BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Тріумфальна арка імені Потебенька

ПІКЕТИ

Ольга ЯЦЕНКО

Учора приміщення Генеральної прокуратури перебувало в епіцентрі уваги учасників відразу двох акції. З одного боку, члени партії “Батьківщина” проводили “Акцію правди: свободу Юлії Тимошенко!”, з іншого – “Україна без Кучми” святкувала уродини Генерального прокурора.

Їхня акція називалася “Тріумфальна арка з нагоди відновлення брехливої діяльності та дня народження Генерального потебенька України”. У цілому під стінами Генпрокуратури назбиралося близько чотирьохсот осіб. Обійшлося без втручання міліції і прикрих інцидентів.

“Ніхто до нас не вийшов: постояли, помітингували – і розійшлися, – розповіла “Поступу” народний депутат України, член партії “Батьківщина” Зореслава Ромовська. – Очевидно, вони святкували, і їм було не до наших вимог”. Серед вимог, які висунули члени партії “Батьківщина”, було негайне звільнення Юлії Тимошенко. За словами Зореслави Ромовської, не можна допустити, аби Юлія Тимошенко і далі перебувала у в’язниці, адже стан її здоров’я залишається незадовільним. Більше того, умови, в яких утримують Юлію Володимирівну, нагадують жахливі описи, які можна побачити хіба в романі Івана Багряного “Сад Гетсиманський”. “Юлія Тимошенко навіть не має змоги лягти: на день її ліжко піднімається, – розповідає Зореслава Ромовська, – і є лише маленький ослінчик, на який можна присісти. У три перші дні ув’язнення забороняється писати і читати”. Зрозуміло, що в таких умовах зламатися може навіть здоровий і сильний чоловік, а не те що тендітна хвора жінка.

Вимоги іншої частини пікетників були більш кардинальними: вони, як звичайно, вимагали відставки всіх силових міністрів, Президента і Генерального прокурора. “На честь уродин Михайла Потебенька було споруджено з дерева “тріумфальну арку”, – розповів “Поступу” співголова акції “Україна без Кучми” Юрій Луценко, – яка була розписана в стилі українських народних орнаментів та абстрактних орнаментів у вигляді наручників, різних видів зброї тощо. Перед аркою сиділи три мавпочки, які мали символізувати дії Генпрокуратури – нічого не бачу, нічого не чую, нічого не говорю”. Дорога до арки була встелена етикетками з трускавецької мінеральної води.

Оскільки до пікетників ніхто не вийшов, то відбувся мітинг. На думку Степана Хмари, який виступав на ньому, є певний символізм у тому, що Юлію Тимошенко утримують у тій самій камері, що і його – 10 років тому, а символізує це лише повернення всього назад, до часів тоталітаризму. Юрій Луценко заявив, що має неспростовні докази того, що Михайло Потебенько є інвалідом І групи (він потерпів під час аварії на ЧАЕС) і є непрацездатним на 90%. Тому Генпрокуророві порадили берегти своє здоров’я на пенсії, на яку вже давно час вийти. Та, схоже, Гепрокурор був зайнятий святкуванням уродин, тож не звернув жодної уваги на акцію, присвячену його персоні.

Але учасники “України без Кучми” не збираються зупинятися – і вже
25 лютого проведуть Народний трибунал над Президентом України. “Буде обрано народного прокурора, народного суддю, будуть свідки, – каже Юрій Луценко. – Люди самі визначать, що роботи з Президентом: чи судити його, чи відправити на пенсію”. Відбудеться ця акція поблизу Майдану Незалежності. До речі, на нині акція “Україна без Кучми” налічує 45 наметів.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Загроза війни

ПОГЛЯД
·Лев у гербі та корономанія
·ОБВАЛ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан
·Підготовка до візиту Папи Римського триває
·КІЛЬКА СЛІВ
·Республіканці знову на межі чергового розколу
·Для управління містом можна найняти менеджера
·Бойовий гопак ображений на місцеву владу

ПОСТУП З КРАЮ
·КОМЕНТАРІ
·Загроза громадянської війни
·Тріумфальна арка імені Потебенька

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Сергій Тігіпко: У новому уряді я буду міністром охорони здоров"я

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мало не вбили шефа МВС Сербії
·Фішера звинувачують у брехні
·Росія грає м"язами
·"Курск" загинув від власної торпеди

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Телеподвиги повторювати небезпечно
·Не витрачайте час на... унітаз
·Забагато вітамінів - також недобре

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Ми не далеко втекли від мишей?
·Оргазм як останнє слово техніки
·Вирок легеням планети
·"Мир" іще політає. Недовго
·Перший крок до штучної шкіри
·Венецію порятують картини

МОДНИЙ ПОСТУП
·Стиль імперії. Античність і мода
·Призми моди

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Бернар-Марі Колтес: Я став драматургом випадково
·Ігор Подольчак, Ігор Дюрич: У тому, що Україну представлятимуть галичани, є історична справедливість

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий бокс знов у місті Лева
·Наше "Динамо" знову програло чемпіону
·"Рома" пішла слідами "Лаціо"
·У голландських клубах гратимуть біженці
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР