BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 ЛЮТОГО 2001 року |

Автогіганти скорочують виробництво

СТРАЙКИ

Віктор КОРБУТ

Європу накрила хвиля страйків на заводах корпорації General Motors, які пов’язані з останніми планами корпорації щодо скорочення виробництва автомобілів у європейських філіях, що, відповідно, спричинить скорочення кількості робочих місць.

За попереднью оцінкою, загальна кількість робочих місць зменшиться втричі й становитиме 30 тисяч чоловік. Утім, згідно з іншими даними, які наводить незалежна профспілка, число робочих місць зменшиться на 40 тисяч чоловік.
Сьогодні на заводах корпорації в Європі зайнято 90 тисяч чоловік. До цього часу випуск автомобілів уже скоротився на 12%, і якщо раніше нормою було 8500 автомашин за день, то зараз збирається лише 7450. Звісно, що такі плани компанії викликали незадоволення з боку робітників та службовців підприємств, підконтрольних GM.

Так, одного з днів на чотирьох фабриках Opel у Німеччині на годину припинили роботу понад 15 тисяч чоловік. У Великобританії їх підтримали робітники чотирьох заводів Vauxhall. Незважаючи на те, що страйки були попереджувальними і тривали лише годину, керівництво корпорації негативно відреагувало на них, поширивши заяву про те, що було допущено суттєвий зрив виробничого процесу. Утім, як би не ставилося керівництво до страйкарів, Європою прокотилася хвиля підтримки з боку інших підприємств GM. Так, 6000 робітників бельгійських підприємств GM також висловили протест проти планів корпорації. Зрештою, протести зачепили не лише Європу: скрізь, де розташовані підприємства GM, пройшли попереджувальні виступи робітників.

Останні події нагадують маленьку революцію. Річ у тому, що – як би не повернулася справа щодо закриття частини підприємств – винуватцем формально буде голова європейської філії GM, який уже давно не у фаворі як у робітників, так і в керівництва корпорації. Можливо, хвилю протестів вдасться загасити шляхом зміщення з посад керівників GM у Європі. До речі, ті співробітники, які залишаться на підприємствах, також втратять у зарплатні. Уже цього місяця на 10% зменшено оплату адміністративним працівникам і менеджменту, і, швидше за все, це лише початок.

Тим часом, у п’ятницю компанія Land Rover, що є підрозділом Ford Motor Co., оголосила про плани скорочення персоналу на 250 чоловік, а також зменшення обсягів випуску популярного позадорожника, що викликано проблемами з постачанням дизельних двигунів виробництва BMW. Річний обсяг випуску моделі Freelander вирішено скоротити з 84000 до 74000 після того, як концерн BMW відмовився підвищити обсяг постачань двигунів, сказала представниця Land Rover. Скорочення робочих місць планується на складальному виробництві, а підприємство перейде з тризмінного на двозмінний випуск моделі Freelander. “Усі скорочення персоналу відбуватимуться на добровільній основі”, – запевнила представниця Land Rover.

У Великобританії почали серію страйків працівники основного дослідницького центру корпорації Rolls Royce. Причому робітники заводу, який випускає елітні автомобілі, погрожують приєднатися до них найближчим часом. Робітники та службовці протестують проти рішення керівництва компанії звільнити 600 чоловік, яким уже вручені відповідні повідомлення. Усього ж роботи можуть позбутися 1300 кваліфікованих працівників. Згідно з заявою профспілки страйкуючих, звільнення здійснюються у зв’язку з планами керівництва закрити дослідницький центр у Великобританії, перемістивши його в Канаду. Профспілка вимагає знайти альтернативний варіант, який не призвів би до масових звільнень.

Повномасштабні акції протесту проти скорочення робітників і продажу південнокорейської компанії Daewoo почалися цього тижня. Про це з посиланням на представників профспілкової організації компанії повідомляє агентство Reuters. “Керівник профспілки компанії Daewoo Кім Ілсеоб заявив, що всі заводи компанії в Південній Кореї розпочнуть масові страйки з 12 лютого.
Страйки, проведені у відповідь на заплановане скорочення працівників компанії, триватимуть невизначений час”, – сказав представник профспілки.
Нагадаємо, що основний завод компанії Daewoo за рішенням керівництва зупинений на період з 12 лютого до 6 березня з метою скорочення обсягів виробництва. Тимчасове закриття найбільшого підприємства компанії входить в останній план Daewoo зі зниження витрат і дозволяє заощадити 67 мільйонів доларів. Крім того, ці дії збігаються з термінами початку процедури звільнення робітників, що також є частиною плану реструктуризації. На час простою заводу без роботи залишаться 3900 чоловік.

Крім того, компанія Daewoo зазнала краху і на території Польщі. Ще зовсім недавно компанія заперечувала можливість звільнень на польських заводах, однак зараз оголошено про скорочення персоналу на 1 300 чоловік. На підприємстві Daewoo у Варшаві, де працюють 5400 чоловік, буде скорочено чверть персоналу. Daewoo робила ставку на Польщу як на опорний пункт свого реекспорту в східноєвропейські країни. Однак обсяги продажу автомобілів Daewoo у 2000 році порівняно з 1999 роком скоротилися в Польщі на 37%. Частка ринку компанії зменшилася за той же період з 28% до 22,4%, хоча Daewoo, як і раніше, посідає друге місце серед виробників автомашин у Польщі. Згідно з чутками, польське відділення Daewoo має великі борги, і постачальники відмовляються працювати з компанією без попередньої оплати, у той час як тисячі нових автомобілів іржавіють на складах. За даними Liberation, південнокорейська компанія Hyundai зацікавлена в придбанні польської Daewoo, однак для цього вона чекає гарантій від південнокорейського уряду.

POSTUP - ПОСТУП
№27 (685),
16 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нація звільнить Кучму?
·Василь Куйбіда пожадівся послові США

ПОГЛЯД
·Чи висловлять люди недовіру Президентові?
·Львів цього року буде жити за планом
·Чи діждемося Маннергейма?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·З 1 березня за житло платитимемо більше
·На зміну грипу прийшли кір і гепатит
·Медичні центри добудовуватимуть гуртом
·КІЛЬКА СЛІВ
·Представлено нового начальника УМВС
·Очікується реорганізація комунальних підприємств
·На реставрацію гроші проситимуть у ЮНЕСКО
·Лад у країні наведуть податківці?

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Стоп, приїхали...

ПОСТУП З КРАЮ
·Ющенка, Плюща і Кучму притягнуть суду?
·Юлію Тимошенко тримають у найгіршому СІЗО
·Ющенко хоче кадрових змін
·Нація звільнить Кучму?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Над Балтикою таки пахне ракетами
·Останній гріх президента Клінтона
·Москва вимре від "коров"ячого сказу"?
·Усе менше надій на мир

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"АвтоВАЗ-Інвест" став господарем запорізького алюмінію
·Європа хоче заборонити насильницьке поглинання компаній
·Добрі наміри "Доброти"
·Фінансовому словнику - високу оцінку
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Адміністративно-територіальна реформа Львова:

АРТ-ПОСТУП
·Юрій Онух: "На бієнале у Венеції Україну представить Фонд Мазоха"
·Фонд Мазоха

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Чемний водій ДАІ не боїться
·Автогіганти скорочують виробництво

СПОРТ-ПОСТУП
·Кінця світу у футболі ще не буде
·Без тренера і без голів
·Дзаккероні повиснув на волоску
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Оголошено номінантів на "Оскар"