BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан

НАУКА

Маріанна РОМАНЕНКО

Цього тижня особливим рішенням ректорату у Львівській Академії мистецтв було оголошено надзвичайний стан. Про це повідомив нас ректор ЛАМ Андрій Бокотей.
Такі вимушені заходи він пояснює безладом, який завжди притаманний творчим людям. “Дисципліна дуже погана. Ми
5 лютого розпочали навчання. А деякі студенти ще до сих пір не з’явилися. І вони будуть за це відповідати. Викладачі теж несумлінно ставляться до своїх обов’язків”, – каже ректор, який називає оголошення надзвичайного стану в академії внутрішнім розпорядженням.

Прогульників-студентів було завжди і у всі часи багато. Кожен вуз боровся з ними своїми методами. Наприклад, за словами проректора з навчальної роботи Національного університету “Львівська Політехніка” Володимира Павлишина, студента, який ігнорував навчання протягом місяця, тут просто виключають.

Одночасно з’явилися чутки, що рішення ректорату ЛАМ пов’язане з тим, що академію позбавили або найближчим часом планують позбавити четвертого рівня акредитації. Тобто понизити до училища. Пан Бокотей також чув ці розмови. Але вважає їх наклепами конкурентів. “Нас оточують різні інституції і конкретні інститути прикладного мистецтва. У Києві та Косові на базі технікумів створено інститути. У Львові створюється нова академія дизайну з відділом декоративного та ужиткового мистецтва. В Івано-Франківську, Рівному та Мукачеві є відділи мистецтва. І студенти та абітурієнти починають собі шукати, де краще”, – каже він.

“Поступ” перевірив цю інформацію у Міністерстві науки та освіти. Цікаво, що там ніхто нічого про це не чув. Як пояснив начальник відділу ліцензування та акредитацій Валерій Доміш, процедура зменшення рівня акредитації вузу можлива, хоча це не так просто зробити. “Це може статися тільки за рішенням Кабміну. А той, у свою чергу, керується поданням від Міністерства освіти та науки. Проте я стовідсотково знаю, що ми не тільки не подавали таких документів на засідання Кабміну, але й не готували їх щодо Львівської Академії мистецтв”, – запевнив пан Доміш. Він також пояснив, що для того, щоби вуз відповідав своїм критеріям, там мусить працювати певна кількість наукових працівників.

“Проблема браку професорів завжди гостра у всіх вузах. Проте прецеденту позбавлення вузу акредитації через це в Україні ще не було”, – каже Володимир Павлишин з “Львівської Політехніки”. Ректор ЛАМ Андрій Бокотей погоджується, що з викладачами з високими званнями у них є певний дефіцит. “У нас дуже застарілий професорський склад. Нашому наймолодшому – вже за шістдесят. Але ви не уявляєте, як важко зараз стати професором у нашій галузі. Художник не може займатися дисертаціями. Адже він творчо працює і проводить педагогічну роботу. А щоб стати доцентом, треба бути заслуженим художником або заслуженим діячем мистецтв. Народний художник прирівнюється до доктора мистецтвознавства і може бути професором. Та не всі зможуть стати тими заслуженими, бо, як правило, це собі пробиває Київ. Вони там ближче”, – пояснив ситуацію ректор.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Загроза війни

ПОГЛЯД
·Лев у гербі та корономанія
·ОБВАЛ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·В Академії мистецтв оголосили надзвичайний стан
·Підготовка до візиту Папи Римського триває
·КІЛЬКА СЛІВ
·Республіканці знову на межі чергового розколу
·Для управління містом можна найняти менеджера
·Бойовий гопак ображений на місцеву владу

ПОСТУП З КРАЮ
·КОМЕНТАРІ
·Загроза громадянської війни
·Тріумфальна арка імені Потебенька

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Сергій Тігіпко: У новому уряді я буду міністром охорони здоров"я

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мало не вбили шефа МВС Сербії
·Фішера звинувачують у брехні
·Росія грає м"язами
·"Курск" загинув від власної торпеди

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Телеподвиги повторювати небезпечно
·Не витрачайте час на... унітаз
·Забагато вітамінів - також недобре

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Ми не далеко втекли від мишей?
·Оргазм як останнє слово техніки
·Вирок легеням планети
·"Мир" іще політає. Недовго
·Перший крок до штучної шкіри
·Венецію порятують картини

МОДНИЙ ПОСТУП
·Стиль імперії. Античність і мода
·Призми моди

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Бернар-Марі Колтес: Я став драматургом випадково
·Ігор Подольчак, Ігор Дюрич: У тому, що Україну представлятимуть галичани, є історична справедливість

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий бокс знов у місті Лева
·Наше "Динамо" знову програло чемпіону
·"Рома" пішла слідами "Лаціо"
·У голландських клубах гратимуть біженці
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР