BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 ЛЮТОГО 2001 року |

Чемний водій ДАІ не боїться

Відтепер водіїв не зупинятимуть, якщо вони не скоїли порушення правил дорожнього руху. Хоча перелік ситуацій, коли зупиняти можна, змушує у цьому засумніватися

НОВАЦІЇ

Віктор КОРБУТ

Нещодавно в деяких засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що співпрацівникам Державної патрульної служби заборонено зупиняти автомобілі, водії яких не порушили правила дорожнього руху. Такий наказ віддав Міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. Більше того, за словами начальника Управління Державної автоінспекції МВС України Олександра Міленіна, на території всієї країни зараз проводиться широкомасштабна операція, яка має на меті проконтролювати виконання цього наказу. Що ж це за нововведення?

Як вдалося з’ясувати “Поступу”, насправді в органи ДАІ надійшло доповнення до “Типових рекомендацій про взаємовідносини працівників міліції з учасниками дорожнього руху та власниками транспортних засобів”. Воно дійсно забороняє працівникам ДАІ зупиняти автомобілі, водії яких не скоїли порушень правил дорожнього руху, окрім транспортних засобів, про які є відомості, що вони перебувають у розшуку або використовуються неправомірно, у тому числі з метою втечі з місця дорожньо-транспортної пригоди. Якщо інспектор таки зупинив автомобіль, він має право вимагати у водія товарно-транспортні накладні, дорожні листи, посвідчення водія та реєстраційні документи, що підтверджують право на керування транспортним засобом.

Та найцікавішим у цій ситуації виявилося те, що це доповнення не скасовує дію вже згаданих “Типових рекомендацій...”, а лише покликане розширити їх. Це означає, що досі залишаються в силі підстави для зупинки транспортного засобу працівниками ДАІ, викладені у “Типових рекомендаціях...”, і список цей доволі об’ємний. Такою підставою можуть бути, наприклад, наявні ознаки порушення водієм правил дорожнього руху (у першу чергу це перевищення дозволеної швидкості, порушення вимог знаків та розмітки, неправильне маневрування та обгін, зупинка та стоянка у забороненому місці. Крім цього, до переліку належать порушення правил переїзду пішохідних переходів, перехресть та залізничних переїздів, створення перешкод для руху спецтранспорту з увімкненими світловими та звуковими сигналами, порушення правил перевезень пасажирів і вантажу або ж ігнорування ременів безпеки(!).

Інспектор ДАІ має повне право зупинити вас у разі, якщо характер руху викличе в нього підозру щодо вашої здатності керувати автомобілем. Також вас мають право зупинити, якщо автомобіль має значні зовнішні пошкодження, відсутнє або несправне зовнішнє освітлення. І, нарешті, причиною для зупинки може стати наявність даних про те, що транспортний засіб використовується з протиправною метою, тобто зовнішні ознаки (номери, колір, марка, інші особливі прикмети) збігаються з орієнтуванням особового складу про розшук за скоєний злочин із використанням автомобіля або його викрадення. Цей список доповнюють і спецоперації з розшуку порушників законодавства, які систематично проводяться працівниками ДАІ і під час яких даішники можуть зупиняти для перевірки практично всіх водіїв.

Тож, як бачимо, з одного боку вводиться доповнення, яке прямо говорить про те, що заборонено зупиняти водія, який не порушував правил руху, з іншого ж – наводиться величезний перелік, користуючись яким, можна зупинити практично кожного водія. Аби прояснити ситуацію, ми звернулися за коментарем до старшого інспектора групи профілактичних робіт ДАІ міста Львова Світлани Пасічник. Вона резонно зауважила, що першочергове завдання цієї служби – це профілактика дорожньо-транспортних пригод та викрадень автотранспорту. І в багатьох випадках для того, аби ефективно виконувати ці завдання, працівники ДАІ мусять зупиняти автомобілі. Так, для того, щоби виявити водія, який керує автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, автомобіль потрібно для початку зупинити (лише за січень поточного року у Львові було затримано 274 таких осіб). А порушення цього правила часто стає причиною ДТП.

Пані інспектор також зазначила, що для того, аби відшукати викрадений автомобіль, його теж потрібно спочатку зупинити на перевірку. Крім цього, лише у такий спосіб можна перевірити, чи не цей автомобіль був головним “героєм” дорожньо-транспортної пригоди, з місця якої водій-винуватець утік.
До речі, саме в результаті перевірок транспортних засобів протягом минулого місяця працівниками ДАІ було виявлено 7 автомобілів, у яких номери агрегатів не збігалися із записами у техпаспорті. Завдяки цим же діям було виявлено чотирьох водіїв, які мали підроблені документи, у семи випадках були виявлені перебиті номери агрегатів, також було затримано 4-х водіїв, що втекли з місця аварії, не надавши першої медичної допомоги потерпілим. Крім того, Світлана Пасічник похвалилася, що саме завдяки систематичним перевіркам на дорогах було затримано 170 осіб за підозрою у скоєнні злочину, трьох осіб, що перебували в розшуку, 25 осіб – за крадіжку майна, 8 крадіїв автотранспорту, 12 перевізників наркотиків, одну особу з вогнепальною і трьох – із холодною зброєю.

На завершення бесіди Світлана Пасічник зазначила, що законослухняним водіям немає сенсу боятися інспекторів державтоінспекції, боятися мають злочинці та порушники правил дорожнього руху. А якщо у вас виникло враження, що інспектор державтоінспекції повів себе з вами некоректно (або ж перевищив свої повноваження), сміливо телефонуйте у чергову частину Львівської ДАІ за номером 35-24-31 чи звертайтеся безпосередньо до керівництва цієї структури.

POSTUP - ПОСТУП
№27 (685),
16 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нація звільнить Кучму?
·Василь Куйбіда пожадівся послові США

ПОГЛЯД
·Чи висловлять люди недовіру Президентові?
·Львів цього року буде жити за планом
·Чи діждемося Маннергейма?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·З 1 березня за житло платитимемо більше
·На зміну грипу прийшли кір і гепатит
·Медичні центри добудовуватимуть гуртом
·КІЛЬКА СЛІВ
·Представлено нового начальника УМВС
·Очікується реорганізація комунальних підприємств
·На реставрацію гроші проситимуть у ЮНЕСКО
·Лад у країні наведуть податківці?

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Стоп, приїхали...

ПОСТУП З КРАЮ
·Ющенка, Плюща і Кучму притягнуть суду?
·Юлію Тимошенко тримають у найгіршому СІЗО
·Ющенко хоче кадрових змін
·Нація звільнить Кучму?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Над Балтикою таки пахне ракетами
·Останній гріх президента Клінтона
·Москва вимре від "коров"ячого сказу"?
·Усе менше надій на мир

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"АвтоВАЗ-Інвест" став господарем запорізького алюмінію
·Європа хоче заборонити насильницьке поглинання компаній
·Добрі наміри "Доброти"
·Фінансовому словнику - високу оцінку
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Адміністративно-територіальна реформа Львова:

АРТ-ПОСТУП
·Юрій Онух: "На бієнале у Венеції Україну представить Фонд Мазоха"
·Фонд Мазоха

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Чемний водій ДАІ не боїться
·Автогіганти скорочують виробництво

СПОРТ-ПОСТУП
·Кінця світу у футболі ще не буде
·Без тренера і без голів
·Дзаккероні повиснув на волоску
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Оголошено номінантів на "Оскар"