BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Телеподвиги повторювати небезпечно

КІНО

Остап КАРАСЬ

За кілька останніх років число автомобільних аварій значно збільшилося, що пов’язано не тільки з “розхристаністю” водіїв на дорозі, але і з загальним зростанням кількості автотранспорту на наших дорогах. Причому сьогодні помітною є тенденція до зниження кількості аварій зі смертельними наслідками на тлі зростаючої статистики дорожньо-транспортних подій із різноманітними травмами кінцівок, хребта, голови.

Така ситуація змушує автомобільні компанії приділяти дедалі більше уваги розробці більш надійних систем безпеки автомобілів. Якщо раніше вартість авто визначалася переважно дизайном і технічними характеристиками, то зараз ціна великою мірою залежить ще й від того, наскільки водій і пасажири авто захищені на випадок аварії.

Для вивчення характеру травм тіла, що виникають при аварії, і оцінки якості системи безпеки автотранспорту концерни проводять краш-тести, під час яких штучно відтворюється картина аварії. При цьому машину буквально “нашпиговують” численними датчиками, комп’ютерами, камерами, а роль водія і пасажира грають манекени, виконані з високотехнологічних матеріалів, що дозволяє надати їм властивостей, характерних для тіла людини.

Проте зробити правдоподібно ламкі копії кінцівок досить важко, а ті, що вже створені, не можуть повною мірою відобразити характер травм. Нещодавно спеціалісти визнали той факт, що у своїх тестах вони – поряд із “ляльками” – використовують частини тіл тих людей, які заповідають своє тіло для подібних експериментів (за умови згоди їхніх родичів). Найчастіше при імітації автомобільних аварій використовують не цілі тіла, а кінцівки, переважно нижні, тому що саме вони страждають найбільше. Декому використання трупів у таких дослідженнях може здатися варварством, але вчені вважають, що тільки так можна врятувати якомога більше життів.

Треба зауважити, що така турбота про безпеку людей, які користуються автомобілями, виявляється далеко не скрізь. Так, до прикладу, в кіноіндустрії ніхто не турбується тим, аби виховати в підростаючого покоління належне ставлення до правил дорожнього руху. Американські вчені провели дослідження, під час якого переглянули 50 фільмів, і виявили, що герої постійно порушують елементарні правила поведінки на дорогах: цілковито забувають про ремені безпеки, на велосипедах і мотоциклах їздять без шоломів, вулицю переходять лише в неналежному місці та ще й, як на зло, на червоне світло світлофора. Причому тільки в 6% кінокартин герої одержують “по заслузі”: потрапляють в аварії або отримують травми.

Звичайно, коли дивишся захоплюючий бойовик або комедію, то якось не замислюєшся над тим, що герой може проїхати на червоне світло, створивши за собою корок із дорогих автомобілів, або випадково збити бабусю, що опинилася в невдалий час у невдалому місці.

Одна з останніх наукових праць була присвячена тому, як ремені безпеки реально впливають на безпеку учасників руху: виявилося, що хоча вони й понизили число жертв серед водіїв, ті ж таки водії зовсім позбулися страху. Ремінь безпеки дарує впевненість у власній невразливості, відтак у серці чи не кожного автомобіліста знаходить собі місце ще один “шумахер”. Як наслідок, збільшується число жертв серед пішоходів: їх же паски безпеки не захищають!
Позитивному героєві, який рятує світ, “безневинні пустощі” легко пробачаються, а діти, імітуючи героя, здирають коліна, повторюючи трюки кумирів на велосипедах. Коліна – це в кращому разі. Але тому, хто надивився карколомних голлівудських трюків, і до серйозної травми недалеко. Говорячи про вплив сучасного розуміння життя, що навіюється з боку телебачення, потрібно відзначити одне: батьки можуть захистити своє чадо і “відфільтрувати” інформацію, що йде із “блакитного екрана” своїми критичними зауваженнями, і про це не треба забувати.

Крім цього, не слід забувати і про травматологічні відділення, які через деякий час після перегляду чергового дорогого кіношедевру швидко заповнюються новими пацієнтами. Не обов’язково, щоб останні їздили на дорогих лімузинах, адже є знаряддя і простіші: велосипед або, врешті, піротехнічні забави (пригадайте львівські новорічні канонади). Тож фільтруйте те, що ви дивитеся, і думайте, бо вибір – за вами, а робота – за медиками.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Загроза війни

ПОГЛЯД
·Лев у гербі та корономанія
·ОБВАЛ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан
·Підготовка до візиту Папи Римського триває
·КІЛЬКА СЛІВ
·Республіканці знову на межі чергового розколу
·Для управління містом можна найняти менеджера
·Бойовий гопак ображений на місцеву владу

ПОСТУП З КРАЮ
·КОМЕНТАРІ
·Загроза громадянської війни
·Тріумфальна арка імені Потебенька

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Сергій Тігіпко: У новому уряді я буду міністром охорони здоров"я

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мало не вбили шефа МВС Сербії
·Фішера звинувачують у брехні
·Росія грає м"язами
·"Курск" загинув від власної торпеди

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Телеподвиги повторювати небезпечно
·Не витрачайте час на... унітаз
·Забагато вітамінів - також недобре

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Ми не далеко втекли від мишей?
·Оргазм як останнє слово техніки
·Вирок легеням планети
·"Мир" іще політає. Недовго
·Перший крок до штучної шкіри
·Венецію порятують картини

МОДНИЙ ПОСТУП
·Стиль імперії. Античність і мода
·Призми моди

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Бернар-Марі Колтес: Я став драматургом випадково
·Ігор Подольчак, Ігор Дюрич: У тому, що Україну представлятимуть галичани, є історична справедливість

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий бокс знов у місті Лева
·Наше "Динамо" знову програло чемпіону
·"Рома" пішла слідами "Лаціо"
·У голландських клубах гратимуть біженці
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР