BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Новий український курс - Росія?

Українські політики заявляють, що Президент України готує політичний союз з Росією

ВИСНОВКИ ВІЗИТУ

Олег КОНИК

Дніпропетровська зустріч Президента України Леоніда Кучми з главою Російської Федерації Володимиром Путіним викликала серйозні побоювання серед українських політиків. І річ не лише в тім, що переговори президентів від початку розцінювалися багатьма оглядачами як спроба Леоніда Кучми знайти підтримку Росії для виходу з політичної кризи. Довести ці твердження після заяви Путіна, що “касетний скандал” – внутрішня українська проблема, практично неможливо. Однак, незважаючи на те, що лідер нашої держави всіляко наголошував саме на економічній вигоді від переговорів із Путіним, зустріч глав держав була доволі гостро розкритикована в політичному середовищі України.

Уже у вівторок глава парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки Олекса Гудима заявив, що підписання Меморандуму про енергетичну співпрацю між Україною і Росією загрожує нам втратою економічної і політичної незалежності та сприятиме збільшенню зовнішнього боргу перед Росією. Йдеться про об’єднання енергосистем України та Росії, причому, як уже зазначили кілька експертів, така домовленість вигідна насамперед Росії. Зокрема, глава російської корпорації “Єдині енергетичні системи” Анатолій Чубайс із задоволенням відзначив той факт, що ціна на електроенергію в Україні вища, ніж у Росії, а це надає росіянам можливість за 1 КВт-годину, продану Україні, придбати паливо для вироблення 2 КВт-годин.

Цю та інші домовленості президентів у дещо іншому ракурсі розцінювали й представники нещодавно створеного Форуму національного порятунку, причому їх оцінки були набагато категоричнішими. У політичному сенсі, на думку деяких учасників Форуму, зустріч президентів у Дніпропетровську можна сприйняти як ознаку небезпечного зближення України з Росією. Зокрема, за словами народного депутата Тараса Стецьківа, слов’янський союз – уже не за горами, а в економічному плані зроблено вирішальний крок до капітуляції. Відтак опозиція заявила, що намагатиметься анулювати всі угоди з Росією, які суперечать українській Конституції.

Наводимо висловлювання й інших політиків. Представник Народного руху України Юрій Ключковський заявив, що у нього також є побоювання, що Україна серйозно змінює свій політичний курс. “Те, що місцем зустрічі президентів став “Південьмаш” (центр українського ВПК), на думку народного депутата, свідчить, що Росія намагається нав’язати Україні тісну співпрацю в силових галузях, тобто “прив’язати” нашу державу до російської військово-промислової політики.
З боку українських структур відбувається пряме стимулювання російських капіталовкладень, російських інвестицій тощо, захоплення українських підприємств російськими структурами. В Україні поступово формується неоколоніальный клімат: політичний вплив Росії здійснюється через контроль економіки Української держави”, – зазначив Юрій Ключковський. Борис Безпалий, член фракції “Реформи-конгрес”, вважає, що Кучма відверто пішов під протекторат Путіна – і вплив Росії на Україну стає просто вирішальним.

Розмови про зміну політичного курсу на 180 градусів – від Європи до Росії – є не випадковими ще й з огляду на те, що днями ЦРУ оголосило перелік ворогів США, куди потрапила і путінська Росія. Крім того, США суттєво переглянули свою стратегію стосовно Російської Федерації: за час президентства Клінтона США надали Росії понад 2 мільярди доларів, тепер же надання фінансової допомоги буде більш виваженим. Не виключено, що подібні заходи будуть спрямовані й проти України, якщо вона остаточно доведе, що Росія для неї тепер – партнер № 1. New York Times уже цього тижня зазначила, що візит В. Путіна в Україну може загальмувати розвиток стратегічного партнерства Києва зі США і НАТО. Газета також пише, що останнім часом Вашингтон дедалі пильніше стежить за співпрацею Москви і Києва у сфері важкої промисловості: у Білому домі побоюються, що Росія й Україна почнуть спільно виробляти міжконтинентальні ракети.

POSTUP - ПОСТУП
№26 (684),
15-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Юлія в тюрмі

ПОГЛЯД
·Що вони роблять?
·Подарунок для Папи
·JULIA CAESAR?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Карстовий провал загрожує життю людей
·Невідомі напали на офіс УНА-УНСО
·Скільки коштує пам"ятник Тарасові Шевченку?
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телебачення знову вимикають
·Працівник УСБУ оголосив сухе голодування
·Скуповуються акції львівських хлібопекарень

ПОСТУП З КРАЮ
·ЗВИНУВАЧЕННЯ
·Новий український курс - Росія?
·Троє звернулися до народу
·Бунт і втеча у Маріупольській колонії

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Олександр Мороз: Я справді використовую "касетний скандал"!

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Америка відповіла Україні та Росії
·Європа відмовляється від російських літаків
·Коли запровадять візи у Польщу?
·Новий землетрус у Сальвадорі
·Шеварднадзе передумав вступати у НАТО

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Монітор і здоров"я. Хто кого?
·Нове страховисько від Command&Conquer
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ПОСТУП
·Заробітки: хто, куди, навіщо?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивство в лазні
·За "опіку" вимагали... квартиру
·Замість доларів - тюремне ув"язнення
·Довірливий платить двічі

СПОРТ-ПОСТУП
·Перший турнір за новими правилами
·Напередодні неофіційного фіналу
·Дві тисячі осіб прощалися з гравцем збірної Італії
·Римський "Лаціо" прощається з Лігою чемпіонів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Жан-Поль Готьє - старий тільник, нова колекція
·ГОРОСКОП