BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Коли запровадять візи у Польщу?

ШЕНГЕН

Ігор МЕЛЬНИК

11-12 лютого у Красноброді біля Замостя польсько-український клуб журналістів проводив конференцію щодо перспективи впровадження візового режиму на кордоні між Польщею та Україною. Незважаючи на декларації у стратегічному партнерстві з Україною, Польща буде змушена підпорядковуватися прийнятим у Євросоюзі правилам і впровадити візовий режим щодо своїх східних сусідів.

Як повідомив Ґжеґож Новацький, радник польського міністра закордонних справ, жодна з країн ЄС не в стані впроваджувати винятки до Шенгенської угоди та ухилятися від її виконання. У листопаді минулого року польський уряд прийняв програму впровадження візового режиму щодо громадян країн СНД. Уже впроваджено її щодо держав Кавказу та Центральної Азії. З 10 лютого
2001 року візовий режим застосовується до громадян Молдови. А з другої половини цього року – до Білорусі та України.

Стосовно України, як сказав пан радник, ще не визначено остаточних термінів. Він уважає, що польський уряд намагатиметься відтягнути час впровадження віз якнайдалі і прийме остаточне рішення безпосередньо перед вступом Польщі до ЄС. Коли ж настане день “Х” – у році 2003, 2004 чи пізніше, наразі ніхто не може сказати.

Пан Новацький запевнив, що польський уряд намагатиметься лібералізувати процедуру отримання віз для громадян України. Таким полегшенням мали б стати багаторазові та довготермінові візи (до 5 років). На основі взаємності може бути передбачено видачу “дешевих” віз, які коштували б 5-
15 доларів США. До того ж, польська віза у перспективі зможе відкрити українським громадянам усю Європу, бо внутрішні кордони ЄС будуть ліквідовані.

Звичайно, впровадження візового режиму вимагатиме розширення мережі та потужностей консульських установ Польщі в Україні. Поряд з консульствами у Києві, Львові та Харкові передбачається відкрити нові у Луцьку та Одесі. Однак, щоб забезпечити видачу кількох тисяч віз щоденно, потрібно збільшити штат та приміщення консульських установ.

Генконсул Польщі у Львові Кшиштоф Савіцький відзначив, що польська дипломатія уже зараз працює в тяжких умовах, а розмови про більше приміщення у Львові чи, принаймні, про придбання земельної ділянки для його будівництва тривають уже понад шість років. Хоча, за словами пана Савіцького, обласна та міська влада зобов’язалася відповідь дати до кінця лютого.

А рішення про розширення консульства треба було приймати два-три роки тому, щоби встигнути до впровадження віз. Адже зараз 60 урядовців візового відділу консульства Німеччини в Києві видають щоденно дві тисячі шенгенських віз. Тож скільки треба буде таких працівників у Львові? Якщо місто не зможе задовольнити слушні постулати польських дипломатів, доведеться львів’янам їздити за візами до Луцька чи Харкова.

Україна з її відкритими східними та північними кордонами ще довго залишатиметься поза зовнішнім кордоном ЄС. І хочемо ми чи ні – мусимо змиритися із впровадженням візового режиму. Це означатиме обмеження нелегального заробітчанства та контрабандної торгівлі. Врешті-решт, від нас самих залежатиме, коли нас зможуть приймати у Європі без віз та інших обмежень як рівних.

POSTUP - ПОСТУП
№26 (684),
15-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Юлія в тюрмі

ПОГЛЯД
·Що вони роблять?
·Подарунок для Папи
·JULIA CAESAR?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Карстовий провал загрожує життю людей
·Невідомі напали на офіс УНА-УНСО
·Скільки коштує пам"ятник Тарасові Шевченку?
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телебачення знову вимикають
·Працівник УСБУ оголосив сухе голодування
·Скуповуються акції львівських хлібопекарень

ПОСТУП З КРАЮ
·ЗВИНУВАЧЕННЯ
·Новий український курс - Росія?
·Троє звернулися до народу
·Бунт і втеча у Маріупольській колонії

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Олександр Мороз: Я справді використовую "касетний скандал"!

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Америка відповіла Україні та Росії
·Європа відмовляється від російських літаків
·Коли запровадять візи у Польщу?
·Новий землетрус у Сальвадорі
·Шеварднадзе передумав вступати у НАТО

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Монітор і здоров"я. Хто кого?
·Нове страховисько від Command&Conquer
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ПОСТУП
·Заробітки: хто, куди, навіщо?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивство в лазні
·За "опіку" вимагали... квартиру
·Замість доларів - тюремне ув"язнення
·Довірливий платить двічі

СПОРТ-ПОСТУП
·Перший турнір за новими правилами
·Напередодні неофіційного фіналу
·Дві тисячі осіб прощалися з гравцем збірної Італії
·Римський "Лаціо" прощається з Лігою чемпіонів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Жан-Поль Готьє - старий тільник, нова колекція
·ГОРОСКОП