BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

"Курск" загинув від власної торпеди

РОЗСЛІДУВАННЯ

Святослав ЦЕГОЛКО

Російське військове керівництво врешті-решт визнало те, про що на Заході говорили вже давно. Атомний підводний човен “Курск” потонув через вибух торпеди.

Для того, щоби знайти істину, російським військовим знадобилося аж півроку.
Однак час для їхніх оприлюднень обрано цілком правильно: тепер це вже не викличе соціальних збурень. Спершу російське керівництво висловлювалося про потоплення “Курска” іноземним кораблем. Ця версія вельми подобалася й самому президентові Путіну, але факти взяли гору.

Віце-адмірал Валерій Дорогін провів спеціальну прес-конференцію, приурочену загибелі “Курска”. Дорогін як представник урядової комісії, яку, до речі, очолює російський віце-прем’єр Клєбанов, визнав, що атомна субмарина затонула від вибуху торпеди. За словами віце-адмірала Дорогіна, на “Курску” зафіксували два вибухи. Обидва – у торпедному відсіку. Причини першого вибуху ще не встановлено, другий же став наслідком першого. І саме через другий вибух у торпедному відсіку “Курск” затонув у Баренцевому морі. Офіційною мовою все звучить таким чином. Через розгерметизацію торпеди компоненти торпедного палива зіткнулися і відбувся перший вибух. Його передбачувана потужність становила 100 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Від цього вибуху загинули всі військові, які перебували у першому й другому відсіках.
Після цього детонували інші торпеди. Потужність другого вибуху становила вже 1000 кілограмів у тротиловому еквіваленті, й від нього загинули всі люди в третьому й четвертому відсіках, і майже повністю – екіпаж п’ятого відсіку. За словами Дорогіна, інші члени екіпажу “Курска” змогли протриматися максимум дев’ять годин після вибуху, оскільки на кораблі виникла пожежа і прорвалися трубопроводи з маслом. Масло потрапило на регенераційні апарати, почав виділятися чадний газ, і підводники задихнулися.

До речі, російський віце-адмірал непрямо підтвердив, що як одна з версій загибелі субмарини розглядався варіант, нібито “Курск” міг бути підбитий крейсером “Петр Великий”. Дорогін твердить, що корабель перебував у той момент надто далеко. Однак остаточного рішення в урядової комісії з цього приводу ще немає.

“Курск” мав на озброєнні торпеди зі зрідженим пальним, яке в 60-х роках випробовувалося також британським королівським флотом, але британці від нього відмовилися через ненадійність цього виду торпедного пального.

За останніми даними російських військових, з дна моря були підняті тіла дванадцяти загиблих солдатів та близько сорока тонн уламків російської субмарини. Російські військові спершу наполягали, що не потрібно починати підйом останків, бо це неможливо, проте Путін пообіцяв народові поховати усіх (а це 118 жертв) у землі.

Найцікавіша частина доповіді російського військового стосувалася причин необхідності підйому субмарини. “Курск” підніматимуть зовсім не для встановлення причини загибелі субмарини або витягання тіл екіпажу. Зі слів Дорогина, підйом екіпажу – благородна справа, але ніхто на нього 75 мільйонів доларів не дасть. Військових насамперед цікавить атомний реактор та його поведінка в такій екстремальній ситуації: чому він витримав обидва вибухи? За даними норвезьких сейсмологів, вибуху, що був би еквівалентним атомному, не зафіксовано. Тепер російські військові зовсім не впевнені в цілісності реакторів і не знають, як вони поводитимуться.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Загроза війни

ПОГЛЯД
·Лев у гербі та корономанія
·ОБВАЛ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан
·Підготовка до візиту Папи Римського триває
·КІЛЬКА СЛІВ
·Республіканці знову на межі чергового розколу
·Для управління містом можна найняти менеджера
·Бойовий гопак ображений на місцеву владу

ПОСТУП З КРАЮ
·КОМЕНТАРІ
·Загроза громадянської війни
·Тріумфальна арка імені Потебенька

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Сергій Тігіпко: У новому уряді я буду міністром охорони здоров"я

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мало не вбили шефа МВС Сербії
·Фішера звинувачують у брехні
·Росія грає м"язами
·"Курск" загинув від власної торпеди

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Телеподвиги повторювати небезпечно
·Не витрачайте час на... унітаз
·Забагато вітамінів - також недобре

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Ми не далеко втекли від мишей?
·Оргазм як останнє слово техніки
·Вирок легеням планети
·"Мир" іще політає. Недовго
·Перший крок до штучної шкіри
·Венецію порятують картини

МОДНИЙ ПОСТУП
·Стиль імперії. Античність і мода
·Призми моди

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Бернар-Марі Колтес: Я став драматургом випадково
·Ігор Подольчак, Ігор Дюрич: У тому, що Україну представлятимуть галичани, є історична справедливість

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий бокс знов у місті Лева
·Наше "Динамо" знову програло чемпіону
·"Рома" пішла слідами "Лаціо"
·У голландських клубах гратимуть біженці
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР