BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Республіканці знову на межі чергового розколу

ЧВАРИ

Тетяна НАГОРНА

Цієї неділі обласна організація Української республіканської партії (УРП) запланувала провести чергову звітно-виборну конференцію і врешті обрати собі нового голову. Нагадаємо, що з грудня минулого року, коли Рада партії усунула від цієї посади Степана Середу, і до цього часу львівськими республіканцями керує виконуючий обов’язки Степан Гринчишин. Однак за нинішнього стану речей в УРП “Поступ” не наважується стверджувати, що ця звітно-виборна конференція справді відбудеться.

У процесі передвиборної кампанії на посаду голови партії, в якій у не надто коректний спосіб мірялися силами два кандидати – Олександр Шандрюк та Левко Лук’яненко – середовище УРП фактично розкололося на два табори. Слід сказати, що по виборах (у них, нагадаємо, переміг Лук’яненко) це протистояння не загострилося, проте і не зникло. Та у зв’язку з активною участю новообраного голови партії у Комітеті захисту конституції “Україна без Кучми!” “ворогуючі” табори помінялися ролями. Тепер ті, хто активно обстоював право Лук’яненка очолити УРП, узялися “гостро засуджувати” його діяльність, натомість недавні опоненти зголосилися з підтримкою. На останньому за часом засіданні Проводу УРП його члени більшістю голосів ухвалили рішення, яким визнали жорстку антипрезидентську позицію Голови УРП Левка Лук’яненка такою, що “суперечить засадам і вимогам Статуту та шкодить інтересам партії”. Як повідомив “Поступові” в.о. голови УРП Степан Гринчишин, власне сьогодні для Левка Лук’яненка вирішальний день, адже саме сьогодні у Києві відбудеться ще одне засідання Проводу, на якому остаточно вирішуватиметься питання висловлення недовіри голові партії.

У Львові організація УРП є найпотужнішою, а отже, від того, хто стане її лідером (опонент чи союзник Лук’яненка), залежатиме й подальше головування в партії пана Левка. Процедура висування кандидатур на голову обласної організації передбачає, що це може виключно чинний голова усієї партії, тож легко спрогнозувати, що Левко Лук’яненко пропонуватиме на цей важливий партійний пост когось “зі своїх”. Зараз такими можуть бути четверо: Новоженець, Павлишин, Виличко та Гринчишин. Відомо, що Степана Середу, який користується неабияким авторитетом серед товаришів по УРП і віднедавна знову почав гаряче підтримувати Левка Лук’яненка, цей самий Лук’яненко виключив зі списку ймовірних кандидатів як людину, котра не сприятиме порозумінню з внутріпартійною опозицією. А опозиція ця тим часом не дрімає. Спеціально створений для підготовки звітно-виборної конференції у Львові комітет (16 проти 4 його членів налаштовані антилук’янівсько), як твердить дехто з партійців, займається провокаціями. Наприклад, призначає місце проведення цієї конференції одразу у двох місцях або розповсюджує в місцеві ЗМІ інформацію, яка зіштовхує лобами потенційних УРПівських однодумців.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Загроза війни

ПОГЛЯД
·Лев у гербі та корономанія
·ОБВАЛ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан
·Підготовка до візиту Папи Римського триває
·КІЛЬКА СЛІВ
·Республіканці знову на межі чергового розколу
·Для управління містом можна найняти менеджера
·Бойовий гопак ображений на місцеву владу

ПОСТУП З КРАЮ
·КОМЕНТАРІ
·Загроза громадянської війни
·Тріумфальна арка імені Потебенька

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Сергій Тігіпко: У новому уряді я буду міністром охорони здоров"я

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мало не вбили шефа МВС Сербії
·Фішера звинувачують у брехні
·Росія грає м"язами
·"Курск" загинув від власної торпеди

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Телеподвиги повторювати небезпечно
·Не витрачайте час на... унітаз
·Забагато вітамінів - також недобре

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Ми не далеко втекли від мишей?
·Оргазм як останнє слово техніки
·Вирок легеням планети
·"Мир" іще політає. Недовго
·Перший крок до штучної шкіри
·Венецію порятують картини

МОДНИЙ ПОСТУП
·Стиль імперії. Античність і мода
·Призми моди

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Бернар-Марі Колтес: Я став драматургом випадково
·Ігор Подольчак, Ігор Дюрич: У тому, що Україну представлятимуть галичани, є історична справедливість

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий бокс знов у місті Лева
·Наше "Динамо" знову програло чемпіону
·"Рома" пішла слідами "Лаціо"
·У голландських клубах гратимуть біженці
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР