BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Америка відповіла Україні та Росії

ДОКТРИНА

Святослав ЦЕГОЛКО

Американський президент Джордж Буш вирішив внести корективи до військової доктрини Сполучених Штатів. У вівторок та в середу він зустрічався із силовиками й обіцяв їм гроші.

На базі ВМС у Форті Стюарт Буш пообіцяв збільшити майже на 6 мільярдів доларів витрати на утримання військовослужбовців. Насамперед – підвищити платню. А на базі ВМС в Норфолку глава Білого Дому заявив про необхідність спрямувати на військові дослідження і розробки 14 мільярдів доларів. З точки зору українця сума ця кругленька, бо в два рази більша, ніж український бюджет.

У Норфолку, де розташовано штаб-квартиру командування НАТО на Атлантиці, на зустрічі з представниками 18 країн НАТО, що відбулася вчора, Буш оголосив про зміни в американській військовій доктрині. Від великих армійських підрозділів, які створювалися для протистояння колишньому СРСР, США перейдуть до мобільних частин. На ці частини покладають завдання швидкого розгортання і ведення бойових дій у будь-якій точці світу. Таким чином, військова доктрина стає гнучкішою, зрештою, якою вона й мала би бути в однополюсному світі.

Основне, на чому зупинився Буш у виступі, – це нова система протиракетної оборони. Буш вирішив дещо змінити акценти, які розставив його попередник Клінтон. Учора республіканець заявив, що створювати систему ПРО повинні не тільки США, але і їхні союзники у НАТО. Досі в Пентагоні не визначилися, чи покриватиме американська протиракетна парасолька усі країни НАТО. А крім них, існують ще й союзники в Азії (Японія) та на Близькому Сході (Ізраїль). Серед політиків без’ядерної Німеччини немає єдиного ставлення до американської протиракетної оборони. Буш запропонував Європі співпрацю, проте старий континент останні два роки створює власні сили швидкого реагування. А Великобританія та Франція мають власні ядерні арсенали.

Однак особливих розходжень в американському та європейському оборонних курсах зараз немає. Принаймні урановий скандал, який викликав серйозну критику миротворчих планів США з боку європейських країн, починає вщухати. Буш пообіцяв, що США завжди будуть консультуватися з союзниками з приводу системи протиповітряної оборони.

Американська військова доктрина стає глобальнішою. Цього тижня газета “Вашингтон Таймс” написала, що конгресмен Роберт Бар запропонував законопроект, який надаватиме американському президентові право фізично усувати лідерів інших держав чи терористів, діяльність яких шкодить інтересам Америки. Як повідомила газета, серед осіб, яких міг би захотіти знищити Буш, терорист номер один Усама бін Ладен, екс-диктатор Мілошевич та чинний президент Білорусі Лукашенко. Оголошення нової військової доктрини США та розгляд сенсаційного законопроекту, хочеться вірити, цілком випадково збігся в часі із зустріччю президентів Кучми та Путіна на дніпропетровському ракетному заводі “Південьмаш”.

POSTUP - ПОСТУП
№26 (684),
15-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Юлія в тюрмі

ПОГЛЯД
·Що вони роблять?
·Подарунок для Папи
·JULIA CAESAR?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Карстовий провал загрожує життю людей
·Невідомі напали на офіс УНА-УНСО
·Скільки коштує пам"ятник Тарасові Шевченку?
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телебачення знову вимикають
·Працівник УСБУ оголосив сухе голодування
·Скуповуються акції львівських хлібопекарень

ПОСТУП З КРАЮ
·ЗВИНУВАЧЕННЯ
·Новий український курс - Росія?
·Троє звернулися до народу
·Бунт і втеча у Маріупольській колонії

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Олександр Мороз: Я справді використовую "касетний скандал"!

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Америка відповіла Україні та Росії
·Європа відмовляється від російських літаків
·Коли запровадять візи у Польщу?
·Новий землетрус у Сальвадорі
·Шеварднадзе передумав вступати у НАТО

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Монітор і здоров"я. Хто кого?
·Нове страховисько від Command&Conquer
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ПОСТУП
·Заробітки: хто, куди, навіщо?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивство в лазні
·За "опіку" вимагали... квартиру
·Замість доларів - тюремне ув"язнення
·Довірливий платить двічі

СПОРТ-ПОСТУП
·Перший турнір за новими правилами
·Напередодні неофіційного фіналу
·Дві тисячі осіб прощалися з гравцем збірної Італії
·Римський "Лаціо" прощається з Лігою чемпіонів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Жан-Поль Готьє - старий тільник, нова колекція
·ГОРОСКОП