого Ferdydurke у Львові!

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Ще раз про "У.Б.Н."

СПОРТ-ПОСТУП
·Фінських лижників спіймали на допінгу
·Перші здобутки і втрати львів"ян
·Українці - бронзові призери Універсіади
·Смерть легендарного гонщика
·В очікуванні ностальгії: Карпов-Каспаров
·"Шахтар" буде телевізійним лідером України
·Гран-прі без українців
·Шевченко прокинувся, але "Мілан" - ні
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Києві львів"янам вистачило роботи
·Весняні варіації моди