"Рома" пішла слідами "Лаціо"

Лідер чемпіонату Італії зробив вагому заявку на виліт із єврокубка

КУБОК УЄФА

Іван ГЕЛЕМЕЙ

Перші матчі 1/8 фіналу другого за престижністю європейського клубного турніру знову засвідчили непереконливий вигляд представників Серії А – нібито найсильнішої національної першості світу – на континентальній арені. Такі гранди, як “Інтер”, “Парма” та “Рома”, спромоглися здобути на трьох лише одне очко. При цьому римський клуб – лідер італійської першості – програв удома, а дві інші команди не змогли перемогти суперників, які відверто поступаються їм за класом. Черговим фіаско італійського футболу сповна скористались іспанці, які все переконливіше доводять саме у Європі, що тепер Прімеро – головний претендент на звання найсильнішого чемпіонату планети.

“Рома” (Італія) – “Ліверпуль” (Англія) – 0:2 (Оувен, 46, 72).

Ліверпульська команда нарешті продемонструвала на європейській арені свій великий потенціал, перегравши в гостях лідера Серії А, причому зробила це дуже впевнено. Два точні удари Майкла Оувена довели серйозність претензій “Ліверпуля” на Кубок УЄФА. Загалом, слід зазначити, що обидва голи молодий форвард забив після помилок італійських захисників. Спершу, лише через 39 секунд після початку другого тайму, Алессандро Рінальді й Амедео Маньйоне не впорались у своєму штрафному майданчику з м’ячем, а форвард збірної Англії, недовго думаючи, скористався цим – перехопив м’яч і послав його точно у ворота повз Франческо Антоніолі, який відчайдушно кинувся під удар. На 72-й хвилині помилився вже сам воротар господарів: замість того, щоби легко впіймати м’яч після удару Ґарі Макаллістера, Антоніолі кулаком вибив його в поле, причому на того ж Макаллістера, який розіграв стінку з Крістіаном Циґе, вивівши гравця збірної Німеччини на вільну зону на правому фланзі. Німець чітко оцінив ситуацію і зробив вивірений простріл у штрафний майданчик “Роми”, де цю передачу Оувен дуже чітко замкнув головою. Таким чином, римський клуб може вже помаленьку прощатися з Кубком УЄФА, як його земляки з “Лаціо” – з Лігою чемпіонів. А от ліверпульські футболісти у спортивний спосіб помстилися за травми своїх фанатів напередодні матчу, коли на англійців напали римські тифозі.

ПСВ “Ейндховен” (Голландія) – “Парма” (Італія) – 2:1 (Оєр, 24, Роммендаль, 73 – Мбома, 67).

Після цього матчу голландці будуть довго кусати собі лікті, адже впродовж усієї зустрічі вони мали просто шалену перевагу, та змогли забити лише два м’ячі. “Парма” грала на контратаках, і здавалося, що ця тактика зазнала невдачі вже на 16-й хвилині, коли Андре Оєр із близької відстані вразив ворота гостей. Голландці продовжували плести хитрі комбінації і практично кожну атаку доводили до удару у ворота, але м’яч уперто обминав ціль. Так і пройшов увесь перший тайм. У другому нічого принципово не змінилося, та голландці стали грати якось самовпевнено, за що на 67-й хвилині й поплатилися, коли Патрік Мбома опинився на ударній позиції у штрафному майданчику господарів і легко зрівняв рахунок. Такий перебіг подій не влаштовував голландців, і вони всією командою пішли на штурм воріт “Парми”, який, урешті, закінчився голом Денніса Роммендаля. Однак, незважаючи на практично постійний тиск на ворота італійців, господарі поля забити більше так і не змогли, і це залишає питання про те, яка з двох команд буде грати у чвертьфіналі, відкритим.

“Алавес” (Іспанія) – “Інтер” (Італія) – 3:3 (Морено, 3, Теллес, 70, Алонсо, 73 – Рекоба 45, 50, Вієрі, 65).

Іспанський “Алавес” показав у цьому матчі те, що не кожен клуб зможе показати у двобої з одним із грандів європейського футболу – італійським “Інтером”. Господарі поля зуміли відігратися, незважаючи на те, що програвали два м’ячі!
І хоч “Інтер” у цій парі – безумовний фаворит, шанси перед матчем-відповіддю на стадіоні імені Джузеппе Меацца є й у скромного клубу з Іспанії. Загалом, господарі поля досить жваво розпочали матч і вже на 3-й хвилині Хаві Морено, на якого “полює” багато європейських грандів, відкрив рахунок. Однак, м’яч у відповідь Альваро Рекоби за хвилину до свистка на перерву примусив замовкнути трибуни, що заходилися від ейфорії. Цей м’яч приніс італійцям психологічну перевагу, і через п’ять хвилин після початку другого тайму Рекоба оформив “дубль”. Здавалося, що в середині другого тайму, коли Крістіан Вієрі провів третій м’яч у ворота господарів поля, гра вже зроблена – аж ні! На 70-й хвилині трибуни знову захоплено заревіли: це Оскар Теллес зі штрафного вразив ворота Себастьяна Фрея, а ще через декілька хвилин уболівальники готові були всі до одного вискочити на поле, коли Іван Алонсо ще раз засмутив воротаря італійців. “Алавес” міг і вирвати перемогу, коли на передостанній хвилині румун Козмін Контра мало не порвав сітку воріт “Інтера”, щоправда, з зовнішнього боку. Та, видно, четвертий м’яч того вечора іспанцям не судилося забити.

“Райо Вальєкано” (Іспанія) – “Бордо” (Франція) – 4:1 (Квінтана, 19, Болич, 73, Куведо, 82, Мічел, 90 – Лалан, 2).

Іспанський “Райо Вальєкано” здобув просто приголомшливу перемогу над французьким “Бордо”. Іспанські футболісти забили три м’ячі в останні сімнадцять хвилин матчу і практично гарантували собі місце у чвертьфіналі. Загалом же, матч почався для “Райо” – гірше не придумаєш: нападник “Бордо” Ліліан Лалан з кута штрафного майданчика вразив ворота господарів. Щоправда, на 21-й хвилині Рамон Квінтана зрівняв рахунок, а у другому таймі... У другому таймі господарів поля ніби підмінили: всю другу половину зустрічі вони не випускали гостей із їхньої половини поля й урешті вчинили їм справжній розгром. Його започаткував на 73-й хвилині Елвір Болич, який скористався помилкою голкіпера “Бордо” Ульріха Раме. Через дев’ять хвилин помилку захисників використав Хосе Марія Куведо, а довершив розпочате чудовий удар Мічела з призначеного метрів за 25 від французьких воріт штрафного.

АЕК (Греція) – “Барселона” (Іспанія) – 0:1 (Луїс Енріке, 41).
“Штутґарт” (Німеччина) – “Сельта” (Іспанія) – 0:0.
“Порто” (Португалія) – “Нант” (Франція) – 3:1 (Есквердінья, 17, з пенальті, Джиллет, 58 (автогол), Секретаріо, 87 – Ахамада, 14).
“Славія” (Чехія) – “Кайзерслаутерн” (Німеччина) – 0:0.